Görümcemle sorunlar başlamak üzere mi?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve bel_sel tarafından 14 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

14 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : bel_sel
  1. bel_sel

bel_sel Kendinin Efendisi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ben görümcemi seviyorum benden bir yaş küçük ve bekar bir sorunumuzda olmadı gerçi ben çok uyumlu bir insanım sanırım ondan. yalnız onun yapısı gereği herşeye yorum yapma olayımız var
    ( KENDİSİ ASLAN BURCU) bunu çok iyiniyetli ve tatlı dille yapıyor olmasından çok rahatsız olmadım ama sıkılmayada başladım.Nişanlımda ailesine çok bağlı fikirlerini benimkinden önce tuttuğunuda hissediyorum.geçen gün kayınvalideme gelinlik ayakkabımı daha önce giymediğim gelinliğe uygun abiye ayakkabımı kullanayım dedim.ayakkabıya baktı....
    Dediği şu: x'e (Yani görümceme) bi soralım!.. :1shok:
    ya sabır!..bana acil akıl verin.. delikafadulden

2. 14 Mayıs 2009
  3. meduze

meduze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım daha çok yolun başındasın benim görümcemde benimle yaşıt bizde nişanlılık döneminde çok iyi anlaştık ama düğünden önce her şeye karıştı sonrasıda yapmadığı kalmadı melekken şeytan oldu.Ne olursa olsun arada muhakkak mesafe bırak şimdiden ona sorulacak ufak bir şey daha sonrasında her şeye karışma hakkı verir.Ben fazla samimi ve fazla her şeyi konuşmakla pişmanım.Ağır ol asla hafif olma.Ve evlenecek olanlarada bir altın kural sizli bizli olun ilk başta.

4. 14 Mayıs 2009
  5. bel_sel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yorumun için teşekkür ederim.Mesafemi koruyorum zaten ama aile düzenlerinde herşey ona danışılır olmuş bende uyumu bozmamak adına fikirlerine saygı duydum şimdi araya biraz daha mesafe katacak olsam bu kezde tavır aldığım zannedilecek..ne çetrefilli işler ya.. :uhm:
    herkes kendi hayatına baksa şahsen ben bir başkasının hayatına müdahale etmem yani hiç işim olmaz.. :1closedeyes:

6. 14 Mayıs 2009
  7. meduze

meduze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ne demek aile işlerinde her şey ona danışılır?Herkesin ona danışması bile büyük bir olay gelecekte aile işlerinde seninde ona danışman lazım o zaman.Şimdiden HER ŞEYİ ONA SORARAK HALLETMEYİN BAŞTA TAVRINI KOY VE EĞER ONA DANIŞALIM BİRDE DİYEN OLURSA BEN KİMSEYE BİR ŞEYİ DANIŞAMAM BENDE İYİSİNİ BİLİRİM DE NE OLACAKSA ERKEN OLSUN DAHA SONRADAN ONA DANIŞMAKTAN ONSUZ BİR ŞEY YAPAMAMAKTAN BIKMAZSIN TAVIRINI BELLİ ET....

8. 14 Mayıs 2009
  9. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bak şimdiden sinyal almışsın arkadaşım. hemen mesafe koy araya. daha yolun başındasın. tavır aldığını zannetmezler. kendi kişiliğini ortaya koy. seni o halinle benimsesinler. daha evli değilsin. ayrıca kaynananı ne ilgilendiriyo senin hangi ayakkabıyı giyeceğin? sen fikir sorarsan elbet akıl verirler. bence burda hatalısın. yani danışılacak şey var danışılmayacak şey var. gerçi şartlarınız nasıldır bilemem, kültürünüz gelenekleriniz nasıldır bilmeden yorum yapıyorum ama bence dikkatli ol. umarın herşey gönlünce olur

10. 14 Mayıs 2009
  11. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Görümce adayınız için iyi ya da kötü niyetli diyemeyeceğim.
    Niyeti iyi ya da kötü olsun kendi kararlarınızı kendiniz verin.Yine kendi seçimlerinizi kendiniz yapın.
    Hem görümceniz neymiş öyle ,her şeyde ona danışılırmış? :sm_confused:
    Bozup atın da demiyorum.Benim zevkim,istediğim bu ,deyin sınırı çizin.yerimseniben

12. 14 Mayıs 2009
  13. bel_sel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kendisi düğün için elbise aldı kendine.bana gösterdi ben beğenince şimdi içime sindi falan dedi.paylaşım iyi güzelde fazla olmaya başladı...haklısınız ama bunu nasıl kırmadan yapacam onu bilmiyorum ben çok sabırlı olduğumdan çıkışımda biraz sivri olur CADIARZU

14. 14 Mayıs 2009
  15. meduze

meduze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Birde senden bir yaş küçük ve nişanlın abisi yani,canım her şeye yorum yapması hakkını asla ona verme sakın.ılerde çok üzülürsün.

16. 14 Mayıs 2009
  17. SERENAY

SERENAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Konu sahibi arkadaşım yorumum biraz ağır olacak ama kusura bakmayın ne demiş atalarımız,

Akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğine, deli ol dünya senin kahrını çeksin.

sen sen ol iyi gelin olayım, sabırlı olayım beni sevsinler benimsesinler diye çabalama ne de olsa el kızısın asla kendi kızları gibi olamazsın (istisna aileler var tabi ) çünkü daha ilk günde senin gelinlik altına giyeceğin ayakkabıyı görümcene soralım diyorsa kayınvaliden daha sonraları neler demez bi düşün bence Kayınvaliden akıllı olgun bir insan olsaydı "kızım gelin olan sensin neyi uygun görürsen onu giy yeterki sen mutlu ol" derdi.

Senin yerinde olsam bundan sonra hiç bir konuda onlara danışmam fikir sormam neyi nasıl uygun görüyorsam o şekilde davranırım.

18. 14 Mayıs 2009
  19. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    cnm güzellikle söyle benim fikrim böyle de o birşey sorduğundada kendisiyle ilgili sen daha iyi bilirsin de yorum yapma.onada yorum hakkı verme.baştan nasıl davranırsan öyle gider