Göz farlarınızı tekli mi,yoksa çoklu palet mi tercih ediyorsunuz ?

Konusu 'Göz Makyajı (rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)' forumundadır ve Gxuxnexsx tarafından 18 Kasım 2006 başlatılmıştır.

18 Kasım 2006
    Konu Sahibi : Gxuxnexsx
  1. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Göz makyajında kullandığınız farlarınızı nasıl tercih ediyorsunuz arkadaşlar...
    tekli farlardan tek tek alıp birkaç tane mi alıyorsunuz
    yoksa 6 sı veya 9 rengi birarada olan büyük paletlerden mi alıyorsunuz

sizin bu konuda fikirleriniz nedir ?

2. 18 Kasım 2006
  3. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ben mesela hep her seferinde çoklu paletleri (hani şu 6 renk 9 renk birarada olanları) almışımdır ama hep de pişman olmuşumdur...

ilk bakışta birçok rengin birarada aynı kutuda olması..ve o renklerin birarada oluşturduğu rengarenk suluboyaya benzer görünüm hoşa da gitse (ve de ilk bakışta daha ekonomik gibi de görünse)...kullanırken acı gerçeği anladım...

örneğin 9 renkli farımda sadece 2 rengi yada en iyimser 3 rengi kullanabildiğimi farkettim..diğer renkler kullanılamayacak kadar koyu veya bana ve tarzıma yakışmayan renkler oluyor

ayrıca çantadada fazladan kocaman bir yer kaplaması da cabası...

4. 18 Kasım 2006
  5. SENACE

SENACE Guest

ÖYLE BÜYÜK PALETLERDEN KULLANMAM
    FAKAT FAR KULLANIRKEN
    GÖLGELİ ve AYDINLIK OLMASI AYRINTISINA DİKKAT EDERİM.
    O NEDENLE HEP 4 RENK BİR ARDA OLANLARDAN ALIRIM
    YANİ YEŞİL ALIRIM. AMA İÇİNDE YEŞİLİN 3 TONU OLUR BİR TANE DE DAHA AÇIK BİR RENK ( Aydınlık için )
    BÜTÜN RENKLERDE BU ŞEKİLDE TERCİH EDERİM.
    BİRDE AYNI KUTUDA 4 RENK OLUPTA AYNI BÖLMEDE OLMALARINI İSTEMEM SONRA KARIŞIYORLAR.
    MUTLAKA AYNI KUTUDA FARKLI BÖLMELERDE OLMALI.

6. 18 Kasım 2006
  7. CaRMiN

CaRMiN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    pek kullanmam far ama rengini çok beğendiysem ve çoklu farı yoksa tek alırım...Ama asıl tercihim 4 lüler...

8. 19 Kasım 2006
  9. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bana hep mavi renk farlar hoş gözükmüştür ama sadece ne yazıkki kutudayken hoş gözüküyorlar...göze sürüldüğünde hoş durmuyorlar, sanırım üreticiler doğru tonda üretemiyorlar

10. 17 Şubat 2007
  11. oleander

oleander Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben de genelde 4lüleri tercih ediyorum. Ama farlarda sinirimi bozan durum, sürdükten birkaç saat sonra gözkapağımın üstüne ince bir çizgi halinde toplanması. Her farda aynı sorunu yaşıyorum. Kaliyesiyle falan alakası olduğunu düşünmüyorum. Bunun önlemenin bir yolu var mı?

12. 17 Şubat 2007
  13. EU3

EU3 Guest

yani iila şunu kullarım illaki şunu alırım diye bi takıntım yok...bakarım beğenirsem çoklu da tekli de alırım..ama farlarımın geneline baktığımda hemen hemen hepsi tekli...çoklu 1-2 tanecik var....demekki benim cewabım tekli olmalı......:sm_confused:

14. 25 Şubat 2007
  15. imperfect

imperfect Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Açık renkleri tekli alıyorum onları daha çok kullanıyorum.Çoklu olanların açık renklerini hemen bitiriyorum.Koyu tonu gölge için kullanınca az kullanılıyor.Ben krem farları kullanamadım ya.Onun farklı bir tekniği mi var?Yoksa ben mi sürmeyi beceremiyorum

16. 12 Mart 2007
  17. eleni26

eleni26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 2 li alirim birkac tane de 6li var.2liler su yonden guzel,benim gibi golgeli yapanlar icin.

18. 13 Mart 2007
  19. adasuyu

adasuyu Guest

mavi ve tonları şeklinde far kullanıyorum...farı da gölge gibi çok az kullanırım zaten..renk versin diye....:)