gonal f 450'ye başladım lütfen yardım edin bana

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve merwisss tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

27 Eylül 2010
    Konu Sahibi : merwisss
  1. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    kızlar merhaba öncelikle benim sorunum yumuralıklarımın zayıf çalışıyor olması...bu ay adet oldum medical park bahçelievlere gttim muayne etti senin çocuğun olabilir dedi adetimin 2. gününde gonal f 450 günde 75'lik vurulmaya başladım bugün adetimin 7. günü yumurtalarımın çapı hesaplandı biri 9 mm dğeri 13 mm sizce bu normalidir ? siz gonal f'i kaç gün kullandınız ve verim alabildnizmi iğneden baka vurulmama gerek varmıdır bgün başka doktora gitmek zorunda kaldım sevkte alamadım mecburen gittim bugünkü
    gittiğim doktor iğneyi başka kullanma yoksa kist olur dedi acayip karışık kafam
    cvaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler ....

2. 27 Eylül 2010
  3. prensestubis

prensestubis Gülücüğüm kocişim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tedavin hayırlı olsun canım. Bende gonal-f vuruldum. Yaklaşık 10 gün vuruldum. 3 günde orgalutran vuruldum. 1 tanede çatlatma iğnesi ovitrelle vuruldum. İlk ultrason görüntümde benimde 6 ve 9 mmdi. Yumurtalarımın en büyüğü toplanmadan önce 18 mm di. En küçüğü ise 9 mm. Bana doktorum gayet ii yumurtaların demişti. Bence normal ama tabi uzmanlar daha iyi bilir. Ben iğnelerimden olumlu sonuç aldım. Bende sordum ama bana doktorum kist yapar falan demedi. Duymadımda kimseden kist yapıyormuş diye.
    Allah emeğinin karşılığını versin canım.:Saruboceq::Saruboceq:

4. 27 Eylül 2010
  5. sedasem

sedasem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    13 gün kullandım ben canım 125 ml olarak 22 mm olunca tüp bebekti benim topladılar

6. 27 Eylül 2010
  7. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    kızlar peki neden daha fazla kullanma dedi sizce doktor keşke kendi doktoruma gidebilsem ama sevk vermedi doktor tam bir cadı yaa 400 lira para verip iğne alıyorum yüzüp yüzüp kuyruğuna geliyorum sevk yüzünden kaybetmek istemiyorum nys sizce devam edeyimmi iğne vurulmaya

8. 27 Eylül 2010
  9. baharnaz

baharnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11.164
    Ödül Puanları:
    238
    Tedavin hayırlı olsun canım. İnşallah güzel sonuç alırsın.

Bende günlük GonalF450 den günlük 300 mg kullandım 9 gün, 3 gün cetrodite, 2 ovitrelle yumoşlarım büyüğü 19,5 mm küçüğü 5mm lerdeydi çatlatma iğnem vurulduğunda arada 18,18,5 17,16,15, vs yumoş problemi olmadı ama bende de erken çatlayan yumurtalar oldu 5 tanesi toplanamadı 5 tane toplandı 3 ü döllendi 2 si sağlıklıydı bu süreçte kistlerden bahsedilmedi ama yumurtalar iğnelere ilk 3 günden sonra farklı tepkiler ve baskılama iğnesinden sonrada daha farklı tepkiler verdi ilk başlangıçta yumoş çoktu sonra azaldı filan anlamadık drda anlamadı belkide ilk deneme olduğu için.

10. 27 Eylül 2010
  11. baharnaz

baharnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11.164
    Ödül Puanları:
    238
    bugüne kadar gelip emek vermişsin canım niye devam etmeyesin ben anlamadım

12. 27 Eylül 2010
  13. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    ya canım doktora gittim normalde medical parkta oluyorum iğne tedavisini ama hastane eşimin çalıştığı kurumun hastanesi sevk vermedi zaten çatlatma iğnesiydi gonal f derken baya masraf oldu bide ev geçindiriyoruz kendi imkanlarımla gidemiyeceğim için özel hastaneye biyerde işim şansa kaldı moralim çok bozuk :KK43:

14. 27 Eylül 2010
  15. prensestubis

prensestubis Gülücüğüm kocişim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bencede devam etmelisin. Tedavinin sonuna gelmişsin bırakmak olmaz.İnşallah olumlu sonuç alırsın. Ben 225 mg kullandım. 8 tane yumurtam toplandı sadece bir tanesi embriyo oldu ama oda tutmadı maalesef. Belki yumurtalarının fazla doza ihtiyacı yok. Kimiside 450 mg. vuruluyor. 125-150 mg vurulanda var. Doktorunun bir bildiği vardır elbet.

16. 27 Eylül 2010
  17. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    ya bide işin şu yanı var 75 lik vuruluyordum yani bu çok düşük bi doz valla ben doktor falan dinlemiycem gidip vurulcam iğne büyürse büyüsün 1,5 yıldır her ay hamile kalmak için çırpındım durdum valla öyle ilgisiz doktorlar varki kendilerinden başka hibişey düşünmüyolar ya bana diyo ki git kendi imkanlarınla iğne almışsın kendi imkanlarınla muayne ol diyo allah kahrtsin bunarı yaa :'(

18. 27 Eylül 2010
  19. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    senin tedavin tüp bebek tedavisi değil sanırım çünkü dozun çok düşük canım.ayrıca ne olursa olsun tedaviyi yarıda kesmek olmaz.bence sağlığın için de sakıncalı hem yarıda kesmek.