Görümcem ve kiloları

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve woma tarafından 4 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

4 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : woma
  1. woma

woma Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Mrb kızlar eşimin kardeşinin aşırı derecede kiloları ile sorunu var. 18 yaşında 74 kilo boyuda 1.57 aç kalarak kilo vermeye çalışıyor sürekli çay kahve içerek kendini tok tutuyor bu kadar dert etmemesini kaç kez söylediysem bir türlü vazgeçiremedim sağlık sorunları yaşıyacak diye çok korkuyoruz

Benim ısrarımla neden bu kadar çok kiloya taktığını öğrendim biriyle görüşüyormuş internetten önceleri pek önemsememiş ama zamanla çocuğa bağlanmış bir birlerine kamera açmışlar ama görümcem sadece yüzünü göstermiş tabi çocukta pek bişey dememiş gel zaman git zaman bunlar çıkmaya başlamışlar tabi aynı şehirdeler ikiside görüşmek isteyince dananın kuyruğu kopuyor görümcem ile erkek arkadaşı ilk defa yüz yüze gelecekler diye o gün kuaföre filan gidiyor bi güzel süsleniyor o gün buluşuyorlar geziyorlar-tozuyorlar ama vedalaşma anında çocuk çok soğuk davranıyor görümcem o anda bir sorun olduğunu anlıyor çok sinirleniyor sinirinden ağlıyacak duruma geliyor fakat ağlamıyor onun yanında daha sonra otobüse biniyor ve o gün karar veriyor kilo vereceğim diye ben uzun zamandır birşeylerin farkındaydım ama gençtir diye pek uğraşmıyordum dün karşıma alıp konuştum ve anlattı ayrıca birşey daha öğrendim kilo verip mini etek giyecekmiş kilo vermeyi anladımda mini etek ne oluyor dedim buluştuğu çocuğu tekrar elde edecekmiş o çocuk mini etekli kızları seviyormuş o zaman anladım ki çocuğun niyeti başkaymış bunu görümcemede anlattım ama o aklına koymuş inada binmiş anlıyacağınız ben ne dediysem vazgeçmiyor

sizden yardım istiyorum genç bi kızı nasıl vazgiçereceğim bu konuda onu kırmadan

2. 4 Mayıs 2010
  3. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    canim zaman ver.. onun asil niyeti kilo vermek. o cocugun yaptigi onu sadece kamciliyor. kilo verip kendine guveni gelince o cocuk aklina bile gelmez. hic korkma bence...

4. 4 Mayıs 2010
  5. vegateryan

vegateryan değişsin dünyam Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bence görümcene gercek sevgiyi anlat..gercek sevginin kilolara baglı olmadıgını kasa göze bakmadıgını anlat..ama kilo vermsi içinde destek ol..kendine güveni gelecektir kilo verdikten sonra..daha bi kere gördüğü biri için bu kadar değişmesinin kendine saygısız oldugunu söyle..kiloda vericekse kendi için versin

6. 4 Mayıs 2010
  7. woma

woma Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende diyorum seninki sadece bir inat ama o intikam peşinde koışuyor bu intikam duygusu onu çok üzecek diye endişeleniyorum

ya diyorum gel beraber spor yapalım ama böyle kilo veremezsin aç karnına kilo verilmez ama hala aç kalmayı tercih ediyor

8. 4 Mayıs 2010
  9. teolog

teolog Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kilolarını verince kendine güveni gelecektir o kişiye bakmayacaktır bile
    ama verme yöntemi yanlış bir diyetisyene yönlendirseniz

10. 4 Mayıs 2010
  11. woma

woma Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu söyledikleriniz yarın ona tekrar söyliyeceğim inş vazgeçirebilirim

12. 4 Mayıs 2010
  13. teolog

teolog Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi zaten o acıyla içinde sürekli bir intakim duygusunun olması normal ama zaman gectikçe kendine güveni geldikçe bu intikam duygusu körelecektir

14. 4 Mayıs 2010
  15. OFFPOFFF

OFFPOFFF çok özledim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kilo vermek için kesinlikle çok yanlış bir yol izliyor..ona durumun ciddiyetini anlatmanız lazım..
    bu sekilde yapılan bir diyet yüzünden daha orta okulda bir arkadasım tansiyon hastası olmuştu ve bayılıyordu kız..çok kilo verdi..sonrada hepsini geri aldı ve olan saglıgına oldu..
    bunu anlatın belki gözü korkar..
    spor yapmak istemiyebilir ama bir diyetisyene veya beslenme uzmanına giderse daha iyi olur..kilo verdikce zaten spor yapmayı kendi ister..
    erkek mevzusu konusunda bir yorum yapamiycam..çünkü suan intikam almayı kafasına koymuş..canı yanmış..zamanla gecer sadece..
    ama kilo verme yöntemini acilen değiştirmesi lazım..midesini bile deler bu gidişle..Allah korusun..

16. 4 Mayıs 2010
  17. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    görümceni çok iyi anlıyorum canım bende kızken çok kiloluydum çıktığım çocuk vardı aynı köydendik bana ilgisizdi ama ayrılmıyordu ayrılıp barışıyorduk sonra duydumki ben o şişkoyu napayım demiş kız kardeşide söylemiş çok kötü olmuştum bunu duyunca ama veremiyordum sonra kendime bir rejim uyguladımki ben bile inanamadım kilo verdim baya uzun sürdü ama aç geziyordum resmen ama 20 kilo verdim sonra bu çıktığım çocuk beni gördü askerdeydi sonra dışarda çalıştı görmemişti köyde düğün vardı gelmiş tabi ben süperim köpek gibi peşimden koştu ama yüz vermedim insanın kendine güveni geliyor zayıflayınca bunu anca yaşayan anlar

görümcen zayıflasın ama fazla kendini yormadan zarar vermeden zayıflasın
    başarılar görümcene:hooray:

18. 5 Mayıs 2010
  19. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Çocuğun mini etekli kızları beğenmesi onun kötü olduğu anlamına gelmez.
    18 yaşında bir kız.Kilosu boyuna göre çok fazla.Öncelikle bir erkek için değil de kendi içim o kiloları vermesi gerektiğini aşılayın ona.Sonra nette görüşmeden,sanal ortamda hemen aşık olmasının yanlış olduğunu anlatmanız gerekir.Yaşı çok küçük çünkü.Eğriyi doğruyu göremez.:ecrin_bebek: