Göz kapaklarımda hep çapak.hep acı,hep kaşıntı

Konusu 'Oftalmoloji - Göz Hastalıkları' forumundadır ve lili_26 tarafından 3 Mart 2009 başlatılmıştır.

3 Mart 2009
    Konu Sahibi : lili_26
  1. lili_26

lili_26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Gözlerimde hep kabuklanma kızarıklık ve çapak var
    O kadar çok doktorlara gittim türlü türlü damlalar göz kremleri kullandım ki
    Ama hala gçmiyor yine oluyor
    Doktorlar göz kapağı iltihabı ve alerji var dediler
    ilaç kullanımları sırasınra 1 hafta 15 gün kadar gözlerim iyi sonra yine aynı :KK43:
    Doktor doktor gezmekten yoruldum
    Doktorlar geçmez diyolar ama böyle de gözlerimde hep kabuk kızarıklık kaşıntı ve acı var
    ne yapacağım bilmiyorumm

2. 3 Mart 2009
  3. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Hayatımm aynı derten muzadariptım gozlde asırı ıltıaplı olanlarınm goz kasıntısıı cok olurmuss doıktorum oyle soylemıstııı

4. 3 Mart 2009
  5. melancoliaa

melancoliaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende aynı dertten muzdaribim.bende de aynısı var doktor bana blefarit dedi ve kolay kolay geçmeyen bi hastalıkmış.her gün günde 2 kez sıcak suyla yıkayıp bebe şampuanı sürüyorum ve temizliyorum.böyle yapmanı tavsiye ederim

benimde ilaçlar bitti tekrar doktora gidicem maalesef.:KK43::KK43::KK43:

6. 14 Mart 2009
  7. tugba_87

tugba_87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    meraba arkadaşlar.öncelikle geçmiş olsun. bi tavsiyem olucak gözlerinize su ile kompleks yaparken suyun çok sıcak olmamasına dikkat edin.fazla sızak su iltihabın artmasına sebeb olabilir.ılık olması iyidir.ılık demli çayda iyi gelebilir. hava kirliliği nedeniyle çok artmış durumda bu tür göz rahatsızlıkalrı.ben de göz merkezinde çalışıyorum taksimde.bu şikayetlerden gelen çok hastamız var.ilaç kullanımı genelde iyi geliyor.başka sorularınız olursa yardımcı olabilirim.

8. 22 Mart 2009
  9. sevgil34

sevgil34 hem anne hem babayım:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam canım göz merkeznde calışıyorsan benım 3gündr göz kapagım seyırıyo merak ettım benı aydınlatırmısın

10. 7 Nisan 2009
  11. Ocean

Ocean Rabbime Emanetsin Efe'm Pro Üye

Beğenildi:
    334
    Ödül Puanları:
    188
    bunun sebebi göz egzaması..
    cidliye doktoruna görün canım...
    ben cildiyeye gittim ve hemen teşhis kondu..
    antibiyotik tedavisi ve kremlerle geçiyor...
    ama çok uzun sürüyor iyileşmesi...
    sağlıklı günler dilerim...

12. 30 Nisan 2009
  13. nadideiris

nadideiris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben bu zamana kadar daha önce hiç gözümde çapak olmazdı sabah kalktığımda bile olmazdı ama şimdi oluyor kısa zaman önce makyaj yapmaya başladım özellikle likit ve rümel sürdüğümde gözlerim yanıyor,kaşınıyor,kızarıyor baş ağrısı bile yapıyor ama yapmadığım zamanlarda bir sorun yok ben bu gözümün çapaklanmasını rimel ve likite bağlıyorum sizce de öyle olabilir mi?

14. 5 Mayıs 2009
  15. XSXimal

XSXimal Üzeni yolla... Salla... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bende bugün göz doktoruna gittim...
    O kadar çok hasta vardı ki, dr. adam gibi ilgilenmedi bile...:mymeka:
    Neyse benim gözlerde de iltihap, alerji ve mikrop ne ararsanız varmış yani...
    1 merhem 2 tane de damla verdi, bakalım işe yarayacak mı...
    :uhm:

16. 15 Mayıs 2009
  17. siss20

siss20 Guest

arkadaşım benim gözdede kızarıklık ve aşırı bir yaş var sadece bir gözümde, sana verilen ilaçların isimlerini yazarmısın bana,

18. 22 Ağustos 2009
  19. kishaya

kishaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar,
    kadınlar kulübüne bayılıyorum wallahi, sağlık, güzellik soru(n)larımızı paylaşabilmek çok güzel.
    benim de çapaklanma sorunum var ama şöyle farklı: göz kapağını içeriden saran ipliksi bir çapak oluyor, tutunca iplik gibi uzuyor, çekiliyor. göz kapağımın herhangi bir yerinde varlığını hissediyorum ve gözümü bolca kurcalamak zorunda kalıyorum. bu sorun 10 senedir filan var bende ve en az 10 doktora gittim. önce göz kuruluğu ve kirpik dibi iltihabı dediler ama göz kuruluğum geçince bununla ilgisi olmadığı ortaya çıktı, doğru anladıysam. en son istanbuldaki çok iyi bir özel hastanenin göz doktoru yine yaklaşık 10 tane göz damlası denettikten sonra çözüm bulamadığını açıkça itiraf etti.
    bu sorunu yaşayan var mı, çok merak ediyorum. en azından bir teşhisi koysak tedavi sonra gelecektir diye umuyorum.

sevgiler.