Görümcem Psikolojimi Çökertti Halen Kendime Gelemedim

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve xxDerinxx tarafından 28 Şubat 2010 başlatılmıştır.

28 Şubat 2010
    Konu Sahibi : xxDerinxx
  1. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar nerden başlayayım, nasıl anlatayım gerçekten bilemiyorum ama bir yerlerden başlamak gerek...

Ben 20 aydır evli olmama rağmen hala vajinismus hastasıyım...
    Görümcem evlendiğim günden itibaren her gün bana çocuk sormaya başladı...
    Biz ilişkiye girememişken çocuğu nasıl düşünelim değil mi...
    Tabi durumu da söyleyemiyorum...
    Görümcemin sürekli çocuk demesi ve benim çocuk istememem yüzünden belki vajinismus oldum hamile kalma korkusu ile...
    Şuanda da halen vajinismus olmama ve çocukları çok sevmeme rağmen hala görümcem yüzünden çocuklara karşı soğuğum...
    Vajinismusu yenmeme çok az kaldı...
    Ama okulum nedeni ile zaten çocuk yapmayacağım 4 yıla kadar...
    Ama içimdeki soğukluk hiç bitmiyor...
    Çocuklara bu yüzden yaklaşamıyorum...
    Hiçbir zaman çocuğum olsun istemiyorum ve bu durum beni üzüyor...
    Lütfen yardımcı olun...

2. 28 Şubat 2010
  3. neesli

neesli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba canım öncelikle umarım bu rahatsızlığın üstesinden gelir ve evliliğinin tadını çıkarırsın.sen birinci aşama olarak vajinusmustan kurtul bak göreceksin arkası kendiliğinden gelecek kendini hazır hissedincede allah'ın izniyle anne olursun.Bence sende bi problem yok .sana görümcen çocuk dayatmasında bulunmasa böyle düşünmezsin zaten.Hem hiç bir engelin olmasa bile kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman çocuk yaparsın.Üzülme görümcen eşinle aranızdaki durumu bilmediğinden sana çocuk soruyordur bence sende uygun bir dille ona düşüncelerini anlat ve bu konuyu bi daha açmamasını söyle.zamanı gelince müjdeyi veririm sana merak etme de.opuyorumnanaktan

4. 28 Şubat 2010
  5. SuRMeLi

SuRMeLi yiğitim cennetteki yavrum.. Pro Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    153
    Geçmis olsun canim. insaallah bi an önce kurtulursun rahatsizligindan..

6. 28 Şubat 2010
  7. xxDerinxx

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Teşekkür ederim canlarım...
    neesli görümcem aramızdaki sorunu bilmiyordu elbet ama daha 2 günlük evli insanlara da çocuk yapın denmez ki değil ama... :KK43:

8. 28 Şubat 2010
  9. esmer gxuxzeli

esmer gxuxzeli Bismillahirrahmanirrahim" Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    daha 2 günlük evli insanlara da çocuk yapın denmez ki değil ama

ikigünlük evliğim diyorsun burda 20 aydır diyorsun hangisi dogrubilmiyorumkismile
    ayreten gecmiş olsun inş sende görümcene iyi :KK46: haberinin versin:sinifsinif:

10. 1 Mart 2010
  11. neesli

neesli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    sorarlar canım sorarlar hem de önce bebek nerde kaldı diye , olunca da biraz erken olmadı mı diye sorarlar:mymeka:
    evliliğimin ilk 6 ayından sonra bu sorulara maruz kaldım ve evliliğimin 3.yılında da anne oldum aynı insanlar bu defa da çalışıyorsun biraz erken olmadı mı diye sordularfisfisfis
    anlayacağın insanların yakınlık derecesi ne olursa olsun memnun etmek zorunda değiliz.Nihayetinde kendimiz için bebek yapıyoruz dimi ama.
    kaydirigubbakcemile5

12. 1 Mart 2010
  13. xxDerinxx

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    2 günlük evliyim demedim ben, iki günlük evli insana çocuk mu sorulur dedim...
    Ben 20 aylık evliyim ama 2 günlük evliyken çocuk diyordu...
    Yanlış anlaşıldım sanırım...

