gonal f kilo yapar mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve neshe1976 tarafından 16 Mart 2008 başlatılmıştır.

16 Mart 2008
    Konu Sahibi : neshe1976
  1. neshe1976

neshe1976 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar merhaba,
    Tüp bebek tedavisi aşamasında kullandığınız lucrin ve gonal f sizde kilo yaptı mı?
    Ben 3 ya da 4 kilo falan aldım.Doktora sorduğumda kilo yapmaz dedi ama ben bi anda bukadar kilo almaya da akıl erdiremiyorum.Sevgiler

2. 16 Mart 2008
  3. Angel...baby

Angel...baby Kızım&Oğluşum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    slm canım aynı sorun bend esen dr dedigine bakma bal gibide nasıl kilo yapıyor ayy ben nasıl oldum anlatamam bu ilaca basladıgımda 65 kiloydum şimdi 75 gecmişim oda 2 ay kullandım ama varya ben bi ara ilaclara ara vermiştim 5 ay kullanmadıydım varya tıg gibi olmustum yani bu ilac hem kilo hem vucutta şişkinlik yapıyor vucut su topluyor ben geceleri belirli bi saaten sonra ellirim ayaklarım şişiyor sabah kalktıgımda bacakalrım ve parmaklarım cok agrıyor inan allahım bize acı yarabbim ne our bize evlatlar nasip et bizi bu acılardan kurtar yarabbim canım seninde bu yolculugun cok iyi sonuclar versin hayırlısından inş....

4. 16 Mart 2008
  5. neshe1976

neshe1976 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Angelbaby,
    Canım şükür ki benim ilk tüp bebk denememdi ve sonuç olumlu oldu.Şu an 17 günlük hamileyim.Ama malesef biraz kilolu başladım hamileliğe.Sonra veririz artık aldığımız kiloları.Senin de herşey gönlüne göre olsun inşallah,Allahım en kısa sürede sana da bir bebek nasip etsin.Moralini yüksek tut,herşeyin bir zamanı var.Benim 3 negatif aşılamadan sonra tuttu.Sevgiler:KK46:

6. 16 Mart 2008
  7. Angel...baby

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün sag salim kucagına almayı nasip etsin evet herseyin bi zamnaı var işte insan oglu istiyoki hersey istedigi zaman olsun hayırlısı canım bende carsamba veya persembe günü asılamam olucak inş. hayırlısından bende ve diger canım arkadaslarımda cok güzel sonuclar alırız kendine cok ama cok iyi bak canımm...

8. 16 Mart 2008
  9. neshe1976

neshe1976 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    a.s.canım inşalllah şans meleklerin yanında olsun o gün.bu sitede çok okudum aşılamayla bebek sahibi olanları.inşallah sen de hamileliğini müjdelersin bu siteden.Yüce rabbim yardımcın olsun.:nazar:

10. 16 Mart 2008
  11. Angel...baby

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    saol canım saol mevlam senin dualarını kabul eder inş. allahım cümlemize nasip eder inş. canım benim hamiş olanlarında evlatlarını sag salim kucaklarına almayı nasip etsin...

12. 13 Mart 2009
  13. egede

egede Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynen ellerim ayaklarım şiş kilo aşırı karnım 4aylık gibi allah yüzümüze baksın yarabbim hayırlı haberlerle sevindirsin bizi

14. 15 Şubat 2012
  15. badem78

badem78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaslar yazılmış olan kilo alımını ben tamamen psikolojik oldugunu düşünüyorum .. bu platforma cok kez yanlıs bilgilerin paylaşıldıgı bir gerrcek .. cogu kez form yazılarınızı aglayarak okudgum da ayrı bir gercek soyleki ;
    gerek gonal - f , gerek cetrotite ignesini vurulmak gercekten sinir bozucu ama doktorunuzun da dedigi gibi hic bir sekilde kilo aldırmıyor. yaızlarınızı okuduugmda cok paniklemistim ..cuku 3 aydır veridigim 9 kilonun bir igne ile birlikte kolayca alınabilecegini okumak sinirlerimi cok bozdu . doktoruma danıstıgımda bu tur formlara girmememi yasakaldı bile .. ama ben tam tersine size olumlu anılarımı yazmak icin son ana kadar bekledim ... bu tedaviye basladıgımda 67 kiloydum . su an tum igneleri vurulup i transferim yapıldı . 4 gun sonra kısmet olursa testimi yaptırcam .. ve su an itibariyle 60 a yakın igneyi yememe ragmen 66.5 kiloyum .. bu ornegin sizlere guzel bir ornek olusturmasını ve size moral vermesini umarım ..

yapacagınız tek sey proteyin agırlılklı beslenmek . hayatınızdan pirinc , un , patates, makarna ,ve tatlı pastaları cıkartıp helede 7 den sonra yemek yemediginiz surece kilo almıyacagınıza eminim .. yok eger horman ilacı alıyorum istahım acıldı bahanelerinin ardına sıgınırsanız degil 7 kilo 17 kilo bile alırsınız ...

proteyin agırlıklı ve karbonhidratlardan uzak durarak besleneceginiz her besin sizi inanın cok mutlu edicektir. benim yaptıgım bir bakıma karatay beslenme sekli ..

sizlerden ricam hep pozitif dusunun , gebe kalma ihtimalimiz ardına sıgınıp stresliyim , yok cok kilo alıyorum , gibi yargılardan kurtulup bu platformda birazda olumlu seylerle olumlu olayları cagırabilecegimizi unutmayalım ..

canlisu ve selinsrkn bunu beğendi.
  16. 16 Şubat 2012
  17. Yuyo

Yuyo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım insallah tedavin guzel gecer ve hamile kalırsın!
    İyi ki yazmışsın. Ben de şimdi iğnelere başlıyacağım ve kilo almaktan korkuyorum. Son bir içinde çok kilo verdim ve 1-2 hafta içerisinde onları hiç geri almak istemiyorum

18. 16 Şubat 2012
  19. badem78

badem78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    İşallah canım burdan seninde iyi haberlerini duyarız...dedigim gibi bol sıvı ve protein agırlıklı beslen . fındık , fıstık ve cevizi bol bol yemeyi unutmaa.. kilo almıyacagına eminim . bol sanslarr