Görümcem Ben VE kayınvalidem

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve arksan tarafından 24 Ocak 2013 başlatılmıştır.

24 Ocak 2013
    Konu Sahibi : arksan
  1. arksan

arksan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese Merhaba ; arkadaşlar benim eşim bir evin tek oğlu onun dışında 4 tane kız kardeşi var 3 tanesi evli çok işim olmuyor zaten türkiyede yaşamıyorlar. en küçük görümcem ise türkiyede yaşıyor kaynanam kötü bir insan değil ama bana çok yapmacık geliyor bir türlü elekritik alamadım sevemiyorum o ise beni çok sevdiğini çok özlediğini söylüyor ben ondan elektirik alamadım 1 yıldır evliyiz onlara gidince çok sıkılıyorum çünkü kaynanaö sürekli ama artık benim yanın sizin yanınızdır artık sizin peşinizi bırakmamam enince sonunda sizin yanına yerleşcem diyor tamam yaşalaoınca bütün herkes çocuklarının yanına gelir bunu neden dile getiriyor rahatsız oluyorum .biz doğuda yaşıyoruz kaynananmda bize 4-5 saatt mesafede başka bir doğu ilinimin bir köyünde yaşıyorlar. bizim tayinimiz çıkacak batıya gideceğiz yaniii kaynanan ben siizn peşinizi bırakmam diyor sonuçta ben muhtaç olmadan hasta olmadan kaynanamlar- kayınpederimle aynı evde yaşamak istemiyorum
    buarada ben hamileyim ama bir kere biel gelmedi aramadı canın bir sey istiyormu di,ye ? sağlığın nasıl diye ? ama ağzında bu lafa benim yanın sizin yanınızdır sizin peşinizi bırakmam bende hoşlanmıyorum bu laftan sürekli benim siğortam sen yatır diyor bana yatırmısın falan demek yok siz bakacaksınız bize ilerde diyor bunu eşimöin yanında demiyor yanlız kaldığımızda ne yapmaya calışıyor anlamıyorum burarad bizim de borcumuz çok çoçuğumuz olacak onmun bir sürü ihtiyaçları var bugune kadar bir iğne almadı bana bende he rgittiğimde ona bir sey alıyordum ama bundan sonra bende almıyorum anlasın diye ama fossss.nerde
    Bird eküçük görümcem var diyor görümcem diyor ki bunu da sizi okutursunuz evlendirsiniz diyor bizim de çocuğumuz olacak devlet memuru maaşıyla biz nasıl yapalım diyorum yaparsıznı diyor çocuğu eger ünversiteyi kazanmazssa fikrimizi bile sormadan bizim eve yollamak istiyor sen istiyormusun istemiyormusun demiyor bende calşıyorum ayrıca çocuğumuz olacak o kız evde nasıl ders calışır vs anlaşamadığımız biliyor .küçük görümcem hamile kaldım bir kere hayırlı olsun diye aramadı bize gelmeyi çok istiyordum ben hamile kaldığım için vazgeçti çünkü ünv sınavını kazamasaa çocuklu bir evd enasıl ders çalşıcak

bütün bu yazdıklarım haöile kalamdan önceydi hamile kaldıktan sonra da sizce görümcemi bize yollamak ister mi çünkü görümcem ben teklif etmeden ben size gelecem ders çalışcam dedi ben çağırmadım bile ne sanıyorlar kendilerini oğulların evi olması davetsiz gelip kalmaları anlamına gelmez aYLARCA HASTALIK VS OLUR TAMAM BİLMİYORUM ÇOCUK OLDUKTAN SONRA GELİRLER Mİ ?

NEDEN SEVMEDİĞİM SEBEBİ İSE SÖYLE ÇOCUĞUMUZ BİR SÜRE OLMADI AMA KİMSEYE OLMUYOR DEMEDİK SONRA ALLAH NASİP ETTİ ÇOK ŞÜKÜR BEN ONLARDAYKLEN KOMUŞARI SİİZN ÇOCUĞUNUZ MU OLMUYOR SATIN ALIRSINIZ DEDİ KAYNANAM DA GÜLDÜ BENDE AĞALDIM ODADA ARTIK SEVMİYORUM GÖRÜMCENİ BENDE NE ARIYORUM NE SORUYORUM O ARADAIĞINDAN SOĞUK SOĞPUK ONUŞUYORUM SORU SORDUKLARINI CEVAP VERİYORUM EVET ÖYLE HIIIM DİYORUM ..... ,İYİ Mİ YAPIYORUM SİZCE?

2. 24 Ocak 2013
  3. curiouss

curiouss Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    38
    kayınvalidenize ektiğini biçersin... ne kadar yararın olursa bizdende o kadar fayda olur sana fazlasını bekleme diye açıkça söylemelisin cnmm

4. 24 Ocak 2013
  5. sovr86

sovr86 muhteşemçapulcuu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    kv sık sık söylüyor ki sonra sorun çıkarmayasın,

nedir bu birlikte yaşama merakı anlamıyorum ,

6. 24 Ocak 2013
  7. YenidenDogdum

YenidenDogdum Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nedense kayınvalıdenızın sızı tıye aldıgını dusundum
    sızı rahatsız etmek ıcın soyledıgını dusunuyorum
    esınız ne dıyor bunlara?

