Görücü Gelmeye Başladı

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve MeDuSa tarafından 26 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    26 Eylül 2009
    Konu Sahibi : MeDuSa
  1. MeDuSa

MeDuSa Guest

Kızlar ben iki senelik işletme okudum bu sene derslerim kaldı okula devam ediyorum.
    Geçenlerde annemin arkadaşı yanında bi arkadaşı ile kızını getirdi. Meğer anne ile kızı bana bakmaya gelmişler. Konuştuk falan bunlar gitti hemen annemin arkadaşı aradı onlar senin kızı görmeye geldi beğenmişler oğlanla görüşsün diyorlar dedi. Annemde o okuluna devam ediyo istemiyo diye söyle dedi bende istemiyorum zaten öyle bişey. Neyse bugün az önce tekrar aradı oğlanın ablası cevabın bize yeterli gelmedi bi kere kardeşimle görüşün falan dedi ben düşünmüyorum dedim. Olsun sadece bi kere görüşün diye ısrar etti.Bende hayır deme özürlü olduğum için annemle konuşun dedim. Kız annemin aklını nasıl çeldiyse artık annemde görüşün madem diyor. İstemiyorum diyorum annem hemen evlendircek değilim bi kere görüşün olmadı dersin falan diyor. Zaten sevgilimden yeni ayrıldım kafam karışık ya istemiyorum ben ne yapcam kız numarayı verdi mutlaka arayın aramazsanız ben ararım falan demiş. Nasıl geri çevircez şimdi bunları.Başka biri daha vardı onu zor atlattım yaa ne bu böyle anlamıyorum mafoldumben
    Geyiklik konu gibi oldu yaa :sinifsinif:
    Dalga geçmeyinnn :gitme:

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Kasım 2010
  2. 26 Eylül 2009
  3. beren2008

beren2008 2013 benim yılım olacak:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım niye dalga geçelim sen bir geç kızsın tabiiki seni görmeye gelecekler beğenecekler isteyecekler ama sen eğerki istemiyorsan zaten olmaz buna kimsenin birşey deme şansı yada hakkı yok bence bide erkek arkadaşından yeni ayrılmışsın aklın karışık sağlıklı kararlar vermezsin şuan için bence sen ilk öncelik olarak okulunu düşün sonra evlilik falan düşünürsün annenede anlat hem kızı 1000 kişi ister bir kişi alırmış(babaannem hep öğle derdi)
    bide canım benim anlamadığım bir kelimen var Bende hayır deme özürlü olduğum için annemle konuşun dedim. bu ne demek
    canım tekrar söylüyorum önce okul sonra eline işini al sonra koca

4. 26 Eylül 2009
  5. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ya boyle israr etmeye emr-i vaki yapmaya haklari var mi???? hic sik degil... demekki ogullarina cok guveniyorlar. bi kere gorseniz bu is olcak diye dusunuyorlar ki sizin dusunmuyorum demeniz birsey ifade etmiyor.... ilginc.. merak ettim valla damat aday adayini...

6. 26 Eylül 2009
  7. MeDuSa

MeDuSa Guest

Öncelikle güzellikle açıklama yaptıın için çok tşk edermmm opuyorumnanaktan
    bende okulu düşünüyorum ama okul bi sene uzadı yaa annemlerde uzattım diye okulu bitirip iş sahibi olamayacaım diye düşünmeye başladılar o yüzden anneminde kafası karıştı hiçbiri artık iyi bir mesleğim olacağına inanmıyor.
    Babamlada çok tartıştık okul uzadı diye bırak okulu senden bişey olmaz dedi bana. Daha yeni konuşmaya başladı benmle. Yani onlarda ne yapacaklarını sapıtmış durumdalar okul bitecek diyorum anlamıyorlar.Başka bi kursa falan yazılmadım diye benim okul içinde hiçbi çaba sarfetmediğimi sanıyorlar.Annem sürekli evde oturup ne yapacaksın deyip duruyor.Oysa ders çalışacağım ama anlamıyor işte.Zaten ikinci öğretim olduğum için akşam bi kaç derse gideceğim evde annemle oturmak anneme batıyo istemiyo hiçbi iş yapmıyorsun deyip duruyor. mafoldumben

Ben bi insana direkt hayır istemiyorum diyemiyorum onun için hayır deme özürlüyüm dedim.Olmaz dedim kıza yinede görüşün diye ısrar etti kırmamak için kestirip atamadım annemi veriyim onunla konuşun dedim. :gitme:

8. 26 Eylül 2009
  9. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    dalga gecilecek bir durum yok canım
    hem hepimizin başına geldi geliyorda........
    istemedigini söyle zorla bir şey olcak diye bir durum yok........
    ha bir kere görüşsen bile nasılsa sen istemdigin için ........
    karar senin oldugu içinde ........
    görüşsende bir şey degişmiyecek sanırım......
    ama bakarsın aradıgın kişiyide bulmuş olursun.......bu işler nasıp kısmet işleri....
    hakkında hayırlısı neyse o olsun.......
    yani bir şans ver bence.....

10. 26 Eylül 2009
  11. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    madem bu kadar ısrar var ve ısrara da devam edecekler; sen de görüş bir kere canım...beğenmezsem sizi kırmak istemedim görüştüm ; kusura bakmayın iyi günler deyip kapatırsın konuyu...

gündüzleri part time bir iş bulsan... hem evde az kalmış olursun hem de annenle babanın da seni üzmesini engellemiş olursun...

12. 26 Eylül 2009
  13. AhuiFelek

AhuiFelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Öff hic sevmiyorum su görücü olaylarini..:umursamaz:
    Annenle konus istemiyorum daha kac kere söyleyecegim filan de.. Annen istemedigine inansin önce. :mymeka:

14. 26 Eylül 2009
  15. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    valla ben oyle bısey duyar duymaz terslenıyorum ıstemeden nıyemı ben gorucu usulu evlenmem annem babam bılınce gezmek tanımak olmaz gez gez sonra bırak demezler yanı o sebepten benım tercıhım kendım bulayım

16. 26 Eylül 2009
  17. RooSE

RooSE Rabbime emanetsiniz Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bence bir görüş bakalım sonra gel anlat bizde yorum öle yapalım :hulya::jeyyar:

18. 26 Eylül 2009
  19. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    kedicim öncelikle kafanı toplamanı ve okuluna odaklanmanı tavsiye ederim
    sen çok güzel bir kızsın karşına daha çok kişiler çıkar..
    ama okul eğitim ve meslek şuan için daha öneli senin için..
    bence güzel bir dille görüşmek istemediğini anlat..Şeniz

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.