14. 1 Mart 2010
  15. xxDerinxx

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Tabiki öyle ama çocukları çok sevmeme rağmen şuan sonsuza kadar da çocuk düşünmüyorum...
    Artık bilinç altıma nasıl yerleştiyse...

16. 3 Mart 2010
  17. helenic

helenic Guest

canım zaten yaşın ve eğitimin gereği anne olmaya pek hazır olmadığını düşünüyorum,ve sende zaten bunu dile getiriyorsun...

Çocuk demek sorumluluk demek,kaldı ki daha 20 aylık evlisiniz,hiçbir şey için geç kalmış falan değilsiniz ki...Ama eşinle henüz düzenli cinsel hayat yaşayamıyorken etrafın bu şekilde konuşması oldukca can sıkıcı olur;bunu tahmin edebiliyorum!

Görümcen düşüncesizce hareket etmiş,öyle ya,ilk günden itibaren bunu soruyor diyorsun hele bir eşinizle birbirinizi tanıyın,eğitiminizi bitirin,herşeyi düzene koyun ondan sonra düşünülecek şeyler bunlar...

Ama görümcenin bunu kasıtlı yaptığını sanmıyorum,herhalde bir an önce yeğen sevmek istiyor hepsi bundan ibaret :)))))

Senin yapman gereken ısrarla eğitimin dolayısıyla henüz çocuk düşünmediğinizi belirtmek...

Bence bu durumu eşinlede paylaşmalısın,bazı şeylerde olumlu köprü görevi kurar erkekler. Eşin uygun bir dille kendi kız kardeşine bu durumu açıklasın (vajinusmus olayını demiyorum) kısmet olduğunda ve zamanı geldiğinde çocuk sahibi olmak istediğinizi belirtsin...

biliyorsun sanırım,bende daha 23 yaşındayım ve erken menopozla uğraşıyorum.sanıyorum benim topiğimi okumuştun..Benimde çocuğum olmayacak,ve bunu eşimin ailesi bilmiyor...Ve daha 3 aylık evli olmamıza rağmen annesi bir an önce torun sevmek istiyorum diyor :KK43:(

Bu gerçekten rahatsız edici bir durum,bunu inan çok iyi anlayabiliyorum.Ama bende eşimde ailesine henüz düşünmediğimizi,daha çok erken olduğunu falan söyleyip söyleyip duruyoruz...Allahtan eşim bu konuda köprü görevi kuruyor,o yüzden sende eşinle bir konuş derim.

Ama lütfen görümcenin bu soruları senin sinirini bozmasın,nacizane ve iyi niyetlikle dediği belli... Tüm bu gerginliğinin daha doğrusu görümcenin istediği çocuk mevzusuna senin takılma nedenin sanıyorum,vajinusmus olayın...

Bende ilk zamanlar eşimle ilişkiye giremiyordum,sana da acil şifalar diliyorum tatlım.Buna emin ol,herşey psikolojik..Zamanla bu sorununu da yeneceksin...

18. 3 Mart 2010
  19. xxDerinxx

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Beni çok rahatlattın teşekkür ediyorum canım...
    Ben fazla iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum aldığım duyumlara göre bunu istemesinin farklı nedenleri var...
    Eşim zaten ona açıklama yaptı yani vajinismusu değil de daha çocuk istemediğimizi ve benim okuma durumum olduğunu baştan söyledi ama görümcem üstüme gelmeyi sürdürdü...
    Senin konunu okumuştum. Seninki de gerçekten zor bir durum...
    Ama hiçbirşeyden umudunu kesme... Eşin sana karşı anlayışlıysa mutluysan dert değil...