Gossip Girl

Konusu 'Yabancı Diziler' forumundadır ve Terra Rosa tarafından 11 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

  11 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : Terra Rosa
 1. Terra Rosa

  Terra Rosa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  23 Haziran 2008
  Mesajlar:
  141
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  Ceicily von Ziegesar‘ın Gossip Girl kitap serisinden esinlenerek yapılan Gossip Girl dizisi, New York, Manhattan’da yaşayan Serena, Blair, Dan, Nate, Chuck ve Jenny adlı 6 gencin maceralarını anlatır. The CW kanalında yayınlanan dizinin yapımcısı, “The O.C.”nin yazarlığını ve yapımcılığını yapan isim olarak tanıdığımız Josh Schwartz‘dır. Ancak tek ortak yönleri bu değildir. Dizideki karakterler ve olaylar GG izleyicilerine zaman zaman The O.C.’yi anımsatmaktadır.
  Dizideki olaylar bizlere Gossip Girl, yani Veronica Mars’tan tanıdığımız Kristen Bell tarafından, anlatılır. Dizi, Kristen Bell’in ”Who am I? xoxo Gossip Girl” sözleriyle başlar. Gossip Girl, Manhattan’da yaşayan bu 6 gencin hayatlarındaki olayları internette blog halinde yayınlar. Hatta bazen bu 6 genç, çevresindeki olayları Gossip Girl’ün blogundan öğrenir.


  [​IMG]

  Dizi, Serena Van Der Woodsen’ın Manhattan’a geri dönmesiyle başlar. Serena, zengin bir ailenin kızıdır. Annesi Lily ve erkek kardeşi Eric ile yaşamaktadır. Güzel olmasının yanı sıra zekidir. Sıcakkanlılığı ile insanların sevgisini kolayca kazanmıştır. Serena’nın en iyi arkadaşı Blair Waldrof’dur. Modacı annesi Elenaor ile yaşamaktadır. Babası annesini ve onu 1 yıl önce terk etmiştir. Blair babasının eksikliğini sık sık hisseder. Aynı zamanda Blair, annesinin kendisini yeterince sevmediğini düşünmektedir. Ve, Serena’nın geri döndüğünü Gossip Girl aracılığı ile öğrenir ve endişeye kapılır. Çünkü erkek arkadaşı Nate’in, Serena’ya ilgi duyduğunun farkındadır. Serena’nın Manhattan’dan ayrılma sebebinin altında, Nate ile birlikte olduktan sonra kendini suçlu hissetmesi vardır. Blair’ın bunu öğrenmesi fazla uzun sürmez. Arkadaşının kendisine ihanet ettiğini düşünür. Fakat, 2 yıldır birlikte olduğu Nate’i affetmekte zorluk çekmez. Böylece Serena ve Blair arasında bir çekişme başlar.

  Öte yandan, zeki ve kültürlü biri olan Dan Humphrey, eski bir rock yıldızı Rufus ve ressam Alison’ın oğludur. Jenny adında bir kız kardeşi vardır. Okuldaki yaşıtlarının aksine, eğlenceye pek düşkün değildir. Serena ile tanışması ile hayatı değişikliğe uğrar. Onun için partilere gitmeye, davetlere katılmaya başlar. Fakat kendi kişiliğini yitirmemiştir. Serena’ya uzun zamandır ilgi duymaktadır. Ancak maddi durumunun diğerlerine göre iyi olmamasından dolayı pek çevresi yoktur ve Serena tarafından farkedilmemiştir. Jenny, Dan’in 14 yaşındaki kız kardeşidir. Lisedeki ilk senesinde, Dan’in Serena ile tanışmasından sonra onun için de renkli bir hayat başlamıştır. Blair’ın arkadaş grubuna katılmaya çalışır fakat o da Dan gibi okulda pek farkedilmeyen tiplerdendir. Diğer yandan, Dan sonunda Serena ile tanışır. Serena’nın annesi Lily ile, Dan’in babası Rufus’un, kendileri ve Alison dışında kimsenin bilmediği bir geçmişleri vardır. Lily, Dan ile tanıştıktan sonra ona önyargılı bir şekilde yaklaşır. Serena ile Dan zamanla yakınlaşmaya başlarlar. Serena’nın artık Nate’e ilgi duymadığını anlayan Blair, onu affeder. Ve bu iki genç kız eski günlerine geri dönerler. Dan, bir parti kızı olan ve zaman zaman insanlara çok alaycı davranan Blair’dan pek hoşlanmaz. Bu hisleri karşılıksız değildir. Blair da Dan’i küçük görür ve Serena ile olan ilişkilerine anlam veremez. Serena ve ailesinin kaldığı otelin sahibinin oğlu Chuck, eğlenceye düşkün biridir. Zengin bir babanın oğlu, Nate’in yakın arkadaşıdır. İstediği herşeyi elde edebileceğini düşünmektedir. Bir partide Jenny ile tanışır ve ona yakınlaşmak ister. Jenny ona karşı koyar. Sonuç olarak Chuck, Dan’in yumruklarına maruz kalır. Serena’nın rehabilitasyondaki erkek kardeşi Eric, bir an önce evine dönmek ister. Lily ise bunun için daha zamanının olduğunu düşünür. Eric, Jenny ile tanışır ve arkadaş olurlar. Eric, ablasının desteği ile sonunda evine döner. Nate’in babası, Nate’den şirketinin geleceği için Blair ile olan birlikteliğini ileri boyuta taşımasını istemektedir. Nate ise Blair’dan soğumaktadır. Ve bir süre sonra ayrılırlar. Blair’a göre ise hala daha bir umut vardır. Ancak, Nate’in Blair’in doğum gününe gelmemesi bardağı taşıran son damla olmuştur. Blair, Chuck ile birlikte olur. Chuck ise ilk kez birine kalbini kaptırmıştır…

