Görebiliyor musun?

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve talin tarafından 2 Ocak 2008 başlatılmıştır.

2 Ocak 2008
    Konu Sahibi : talin
  1. talin

talin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    Sen kendine nasıl davranıyorsun, görebiliyor musun?

Etrafında seni suçlayan insanlar var mı?

Seni utandıran, ayıplayan, yargılayan?...

Var mı?

Işte zihin kalıplarının maddeleşmiş hali, işte SEN, işte kendine davranışın, işte zihninde dönüp duran düşüncelerin karşına dikilmiş hali.

Memnun musun?

Nasıl insanlar görmek isterdin peki karşında?

Senin her bir parçanı sevgiyle kabul eden, seni sayan, seni takdir eden, yüreklendiren... Bu tarz insanlar, bu tarz davranışlar görmek ister misin?

Gerçekten ister misin?

Kendini buna layık hissediyor musun? Hissetmediğin için görmüyorsun ya zaten. Hissetsen, bu hissi içinde yaratsan zaten bunun maddeleşmiş halini de karşında görecektin çoktan.

Eee, o zaman şu anda bir SEÇim yapma zamanı.

Düşüncelerinin arasına SEVGI, KABUL, DEĞERLILIK, YETERLİLİK, TAKDİR temasını işleyen düşünceler sokma zamanı.

Bu düşünceler zihnine girsin ki, duygu olsun, duygu olsun ki madde olsun, madde olsun ki karşında görebilesin.

Bu oluşum için geçen zaman konusunda sabırlı davranabilirsin eminim, yol bu çünkü.

E hadi kolay gelsin... Şu anda SEÇimini yap...

sevgilera.s.

alıntı-onur sargın

2. 2 Ocak 2008
  3. Eylul

Eylul Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Düşüncelerinin arasına SEVGI, KABUL, DEĞERLILIK, YETERLİLİK, TAKDİR temasını işleyen düşünceler sokma zamanı.

Bu düşünceler zihnine girsin ki, duygu olsun, duygu olsun ki madde olsun, madde olsun ki karşında görebilesin.

çok doğru ne zamandır yazmıyordun merak etmiştim artık:)
    payşalımın için teşekkürler..

4. 2 Ocak 2008
  5. BenNazKsK

BenNazKsK Çiçek&Böcük:) Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106

Bu düşünceler zihnine girsin ki, duygu olsun, duygu olsun ki madde olsun, madde olsun ki karşında görebilesin.:hooray:

Enfes bir yazı bayıldım talincim çok teşekkür ediyorum.Sürekli takip ediyorum eklediklerini..Manevi düşünce,kalpten düşünme felsefemdir ve eklediklerinin katkısınıda görüyorum en azından zarar görebileceğim noktalarda neler yapabileceğimi ,nasıl davrabileceğimi!!!Madde haline getirebilmekte yaşadıklarımı hep zorlanıyordum sürekli kalple düşünmekte inan çokta iyi değil biliyorsunuz.. Biryerde hüzün bekliyor herzaman bunun için mantığıda ekliyorum Ve olumlu sonuçlar alıyorum..Herşey bizler için!!Kabul etmek en mantıklı haraket olsa gerek..:1hug:a.s.

6. 2 Ocak 2008
  7. talin

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148

canım benim aslında önemli olanı ne bılıyormusun.farkında olmak...gerçekten ne istediğimizin,gerçekten hayatımıza yön vermek istediğimizde neler yapabileceğimizin farkında olmak...biz isteyince herşey daha kolay oluyor...dediğin gibi herşey bizim için:1hug:
    sevgiyle kala.s.

8. 20 Ocak 2008
  9. talin

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148

canım benim çok sağol
    ama ben hep buralardayım her zaman da yazılarım var
    merakk etme her zaman da burada olucamyerimseniben
    sevgiyle kal canım benim
    a.s.

10. 23 Ocak 2008
  11. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Nasıl insanlar görmek isterdin peki karşında?

Senin her bir parçanı sevgiyle kabul eden, seni sayan, seni takdir eden, yüreklendiren... Bu tarz insanlar, bu tarz davranışlar görmek ister misin?

Gerçekten ister misin?

Kendini buna layık hissediyor musun? Hissetmediğin için görmüyorsun ya zaten. Hissetsen, bu hissi içinde yaratsan zaten bunun maddeleşmiş halini de karşında görecektin çoktan.

Maalesef her şey bu kadar toz pembe değil.Ben hissediyorum ve hak ettiğimi düşünüyorum.Ama insanlar henüz hazır değil bu davranış şekline!..Yani sadece benim istemem yetmiyor.

12. 23 Ocak 2008
  13. talin

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    aslında bu yazıda vurgulanmak istenen şey ne düşünüyorsan onu yaşıyorsun mantığı..insan bazen gerçekten derinlerine indiğinde çok farklı düşünceler bulabiliyo kendinde.bu o kadar şaşırtıcı olmuştur ki benim için
    mesela ufak bir örnek vermem gerekirse 1 aydır hastayım,bir türlü iyileşemiyorum.faranjit,bronşit ne isterseniz oldum:çok üzgünüm:
    ama tam iyileşiyorum oh be ne kötü şey şu hastalık kurtuldum artık diyorum ama hep en küçük soğukta,üşümede vss aklıma gelen ilk şey uf yine hastalanıcam oluyor...aslında farkında değiliz ama düşündüğümüz şeyleri yaratıyoruz..ve sanırım artık hastalanmıycam bitti kararlılığını göstermedikçe bu hastalıktan kurtulamıycam
    aslında insanın biraz daha dürüst olmak gerekiyor kendine karşı .ağzımızdan çıkan sözlerle düşüncelerimiz öyle bir savaş halindeler ki...
    ve sonuçta hep düşüncenin gücü kazanıyor

işte bu yüzden

DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ ŞEYLERE DİKKAT EDİN DERİM BEN!!yerimseniben

sevgiyle kalına.s.

14. 23 Ocak 2008
  15. hayrxuxnisa

hayrxuxnisa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Genelde duygusal olduğumda(yerine göre) önce karşımdaki insan ne düşünür,ben olsaydım onu yerinde gibi soruları çok sorarım kendime.Tabi neticede insanız,bizimde duygu ve düşüncelerimizi açığa vurma şeklimiz her zaman aynı olmuyabiliyor.Her şey yerinde ve kararında güzel olur bence uyguluyabilene.

16. 29 Ocak 2008
  17. talin

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim:1hug:
    bir yararım dokunuyorsa ne mutlu bana
    hüzün her zaman var.....
    ama çare de her zaman vara.s

sevgiyle kala.s.

18. 29 Ocak 2008
  19. Zana_zana

Zana_zana Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    113
    evet doğru ilk önce hak ediyormuyuz bunu sormalıyız kendimize sonrada yavaş yavaş çabalarımızla aklımızdaki olmak istediğimiz insan gibi olabiliriz