Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin

Konusu 'Göz Çevresi Bakımı Hakkında Herşey' forumundadır ve Elif tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

5 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.125
    Ödül Puanları:
    438
    Bir çorba kaşığı badem yağı, bir çorba kaşığı soya yağı ve bir çorba kaşığı avokado yağını karıştırın. Her gece yatmadan önce göz çevrenize yumuşak hareketlerle masaj yaparak karışımdan sürün. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Göz Altındaki Torbalar İçinBir adet patatesi halka şeklinde kesip gözlerinizin üzerine koyun ve 15-20 dakika gözlerinizi bu şekilde dinlendirin. Hem göz altlarınızdaki torbaların giderilmesinde hem de gözlerinizdeki kızarıklıkların geçmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca gözlerinizdeki kızarıklıklar için bir parça pamuğu şekersiz çaya batırıp gözlerinize kompres yapabilirsiniz.
    Göz Altındaki Şişlikler İçinBir parça buzu gözlerinizin altında sabit tutmadan yani gezdirerek 5 dakika kadar bekletin.

Göz Altındaki Morluklar İçinBir adet salatalığı rendeleyip buzlukta buz kalıplarının içinde dondurun. Daha sonra dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin mor kısımlarında 5 dakika kadar gezdirin. Faydası olacaktır.
    Bir adet patatesi rendeleyip suyunu çıkartın. Bu suya batırdığınız bir parça pamukla göz çevrenize kompres yapın.

2. 24 Şubat 2010
  3. _rz_

_rz_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    deneyen var mı, benim cildim çok hassas korkuyorum denemeye herşeyi

4. 25 Şubat 2010
  5. woman35

woman35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bütün o yağları göz çevresine sürüp bir gecede bekletecek olursak birkaçgün sonrada göz altı milalarından şikayet etmeye başlarız... sakıncalı bir tarif

6. 5 Mart 2012
  7. Mettgul

Mettgul evli, mutlu, cocuklu :) Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    68
    Evet sakıncalı, üstelik bazı yağlar karıştırılsa bile göz çevresine sürüldüğünde kokusu göz yakabiliyor :)