8. 24 Ocak 2013
  9. Egem

Egem kalbimdesin meleğim. Pro Üye

Beğenileri:
    2.159
    Ödül Puanları:
    113
    gene mi aynı konu:KK14:

iyiki görümcen,eşinle sevgiliyken ayrıldığınız da seni arayıp sormamış,seninle ilgilenmemiş.yoksa şimdi ne bahanen olacaktı:KK34:

pardon,bu sefer bir de kaynananın söylemleri eklenmiş.yenidoğduma katılıyorum,kaynanan biliçli yapıyor:KK51:

bu arada bebeğin hayırlı olsun...

Son düzenleme: 24 Ocak 2013
  10. 24 Ocak 2013
  11. ilaydahey

ilaydahey Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    38
    niye açık açık söylemiyosun
    anne kusura bakma ev ev üstüne olmaz ben bir oturmaya karşıyım deyin
    görümcen sizde kalır dediğinde benim çocuğum olucak zaten çalışıyorum ne o rahat eder ne ben deyin
    okutma konusuna gelinde elimizden geleni yaparız ama bizimde masraflarımız var tamamen üstümüze alamayız kusura bakmayın deyin

eşiniz ne diyo peki siz sessiz kaldıkça üstünüze yıkılırlar ne evlilikten bişey anlarsınız ne çocuğunuzdan ne eşinizden en güzel zamanlarınızı kendinizi yıpratarak geçirirsiniz anlamıyorum bu aileleri hiç bi kusur yokken çocuklarının üstünde asalak gibi yaşamaya nekadar meraklılar

12. 24 Ocak 2013
  13. arksan

arksan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eşim genelde susuyor bende diyorum ki ben kimseyle yaşayamam beraber olmaz diyorum ben annenin kız kardeşinin hayal ettiği bir gelin değilim diyorum onlar da beni,m hayal ettiğim biri değil diyorum susuyor şaka yapmışlar diyor ama bende tavırlarımla belli ediyorum istemediği umarım anlarlar....

14. 24 Ocak 2013
  15. minnakkk

minnakkk Büyümicktk itiraf EThadi! Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    kocana söyle. ben kımseye karsı degılım gelsınler elbet bakarız lakin muhtac degıller bısey degıller de. bırlıkte olunca cok sorun cıkar, biz de rahat edemeyız herseyımız kısıtlanır, özelimiz kalmaz de. onlar da rahat edemez de. ayrıca X(görumce) kardesın dıye oyle bıze sormadan etmeden, sıze gelıcem deyıp emrı vaki yapamaz de. burası senın degıl bizim evimiz dıye soyle.
    annen özellikle yalnızken bana bunları bunları dıyor de. senınle beraberken konuyu acalım bu işi noktalayalım de.

kocanı tanımıyoruz etmıyoruz. huyunu suyunu bılmeyız onun nabzına gore serbetı sen verıceksın.

kv nın kocanı doldurmasına fırsat verme.

en ıyı gelın ve kaynananın aynı apt.da bak ev degıl apt.da oturdugu halde ne problemler yasadıgının bızzat sahidiyim.

daha sonrada eşinle bunu konusup hallettikten sonra hep beraberken konuyu bu olaylara getırın ve eşinizde sızde fıkrınızı söyleyin.
    bızım zaten cocugumuz olucak, memur maaşıyla kendımıze anca bakabılıoruz, bızım ılgımıze ıhtıyacı olan bı cocukla ilgilenirken görümceyı istemesek de es gecmış olucaz ilgilenemıcez deyın.
    basımızın tacısınız ama ev ev ustune olmaz, hastalık falan olur allah muhafaza, ozaman elbette gelırsınız dersiniz. sonada konuyu degıstırıp baska bıseylerden konusun onlara cvp verdırmeyın bence.

16. 24 Ocak 2013
  17. _NarCicegi_

_NarCicegi_ Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    298
    Ödül Puanları:
    83
    bu kaynanalardan gına geldi artık ya:KK1:
    burdan kaynanalara kaynana adaylarına sesleniyoruz
    şu gelinleri rahat bırakın ya
    sizinde kızınız var arkadaş onu gelinin yerine koy aynısını yaparmısın yok
    açık açık istemedigini belirt kaynana
    yoksa bir gün gelir evinin baş köşesine yerleşir
    ha bide kızı var demi:KK1: onada tavrını koy

18. 24 Ocak 2013
  19. NeMeSiS98235

NeMeSiS98235 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bu kadar açıklamaya gerek yok bence, bakmak istememek başlı başına bir neden, neticede senin annen babanda hasta olabilir onlarda bu yaşta kalmıcak kendi aileni bırakıpta onların peşinde koşmıcaksın dimi, birinin üstüne çökme merakı nedir yaa, elden ayaktan düşmede kimseye muhtaç olma duan bu olsun, zaten kimin kime bakmak zorunda kalacağı belli olmaz, sana bişey olsa o bakacakmı sana gelinim diyip, bence oğlunu evlendirme derdine düşer