Göz altı,burun kenarları ve yanaklarımda kılcal damarlar belli olmaya başladı..

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve berzu tarafından 17 Mart 2008 başlatılmıştır.

17 Mart 2008
    Konu Sahibi : berzu
  1. berzu

berzu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar
    göz altlarimda,burun kenarlarimda birde hafif yanaklarimda ince kilcal damarlarim belli olmaya basladi,bunun icin ne iyi geliyor ne yapmaliyiz??yardimci olursaniz sevinirim...

2. 20 Mart 2008
  3. yabaz

yabaz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    at kestanesi yağı sürmelisin kılcal damar çatlamasına çok iyi gelir ama mevsimi değil aktarcılarda bulabilirsin sor yinede ve onun yarın evde hazırlanısınıda veririm evde kendin hazırlarsın yağını

4. 20 Mart 2008
  5. Herbela

Herbela Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16

Yabaz ciddi misin Gel seni bi öpiima.s. Valla süper haber ben de aynı dertten muzdaribim. Doktor yemeğin buharına dahi tutmayacaksın dedi. Sıcak ve soğuktan korumak lazım

Peki bu yağı ne kadar süreyle kullanmalıyız sürdükten sonra ne kadar bekletmeliyiz yani yapmamız gereken başka neler var rica etsem yazar mısın

6. 20 Mart 2008
  7. yabaz

yabaz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doktor doğru sölemiş kılcal damar çatlaması olan kişilerde buhar iyi değil bunu sonbahar zamanı bulabilirsiniz ancak taze taze ben yarın dediğim gibi tarifnide veririm parmak uclarına sürerek yüzünüze sürersiniz hafif dokunuslar yapın parmaklarınızla cilt daha cabuk emsin ve yüzünüzde kalsın nekadar süre kullanıcaksınız bilmiomki ben yarın hocama iyicene sorarım geçirmese bile ilerlemesini engelliyordur arkası yarın artık yerimseniben

8. 20 Mart 2008
  9. yabaz

yabaz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yüzünden silmicen yağı kalcak keske yardım etsemde bende çok sevinirim

10. 20 Mart 2008
  11. berzu

berzu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevabin icin cok tesekkür ederim canim
    at kestanesini duymustun ama hic arastirip bakmadim.mutlaka izine gittigimde alip denicem.sen daha ayrintili anlatirsan sevinirim canim.cevabini bekliyoruz.sen kullandinmi peki?

12. 20 Mart 2008
  13. berzu

berzu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    az önce arastirip bi kac faydali bilgiler okudum,sizlerlede paylasmak istedim

At Kestanesi Yağı Doğal Kırışıklık Giderici
    AT KESTANESI YAĞI DOĞAL KIRIŞIKLIK GIDERICI

'Atkestanesi' kırışık giderici kremlerde ana etken madde, Kırışık giderici kreminizi kendiniz yapın. Atkestanesi cilt bakımında mucize gibi etkileriyle tam bir şifa kaynağı olarak görülüyor. Atkestanesi ile yapılan krem ve yağlar birçok cilt sorununa kesin çözüm getiriyor.

Yaz aylarında pembe ve beyaz çiçekleriyle yol kenarlarını süsleyen atkestanesi ağaçlarından, sonbaharda yollara iri iri taneler dökülür.

Özellikle kadınların daha genç görünmek için ilgi gösterdiği kırışık giderici kremlerde ana etken madde olarak atkestanesi kullanılıyor. Ciltteki genişlemiş gözenekleri kapatıyor, yüzdeki kırmızı görünen kılcal damarları yok ediyor. Bu özellikler atkestanesinin damar büzücü oluşundan kaynaklanıyor.

Günümüzde birçok botox etkisi yapan krem, vücut bakım ürünü ve sıkıştırıcılarda atkestanesi bulunuyor. Romatizmal ağrılar, kas ağrıları, saç dökülmesi, yüzdeki güneş lekeleri, damar ağrıları ve göğüslerin toparlanmasında son derece etkili olan atkestanesi, hemoroit tedavisinde kullanılır; bacaklardaki variste dolaşımı düzenler, ağrıları dindirir, gevşemiş boyun derisini sıkıştırır.

Evde atkestanesi yağı yapmak için sonbaharda olgunlaşan tohumlar kabuğundan çıkarılıp rendelenir. Bir kavanozun üçte biri atkestanesi ile doldurulur, geri kalanına saf sızma zeytinyağı konulur ve kızgın güneşte 45 gün bekletilir. Her akşam çalkalanır. Daha sonra süzülür, bir cam şişeye doldurulup serin yerde saklanır. İhtiyaç hissedilen her durumda şikayet edilen tüm vücut bölgelerinde bu yağ rahatlıkla kullanılabilir. Göz çevresi kırışıkları, kılcal damar çatlamaları ve gevşemiş boyun derisinin düzeltilmesi için her akşam yatmadan birkaç damla yağ ile yüze ve boyuna masaj yapmak faydalıdır.

Vücuttaki deri çatlaklarına ve varislere aynı şekilde muntazam olarak kullanıldığı zaman şikâyetler ortadan kalkacaktır. At kestanesinden losyon hazırlamak için ise 4-5 tane atkestanesini rendeleyin. 2 tane atkestanesi yaprağı ile birlikte 2 su bardağı suyun içinde bir taşım kaynatın. 15–20 dakika demlendirin, soğuduktan sonra süzün. Hazırlanan losyon, ödem yapmış ayak ve bacaklarda, ağrıyan eklemlerde rahatlıkla kullanılabilir.

(Alıntıdır.)

14. 20 Mart 2008
  15. yabaz

yabaz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hayır benim cildimde kılcal damar çatlaması yok ama suan cilt bakımı lazer gibi bir eğitim alıyorum hocamız bize öneriyor kursta bu sorunu yasayan arkadaşlarımız var bu sekilde öğrendim hocamın tavsiyesi bugün görüsemedim ama tarifi yukarıda verdiğin gibi doğru :)

16. 20 Mart 2008
  17. kokoshh

kokoshh Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım evde nasıl hazırlıycaz

18. 20 Mart 2008
  19. yabaz

yabaz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evde yukarıda yazılan tarif seklinde ama ben tam tarifini alıcam size bugün yanına gidemedim hocamın yarın kısmetse gidicem insallah size muhakkak yazarım