Görümceler, sıra sizde....:))

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve okypete tarafından 10 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

10 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : okypete
  1. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    Uzun zamandır ,konuları okuduğum da,görümcelerin yerden yere vurulduğunu gözlemledim..
    peki,gelinler sütten çıkmış ak kaşık mı acaba?.
    bende görümceyim ve görümcelere bu kadar yüklenilmesinden, dertliyim.
    hadi,görümceler,sizlerde anlatın ,bakalım,gelinlerden yana dertlerinizi?
    neler yaşadıklarınızı.....
    bir de madalyonun, bu yüzüne bakalım.
    ne dersiniz,:nazar:

,

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Mayıs 2009
  2. 10 Mayıs 2009
  3. toprak_0782

toprak_0782 Guest

çok güzel bir konu canım,henüz ben görümce degilim,inş o günleride görürüm,
    benim 3 tane görümcem var fakat beni çoook sevdiklerinden eminim bende onları çok seviyorum
    kardeşim olsa bu kadar olur yaniii

4. 10 Mayıs 2009
  5. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben gorumce degilim ama cok sevdigim iki kizkardesim var gorumce demeyecegim cunku kizkardes gibilerdir Allaha sukur bence konu gelin olmak gorumce olmak degil kisilik sorunudur her gorumce her gelin kotu gecimsiz olamaz elbette ne verirsen karsindakine onu alirsin sevgi saygiya karsilik sevgi saygi sonucta iki tarafta sinirini durusunu belirlemeli kimse kimseyi degistirmeye calismamali oldugu gibi kabul etmeli belki bu sekilde sorunlar cozulur

6. 10 Mayıs 2009
  7. strawberry35

strawberry35 тнє נσкє& Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben görümceyim sengözlerimebaksanab
    Ama hala anlamış değilim bu,görümce,gelin muhabettini
    Hadi gelin,kaynana sıkça karşılaşan bi olayda
    Görümcelerin biraz dışarda durması taraftarıyım.
    Şahsıma bizzat bir saygısızlık olmadığı sürece,benim abimin evine müdahale hakkım olmadığını düşünüyorum.
    Saygıyla gider çayımı kahvemi içerim,herzamanda saygıyla karşılanırım.
    Sanırım gelin,görümce olayından çok,insan ilişkisi demek daha doğru
    Almadan vermek Allaha mahsus,aynaya nasıl bakarsanız,oda size öyle bakar,
    Önce kendimiz davranışlarımıza dikkat etmeliyizki,sonra karşıdan olumlu şeyler beklemeliyiz diye düşünüyorum açıkcası.

8. 10 Mayıs 2009
  9. EU1

EU1 Guest

bende görümceyim...:lepi:
    bir abim var ve doğal olarakta bir yengem..
    11 yıldır beraberiz ben cidden söylüyebilirim ki Allaha şükür bir tartışma yada kavgamız olmadı...:Saruboceq:
    Yengem sessiz sakin,kendi işinde gücünde,kimseye karışmaz...a.s
    Abla gibidir bana her zaman...:1hug:
    Birde unutmadan Allah kısmet ederse 3. yeğenime hamile,eylülde 3.ye hala olucam...
    :CüvCüv::Saruboceq:

10. 10 Mayıs 2009
  11. future

future Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    görümceyim ya kör kepçeyim... of of bana bu konuda bir dokunun bin ah işitin..

ben şu ara kendimi kpss ye kaptırdım.. sınava kadar tutuyorum.. sınavdan sonra gelin hanım görecek...kötükedihüso:eek:klava:

12. 10 Mayıs 2009
  13. cucu-pete

cucu-pete Sana Emanetiz Rabbim... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    bende görümceyim..yengemle arkadas gibiyiz,kardes gibiyiz..
    ne o bana müdahele eder,nede ben onlara müdahele ederim
    fikrimi sorarsa söylerim,zirt pirt,gece gündüz abimi arayip aile hayatlarina ne kuyruk nede gölge olurum(benim görümcem maalesef böyle)
    kendi görümcemden gördügüm hatalari haksizliklari bende bir görümce olarak yengeme asla yapmam..
    oda sagolsun her zaman bana karsi saygili ve ictendir:asigim:

14. 10 Mayıs 2009
  15. okypetem harika bi konu olmuş tebrik ederim ..a.s.

evet burda hep gelinler açısından bakılıyor. hep gelinler melek görümceler şeytan..
    benim bir dayım var birde teyzem. yani yengemin iki görümcesi var. yengem çok donuk bi kadındır. gittiğimizde çay bile koymaz dayım bize çay demler servis eder. ananemle altlı üstlü otururlar ananem yaşlandığı halde yemek yapar yengem çıkar yemek alır aşağı indirir yerler . ya da yukarda yerler bazen bulaşığı toparlar iner evine..
    ananemin evini asla temizlemez biz burdan temizlikçi tutarız. halılarını yıkatırırz sonra gideriz evi yerleştirmeye. yorulunca çay demler yiyecek bişeyler hazırlarız zile basarız yengecim sende gel diye. o çay demleyip gelip yoruldunuz demez..
    biz iki günlüğüne gideriz ama yengem o gün gideceği hiçbiyerde vazgeçmez.
    ananem doğum gününde yengemin pastasını alır, şarap şampanyalarını alır , yemeklerini yapar ona sürpriz doğum günü hazırlar.üstelik dayım senelerce işsiz kaldı ama hiçbir lüxlerinden vazgeçmediler. annem ve teyzem o iki çocuğun tüm ihtiyaçlarını bizden kısarak onlara yaptılar. dedemde evlerinin bütün ihtiyaçlarını gık demeden karşıladı. ve hatta dayımın arabası vardı dayımın av hobisi vardı. tüm masrafları dedeme ait..
    vallahi annemin ya da teyzemin ağzından bir kez olsun yengem için kötü bi söz duymadım. burdan hediyelere boğulurda beğenmedim ben bunu giymem diyebilir yengem. annemde olsun kendi zevkimize göre almamız hataydı der..
    şayet annem ananem ve teyzem kötü olsaydı yengemde kötü olabilirdi. bütün bu boşvermişliğine rağmen yengem kötü biri değildir. biz saygımızda asla kusur etmeyiz.kötü bile olsa dayımızın hatırına iyi davranır şikayet etmezdik.
    bence mesafe ve iyi niyet korunduğu sürece kimse kötü değildir. kişi kötü bile olsa iyilikle utandırılabilir.
    bazen hatayı kendimizde arayalım. empati yapalım..bir kezde biz iyi niyet gösterelim biz adım atalım bakalım ne olcaksengözlerimebaksanab

16. 10 Mayıs 2009
  17. KIRMIZIdonluKIZ

KIRMIZIdonluKIZ Canis Majoris sönüyor : / Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    Yengem saolsun, aman benden uzak mutlu olsun artik konusmuyoruz.
    Yeni evliydiler onlarda oturuyorduk, bu konusuyo da konusuyo , konusdukca costu, aniden iste bizim orlarda altin cok yapilir, siz az yaptiniz biz istemedik diye, ammaaa isteseydik annen baban essek gibi yapacaklardi deyip masaya yumrugunu vurdu:1shok:
    oha filan oldum, ne diyon sen dedim nerden ciktu bu , terbiyeli konussana suan kimi kime kötülüyon sen, anneme babama nasil essek dersin dedim. Ve bi özür bekledim, ama cevap dogrulari söylüyorum dedi. iyi ozaman dedim ve evini terk ettim:nazar:

Aradan zaman gecti gecmise sünger cektik:1closedeyes:
    Yengem her haftasonu annesini babasini ariyormus,evlerinde ozamanlari telefon olmadigi icin disaridan aricaklar, bende bilmiyorum tabi, bi cumartesi yine onlardayiz, abimle benim ex koca disari ciktilar, yengem erken gelin daha babamlari ariyacagim demis önceden abime haberim yok, bunlar gelmedi yengem deli gibi dönüyo ortalikta.
    yukardaki komsu kadin geldi oturuyoz ücümüz, zaman gectikce yengem delirdi, agzina s... pic bak hala gelmedi dedi abim icin, komsu kadinla ben dumur olduk birbirimize böyle baka kaldik:1shok:, ben sokdan artik komsuda var diye bise demedim, komsu gülerek sizin evde tuvalet yokmu kizim dedi. tabi bunlar geldi abim dediki ne bekliyonki beni aricaksan gidip arasaydin, ben de dedim benim haberim yokki derdini bile bilmiyodum, söyleseydi beraber giderdik ben cocuklara bakardim oda arar konusurdu ailesiyle ve yine gittim yine uzun bi süre küslük

daha neler neler, artik görüsmüyoruz konusmuyoruz
    cahil insanlarla gecinmek ne zormusmirmirmirmir:1no2:

18. 10 Mayıs 2009
  19. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.351
    Ödül Puanları:
    363
    Görümce değilim,hiç bir zaman da olmayacağım..:icecream:
    Evliyken de görümcemle çok büyük sorunlarım olmamıştı.. Zaten öyle kardeş gibiydik diyemem.. Uzaktan tanışan iki arkadaş gibiydik.. Mesafemizi hiç bozmadım. Kendisi samimiyeti sever ama uzak duran hep ben oldum.. Hiç bir atışmamız dahi olmamıştır..gamyoncuiremsu
    Annem görümce..
    Ayy çok komiktir annecim..kaydirigubbakcemile3
    Bazen dayımların eşlerinin bazı davranışlarına takılır,ben yengelerden yana çıkarım.. "Ama annecim büyük dayım da şunu böyle yapsaymış ya da küçük dayım sanki çok mu iyi oldu bunu böyle yaptı???" diye sitem ederim,kadınceğiz verecek cevap bulamaz.. Anneannemle ikisi öyle bakar bana..:1shok:
    Aslında görümce-gelin-kayınvalide olayları için hep derim; herkesi olduğu gibi kabul edeceksin. İyise iyi kötüyse kötü,şeytansa şeytan melekse melek.:lepi: