göz çapağı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve fzuzu tarafından 1 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : fzuzu
  1. fzuzu

fzuzu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bebeiğim 2 aylık sağ gözünde aşırı çapaklanma oluyor kirpikleri birbirine yapışıyor sağ gözünü açmakta zorlanıyor.bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi teşekkürler.

2. 1 Ağustos 2010
  3. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim kızımdada var.4,5 aylık oldu hala gecmedi.Dediğin gibi bazen sabah bi bakıyorum yapışmış.Gözyaşı kanalı tıkanıklığı dediler,damla kullanıyorum biraz geciyor bitince tekrar balıyor.Masaj önerdiler işe yaramadı.Aslında su göz masajını yapan biri tam tarif ederse çok mutlu olurum..işe yaradımı,nasıl yaptılar cok merak ediyorum...

4. 1 Ağustos 2010
  5. medaa

medaa face/baris.cekiscioglu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bebeklerde genelde olan birşey bu benim oğlumdada var masaja 3-4 gün ara verince yeniden oluyor
    burun köküne yapılan masajla geçiyor çapaklar kaynatılmış suyla ıslatılmış pamukla temizlenmeli ve masaj bebek yaşını doldurana kadar devam etmeli
    masaj burun köküne (gözle burun arasına ) dairesel hareketler şeklinde çok bastırmadan günde enaz 15 defa yapılmalı

6. 1 Ağustos 2010
  7. Tuyann

Tuyann Varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bebeğimdede oldu ama Allaha şükür geçti. Doktor melhemle damla verdi masajda yaptım. Bir haftada sonuç verdi. Ama ondan önce başka doktorların verdiği ilaçları da kullandım bir ay geçmedi. Son doktorun verdikleri 1 haftada geçirdi.

8. 2 Ağustos 2010
  9. fzuzu

fzuzu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba tuyann kullandığın ilaçların isimlerini yazarmısın doktoruna bi danışırım kulan derse bende denerim.

10. 5 Ağustos 2010
  11. xXhubiXx

xXhubiXx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bizimde oluyodu antibiyotikli damla tedavisiyle birlikte masajla geçti.burun kökünden başlayarak burun hattı boyunca aşağıya kadar hafifçe bastırarak düz çizgi şeklinde masaj yaptık (zaten masaj esnasında göz çukurunda biriken göz yaşı birden kayboluyor dogru yaptıgını burdan anlayabilirsin) birde son kontrolümüzde doktorla konuştugumuzda çocuklarda 5. 6. ayda burun büyümesiyle birlikte kanallarda genişleme oluyormuş kendi çocugumun olsa 1 yaşına kadar beklerdim sonda işlemi için dedi.tavsiyem ilaçla birlikte her fırsat bulduğunda masaj yap

12. 9 Ağustos 2010
  13. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Benim bebeğimde de 1 aylık olana kadar çapaklanma oluyordu. Hiç bir ilaç kullanmadan sütümü bebeğimin gözüne sıkıyorum hemen geçiyor. anne sütü her derde devadır. Bunu asla unutmayın. Burun tıkanıklığını bile açıyor. Kızlar ilaç kullanmadan önce bir sütünüzü sıkın. Bebekleriniz daha çok küçük.Sağlıklı günler dilerim.

14. 10 Ağustos 2010
  15. nigo

nigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğimde de oldu çapaklanma dr.damla verdi masajla geçti
    birde dr.umuz demlenmiş beklemiş çayla silmemizi önerdi oda ii geldi canım
    anne sütü her derde deva falan değil aksine bakteri üretiyor bence yanlış gözüne kulağına damlatmak dr.lar uyaıyor ama yinede siz bilirsiniz

16. 10 Ağustos 2010
  17. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    kulağına damlatmıyorum. Anne sütünün faydalı olduğunu sağlık bakanlığının doktorları, ayrıca sertifikalı emzirme danışmanları önerdi. Ben de gözü için denedim faydalı olmuştuCADIARZU

18. 27 Eylül 2010
  19. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    2 gün önce banyo yaptırdım ertesi gün uyandığımızda resmen kirpikleri yapış yapıştı açamıyodu :KK43:
    yarın sağlık ocağına aşıya gideceğiz soracağım bakalım.
    şampuan kaçtığı içinde olabilir.
    bebeğim 1,5 aylık daha önce hiç böyle bişiy yaşamadık :KK43: