Göz Kayması

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve kayra alin tarafından 14 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

14 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : kayra alin
  1. kayra alin

kayra alin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Göz kayması bebeklerde çok sık rastlanan bi durummuş. Oğlumda böyle bi'şeyle karşılaşmadım; ama zaman zaman kızımın sol gözünde ufak bi kayma seziyorum ( bu arada sırada oluyor) ve bu da endişelendiriyor ister istemez. Çok takmamaya çalışsam da eşim bunu engelliyor. Bebeği alıp dakikalarca gözlerine bakıyor. Geçen gün "kızmın yüzünün nasıl olduğunu gözlerine bakmaktan farkedememişim" deyince onun da ne kadar acı çektiğini anladım. Doktora sorduk 8 aydan önce bakamıyacağını söyledi. Şimdi C.tesi dünya göz hast. gidicez. Bana kalırsa düzelicek.
    Aranızda aynı sıkıntıyı yaşayanlar varsa lütfen paylaşsınlar..
    Nette 3 ayı doldurduktan sonra kayma varsa muhakkak kontrol edilmesi gerektiği yazıyor; çevremde çok kişiden 1 yaşına kadar bu durumun düzeldiğini duyuyorum ; doğrusu artık kime inanıcağımı şaşırdım!!
    Kızlar paylaşın olur mu?

2. 14 Ağustos 2008
  3. yaseemin

yaseemin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    göz kayması hakkında açıkcası pek bir fikrim yok ama göz tembelliği için bende oğlumu kontrol ettircem dr gitmişken göz temebbeliği içinde muayene ettir kayra alin

4. 14 Ağustos 2008
  5. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Acacba u göz kaymasi genetikmi kizlar benim eşiminde çok az kayiyor ama çok nadir geriye doğru bakmaya çalişirken sanki biraz oluyo ayrica kayin pederimin gözlerindede şaşilik var.ama tedaviside var saniyorum .ama aslinda eli ayağıi düzgün olsunda böyle ufak tefek şeylere çok takmamak lazim sanirim.

6. 14 Ağustos 2008
  7. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle geçmiş olsun inş siz yanlış anlamışınızdır bir sorun yoktur da içiniz rahat eder
    ben hiç dikkat etmedim açıkçası bende bir dikkat edim ya

8. 14 Ağustos 2008
  9. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızım ilk doğduğunda her zaman değil arada fark ediyorduk ama şimdi yok. ayrıca 3 aya kadar normalmiş göz kasları tam gelişmediğinden olurmuş ama yinede içinin rahat olması için doktora göstermekte fayda var

10. 14 Ağustos 2008
  11. kayra alin

kayra alin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Dilara' cım, yazdıklarını okurken eşimin fazla büyüttüğünü düşünmez oldum. Kısmetse C.tesi doktora gidicez. Orda bu işin uzmanları varmış, inşallah umduğum haberle evime dönerim.
    Ayrıca bildiklerini paylaştığın için bu sayfadan sana teşekkürlerimi yolluyorum...

12. 14 Ağustos 2008
  13. kayra alin

kayra alin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Murgiz sağol canım yaa,
    Aslında herzaman olmuyor, arada kaydırıyor ama çok hafif. Hep 3 ayını doldurmasını bekledik; görenler farkedemedik diyorlar hep; ama eşim kendini yedi-bitirdi!!
    Albüme koyduğum resmine vaktin olduğunda bi bakarsan, fikrini paylaşırsan sevinirim...

14. 14 Ağustos 2008
  15. kayra alin

kayra alin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sana katılıyorum..
    Kısmetse C.tesi gidicez. İnşallah endişelerim yersiz çıkar canım, sağol..

16. 14 Ağustos 2008
  17. hersey_eskir

hersey_eskir Dengesiz.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Öncelikle geçmiş olsun merhaba..ben doğdugumdan beri sezilen ufak tefek kaymaları gözardı etmişler.. bebeklerde olur felan diye...Sonra 1,5 yaşımda teşhisim kondu..Şaşılık ve göz kaslarımın kopması ve ben 4 ameliyat geçirdim..İhmal etmeden göster arkadaşım Umarım ciddi birşey yoktur..sevgiler..

18. 14 Ağustos 2008
  19. kayra alin

kayra alin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sağol canım, umarım dediğin gibi önemli bi' şiy yoktur. Konuştuğum kişiler gözde hep aynı görüntü varsa endişe edilmeli diyorlar. Kızımın gözü zaman zaman kayıyor gibi genelde bakışları düzgün. Ama evet, ihmal etmeden ve gecikmeden bu işi çözüm yoluna gitmeli.