görücü usulü evlilikle ilgili ne düşünüyorsunuz?kardeşimin yardıma ihtiyacı var!

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve EgeliFatosh tarafından 28 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Nisan 2010
    Konu Sahibi : EgeliFatosh
  1. EgeliFatosh

EgeliFatosh oğluma kardeş geliyor.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    selam hanımlar ben 5,5 yıllık evliyim....10 aylıkta bir oğlum var. Allaha şükür büyük bi sorunumuz yok, mutluyuz...darısı tüm bekarlara...burda evli ve mutlu olan arkadaşlar görücü usulümü yoksa kendileri tanışarak mı evlendi merak ediyorum...benimki görücü usulune girer mi bilemiyorum ama arkadaşlarımız uygun görmüşler tanıştırdılar...öyle evlendik...çok uzun uzun beklemedik...ben zaten bi insanı en iyi evlendikten sonra tanıyabiliriz diye düşünüyorum...bekar bir kız kardeşim var...çok güzel, iyi huylu,üni mezunu,çalışıyor ancak biraz içine kapanık biri evlenmek istiyor fakat kendi kimseyle tanışıp çıkamıyor...görücü usulüyle de mutlu olunamayacağını düşünüyor...yani biz ona bi iki aday bulduk ama tanışmak istemedi bu sebepten dolayı....burdaki hanımların görüşü çok önemli....onun fikrini belki değiştirebiliriz...bu gidişle hiç evlenemeyecek diye korkuyoruz...evlilik şart değil tabi mutlu olmak için ama dediğim gibi içine kapanık biri....annem babam yaşlılar..allah gecinden versin onlara bişey olursa yalnız kalmasını istemem..neyse lafı uzatmayayım ...görüşlerinizi bekliyorum....görücü usulü ya da tanışarak ....nasıl evlendiniz? mutlu musunuz?kardeşime tavsiyeleriniz

2. 28 Nisan 2010
  3. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    görücü usulüde olsa bi tanisma asamasi olmak zorunda bence
    biraz birbirlerini tanisinlar olur gibiyse evlensinler
    sans meselesi insallah hayirlisi olur kardesiniz icin

4. 28 Nisan 2010
  5. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Çok tatlı bir ablasın öncelikle,tavrın çok güzel tebrikler.
    Şahsi fikrim görücü usulü evliliğe sıcak bakmıyor ancak..
    Kişilerin tanıştırıp işin içine aileler girmeden bir süre flört etmelerinden olumlu sonuçlar çıkabilir.
    bu yolla evlenen arkadaşlarım var ama ben bunu yapamazdım.
    yani adamı bir kez görüp sonra birkaç zaman buluşup oturması kalkması güzel iş güzel tipi güzel ben bu adamın iç çamaşırını yıkarım diyemezdim..
    nihayetinde de 3 yıl flört ettim ve öyle evlendim.
    Ama denemekte fayda var diye düşünüyorum,siz onun seviyesine uygun kaliteli adamlar seçer ona seçenek sunabilirsiniz bunda birşey yok bence.
    kanı kaynarsa yakınlaşır
    ..

6. 28 Nisan 2010
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Herşey bir vesileyle yaşanmıyormu zaten. Bir görüşsün bakalım, belkide hoşlanacak, böylelikle bazı şeyler başlayacak aralarında. Kim bilir:hulya:

Kimse ona görüştüğünün ikinci günü evlen bununla diye diretmiyor dimi. eeee, sorun yok o zaman:nazar:

8. 28 Nisan 2010
  9. EgeliFatosh

EgeliFatosh oğluma kardeş geliyor.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    teşekkür ederim hanımlar....kardeşim çok inatçı...hem evlenmek istiyor hem tanıştırmak istediğimiz kişilerle görüşmek istemiyor...belki görüşse fikri değişecek...ama o ilk adım çok zor onun için...belki o adımı atacak cesareti bulamıyor kendinde...görseniz öyle de güzel bir kız ki...neden kendine güvenmiyor anlamıyorum...dışardan gören çok havalı yanına yaklaşılmaz diye yaklaşamıyordur eminim yoksa beğenen vardır mutlaka...ah bilseler ki çekingenliğinden....hep ne kadar şanssız olduğunu söyleyip duruyor..hangimizin beyz atlı prensi evde otururken kapıyı çaldı ki? biraz da biz prenseslerin adım atması gerek değil mi? ben söylüyorum işe yaramıyor...siz de söyleyin belki işe yarar

Son düzenleme: 28 Nisan 2010
  10. 28 Nisan 2010
  11. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    üniversite zamanında uzun süreli bir ilişkim vardı, kısa süreli ilişkilerim vardı ancak hiçbiri olmadı. iyikide olmamış.
    sonrada memlekete döndüm, komşumuz ailemle tanışıyordu ancak ne eşim beni nede ben eşimi tanımıyorduk. kayınvalidem beni görmüş, oğluyla tanışmamı istedi, babamla annemde tamam dedi, bize geldiler, tanıştık, 6 ay flört ettik, nişanlandık, 6 ay sonrada evlendik, çok mutluyuz şimdi.

görücü usulüyle insan neden mutlu olmasın anlamıyorum, evlilik kumar işi ya kazanırsın ya kaybedersin, şans. zaten eskisi gibi değil, kimse kimseyi nikahta görmüyor, tek fark tanıştıranın aileler olması, kimsede çocuğu için kötü olsun istemez.

12. 28 Nisan 2010
  13. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.