Görümcemin eşinin davranışları ve eşimin yorumları bir bakınn arkadaşlar haksızmıyım?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve EXCADA tarafından 15 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

15 Ağustos 2013
    Konu Sahibi : EXCADA
  1. EXCADA

EXCADA Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Selam arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi görümcem evleneli 1 sene olacak çok anlayışlı huyuna giden hiç kırmayan kaynanasıyla gezen sohbet muhabbet eden bir adam..biz uzaktayız görümcem ailesine yakın,ben evlliğin ilk zamanlarında aileme gitmek isterdim sık sık eşim hep problem yapardı evine alışamadın,anneme bile çağırmayın sizin yüzünüzden evine alışamadı dedi hatta bir gün..ama aslında onlarla bir alakası yoktu ben gurbete gittiğimden alışamadım bir dönem..şimdi bakıyorum hanfendi hem ailesinin yanında hemde adamı süs köpeği gibi akşam yemeklerine,sabah kavaltılarına hep ailesine götürüyor,ben böyle şeyler yapmadım hiç hemen buraya niye gelmiyosunuz hep oraya gidiyosunuz derlerdi eşimde bana yüklenip beni zorla götürür,benim aileme gelsede surat yapardı..ama bakıyorum şimdi beni kınayan insanlara kızı hiç kendinden çıkmıyor,bu adaletmi,bende özlüyordum bende evlattım uzağa gelmiştim,ama söyleyiince eşimde bişe demiyor doğalmış gidip gelebilirlermiş.bu arada benim eşim tek oğlan damatta tek oğlan ve onların demesine göre ailevi bağları yokmuş düşkün değillerimiş birbirlerine..bir tek bunlar düşkün sanki birbirine çok sinir oluyorum..

2. 15 Ağustos 2013
  3. Cudana

Cudana Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Görümcenizin annesine eşiyle birlikte sürekli gidip gelmesi görümcenizi ve eşini bağlar.

Eger sizin eşiniz sizin ailenize gitmek istemiyorsa gittiğinde de surat asıyorsa sorun eşinizde.
    Suçu görümceye ya da erkek tarafına yüklemeye gerek yok...

Son düzenleme: 15 Ağustos 2013
  4. 15 Ağustos 2013
  5. bekakara

bekakara Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    ayy evet çok sinir ama yapıcak bişey yok arkadaşım

hep öyle değil midir zaten gelin annesine gitse olay ama iş kendi kızlarına gelince aman canım ne var bunda...

bana da yapmaya kalktılar bir ara ama Allah'tan eşim çok sağlamdır asla ezdirmez beni

baktılar olmuyor bıraktılar artık...

6. 15 Ağustos 2013
  7. Nihil

Nihil . Pro Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    48
    adaletsiz davranmaları normal. çünkü görümcen o evin kızı, sense adı üstünde gelinsin

8. 15 Ağustos 2013
  9. EXCADA

EXCADA Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    aslında kimseye birşey yüklemek değil amacım sadece adalet bak herkez gidip gelmek isteyebilirmiş evlendikten sonra kimse ailesinden kopamazmış değilmi????evet ama bana hiç böyle davranmadılar önceki hayatımı silip beni besleme gibi alarak kendilerine göre şekillendirmek istediler,olan bana oldu psikolojim bozuldu,değdimi kesinlikle hayır dahada kötü oldu aramız,ama şimdi kızlarına karşı bu büyük anlayış ve çağdaşlık gözlerimi yaşartıyor ama acıdan...

10. 15 Ağustos 2013
  11. EXCADA

EXCADA Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    aynen öyle anlayışsızlık,eşimi sürekli doldururlardı ailemi görmeye gittiğim zamanlar okada açıktıki hemen anlardım suratı düşerdi kaldığım zamanlar beni aramazdı aileme gitmiyosun derdi yada aileme geldiğinde sürekli telefondaa...amannnn neler çektim yaa anlatsam roman olur....tel oğlan diyee çok düştüler istediler onlarla yaşayalım dizlerinin dibinden ayrılmayalım..müdehaleler....

12. 15 Ağustos 2013
  13. cikom

cikom Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    48
    iki yaşlı kadın yıllar sonra buluşup muhabbet ediyolar.

ayşe soruyo oğlun nasıl.

fatma dyoki. oğlum naapsın yazık bi karısı var akşama kadar oğlum çalışır o yer gezer. bide akşam eve gelip karısına yardım eder. çok eziliyo oğlum der.

ayşe bu sefer kızını sorar.

fatmada derki. kızım çok iyi durumda allaha şükür çok iyi bi dağmadım var kızım gider alır giyinir kuşanır hiç para hesabı sormaz. akşam yemek hazır değilse ya çıkar dışarda yerler yada karısına yardım eder. kızım çok mutlu çok der.

işte size kaynana kafası :)

14. 15 Ağustos 2013
  15. EXCADA

EXCADA Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ayneenn:::)geline ızdırap olurken kızınında bir kaynanası olduğunu unutuyorlar ne yazıkkii....bana damadın yanındaa bazı şeylere mecbursun gtelinsin dedi mesela geçende kafasız kadın..yarın öbürgün o adam deseki kızına annende böyle dedi sende gelinsin mecbursun...hırsından ne yapacağını şaşırıyor ve heryere zarar veriyor cahilceee aslındaa cahilllik görmemişlik yobazlıkkk okadar zorkiii:::KK43:(

16. 15 Ağustos 2013
  17. Btltnrsvn

Btltnrsvn Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende aynı şeyleri yaşıyorum. bikaç gün önceki bayramda sabahın köründe uyandık eşimin ailesinin evine gittik.akşama kadar ordaydık,eşim akşam saat 8de aynen şunları söyledi ''hadi sizinkilerin bayramlarını kutlayalım ve dönelim'' annemler tam 2 buçuk saat uzaklıkta.... cinlerim tepeme çıktı tabi. dedim yarın sabahtan gideriz gece ne acelen var. yarın gün boyu uyuyor olucam, istiyosan bu akşam gidelim,yarın şansını kaybedersin dedi. yok istemiyorum kalsın dedim.. neyse sabah oldu 6.30da uyandırdım hadi gidiyoruz dedim adam şok oldu:) mırın kırın etti,dedim bi bayram daha var önümüzde karşılıgını alırsın.gittik bikaç gün kaldık ve döndük. görümcemde arıyo babanlarda mı kalacaksınız yani benim kardeşin yabancı yerde kalamaz, ayrıca bebeginde oralarda hastalanır. dedim seni ilgilendirmez önce kendine bak. 10gündür 2 cocugunla babanlardasın,eşim yabancı yerdeyse seninde eşin yabancı yerde, benim hayatıma müdahale edersen eger kardeşinle ilişkileriniz degişir dedim. ne yapalım canım bak herkes aynı ve daha bisürü şey.. sakın canını sıkma, sen eşini avucunun içine almaya bak. ben öyle yaptım

18. 15 Ağustos 2013
  19. guz_cadisi

guz_cadisi EcE Ece EcE :) Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28

konuyu görünce bu hikaye aklıma geldi hep tebessümle anlatırım bunu ben de
    benim görümce bekar ama daha şimdiden evlensem ben uzakta yapamam çok özlerim der durur o bile sinirlerimi zıplatıyor sanırım her ailede var bu problemler