göz çevresi kreminin 5 yanlış kullanımı...

Konusu 'Göz Çevresi Bakımı Hakkında Herşey' forumundadır ve ze-ta tarafından 12 Ocak 2010 başlatılmıştır.

  12 Ocak 2010
  Konu Sahibi : ze-ta
 1. ze-ta

  ze-ta EmEkli Editör :P Üye

  Katılım:
  26 Şubat 2007
  Mesajlar:
  699
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  108
  "Göz etrafındaki deri insan vücudundaki en ince deridir. Çok sık hareket etmesinden dolayı da göz çevresinde çok kolay kırışıklıklar oluşur; kırışıklıkların giderilmesi ise çok zordur. Göz çevresi bakımı göz kremiyle başlar. Şimdi hep beraber göz kreminin beş yanlış kullanımını öğrenelim:

  1. Göz kremi kullanmak için 25 yaşın beklenmesi:
  Ofiste çalışan bayanların çoğu sürekli bilgisayar önünde oturur boş zamanlarını gazete okuyarak veya film izleyerek geçirir yazın klimalı kışın da kaloriferli bir ortamda bulunur. Böyle bir yaşam göz çevresindeki kasların çok yorgun düşmesine neden olur. Dolayısıyla 25 yaşınızdan önce de kırışıklıklara "merhaba" diyebilirsiniz.

  2 Göz kremi yerine yüz kremi kullanılması
  Vücudun diğer bölgelerinden farklı olan göz etrafındaki deri çok incedir ve fazla besin yükü kaldırmaz. Göz kremi cilt tarafından kolayca emilmeli ve cilde gerekli besinleri sağlamalıdır. Bu nedenle göz kremi yerine yağlı yüz kremi kullanılmaması göz çevresindeki cilde gereksiz yere yüklenilmemesi gerekiyor.

  3. Göz kreminin kırışıklıkları göz altı torbalarını ve morlukları giderdiğinin sanılması
  Birçok insan göz kremini göz etrafında görülen ilk kırışıklıklar şişkinlik morluk veya göz altı torbalarını gidermek için kullanıyor. Ancak göz kremi yalnızca göz etrafındaki derinin yaşlanmasını geciktirir; kırışıklık morluk veya göz altı torbalarını tamamen yok edemez. Bu nedenle göz kreminin bunlar henüz oluşmadan önce kullanılması gerekiyor.

  4. Göz kreminin gözün yalnızca dış köşesinde kullanılması
  Birçok insan göz kremini gözlerin dış köşelerinde daha kolay kırışıklık meydana geldiği için bu bölgelere yönelik kullanıyor. Ancak göz kapaklarının yukarı ve aşağı bölgelerinin daha erken yaşlandığını biliyor muydunuz? Bu nedenle göz kapaklarına yönelik bakımı da ihmal etmemelisiniz.

  5. Tüm göz kremleri aynıdır
  Göz kreminin önemini kavrayan kimi insanlar mağazaya giderek kalitesi görüntüsü ve fiyatı uygun bir göz kremi alıyor. Ancak bu çok yanlış. Birçok çeşidi bulunan göz kremleri farklı yaşlardaki insanlara ve farklı sorunlara yöneliktir. Bu nedenle göz kremi almadan önce göz çevresindeki ciltte ne gibi sorunların bulunduğunu bilmeli ve kendinize uygun bir krem tercih etmelisiniz.