  [​IMG]

  Gossip Girl’ün her bölümünde mutlaka bir olay olmaktadır. Partiler de dizinin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bu 6 gencin renkli yaşamını anlatan dizide olaylar izleyiciyi sıkmadan anlatılır. Her gençlik dizisinde olduğu gibi; aşk, arkadaşlık ve eğlence ön plandadır. Josh Schwartz’ın yapımın yanı sıra müziğini de yaptığı dizide çalan şarkılar, pop ve R&B ağırlıktadır. Eğer, özellikle The O.C.’yi özlüyorsanız, bu diziyi izleyerek biraz olsun teselli bulabilirsiniz.

  [​IMG]
   
 2. 11 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : Terra Rosa
 3. sherlocker

  sherlocker Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  1 Şubat 2008
  Mesajlar:
  2.233
  Beğenildi:
  30
  Ödül Puanları:
  148
  Bakıcaz bakalım nasıl bişeymiş,şu yeni sezon başlasada tv seyretmeye başlasam artık...

  Ama dizinin reklamları dublajlı,umarım dizide dublajlı değildir.Eğer öyleyse hiiiiççç işim olmaz..

  Teşekkürler...
   
 4. 11 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : Terra Rosa
 5. pinkgun

  pinkgun İzmir'im Üye

  Katılım:
  6 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.370
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  gördüm ben de reklamlarını, kafa dinlemeye uygun, hoş bir diziye benziyor, bakalım görcez hihoyyyt
   
 6. 10 Eylül 2008
  Konu Sahibi : Terra Rosa
 7. dids

  dids f & d Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2007
  Mesajlar:
  6.543
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  148
  Ben beğendim :nazar:
   
 8. 13 Eylül 2008
  Konu Sahibi : Terra Rosa
 9. plnhsyn

  plnhsyn Aktif Üye Üye

  Katılım:
  27 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  774
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  güzel bir dizi entrikalar dönüyor sürekli ben izliyorum şu an 5.bölümdeyim tavsiye ederim
   
 10. 13 Eylül 2008
  Konu Sahibi : Terra Rosa
 11. EU1

  EU1 Guest

  Bende beğendim.:lepi:
  Dizide bol bol dedikodu var,tam benlik...
  kaydirigubbakcemile3yerimseniben
   
 12. 1 Ekim 2008
  Konu Sahibi : Terra Rosa
 13. AnlamadanDinlemeden

  AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

  Katılım:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  11.705
  Beğenildi:
  16
  Ödül Puanları:
  196
  Güzel bir dizi ben de begenerek izlemeye başladım.
   
 14. 4 Ekim 2008
  Konu Sahibi : Terra Rosa
 15. zeynep.ss

  zeynep.ss gece kraliçesi Üye

  Katılım:
  1 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  108
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  Cnbc-e'de ilk bölümü izledikten sonra netten tüm bölümlerini indirip izledim.Suan yeni bölümlerini heyecanla beklemedeyim..gamyoncuiremsu
   
 16. 4 Ekim 2008
  Konu Sahibi : Terra Rosa
 17. Asmin

  Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  11 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  7.824
  Beğenildi:
  193
  Ödül Puanları:
  153
  ben sevdim valla tam benlik entrikavari kapismali bir dizi
   
 18. 4 Ekim 2008
  Konu Sahibi : Terra Rosa
 19. MissA

  MissA Doğum Hikayecisi Üye

  Katılım:
  7 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2.954
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  ya bu hafta yayınlanmadı dimi cnbc-e de ben salı saat 9da die biliodm baktm yoktu inş. kaçırmamışımdır