Google,Türkiye'yi tanıtacak

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve Yagmurun_kizi tarafından 17 Kasım 2007 başlatılmıştır.

17 Kasım 2007
    Konu Sahibi : Yagmurun_kizi
  1. Yagmurun_kizi

Yagmurun_kizi Çocuklarım benim herşeyim... Üye

Beğenildi:
    8.428
    Ödül Puanları:
    113
    Google'da Türkiye'nin tanıtıldığı sayfanın reklamları yayınlanacak...

Türkiye, internetin en popüler arama motoru Google tarafından aralıkta başlatılacak ve 10 ülkenin tanıtımının yapılacağı özel arama sisteminde yer alacak. Google'da yaklaşık 15 bin sözcükten biri arandığında, sözcüklerin karşılığında çıkan sayfaların köşesinde hiç aranmamış olmasına rağmen Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından özel olarak hazırlanan, Türkiye'nin tanıtıldığı sayfaların bağlantısı yer alacak.

Google Earth programında geçtiğimiz yıl, Diyarbakır'ı "Kürdistan'ın başkenti" olarak belirtmesinin ardından, Türkiye ile Google yetkilileri arasında ABD'de başlayan kıran kırana pazarlık ilk meyvelerini vermeye başladı. Google Earth'deki hataların düzeltilmesinin ardından Türkiye, Google'daki özel ülke tanıtım kampanyasına dahil edildi.

Türkiye, aralıkta başlatılacak kampanya için Google'a 200 bin dolar ödeyecek. 2008 kampanyaları için ise Türkiye'nin tanıtım bütçesinden Google'a ödeyeceği rakam 1 milyon doların üzerinde olacak.