Gözaltı morlukları

Konusu 'Göz Çevresi Bakımı Hakkında Herşey' forumundadır ve qirLs tarafından 2 Eylül 2009 başlatılmıştır.

2 Eylül 2009
    Konu Sahibi : qirLs
  1. qirLs

qirLs Arda*m Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    -Günde en az 10 bardak su için.
    -Gözlerinize zarar verebilecek her şeyden uzak durun.
    -Günde en az 8 saat uyuyun.
    -Göz çevresini uzun süre kremli bırakmayın. Kremi sürdükten 10-15 dk sonra göz çevresini kremden arındırın.
    -Göz kapaklarınızın üzerine çiğ patates ya da salatalık dilimleri koyarak 15-20 dk boyunca uzanın. Ardından ılık su ile durulayarak krem uygulayın.
    -Eşit ölçülerde taze patates ve salatalık suyunu karıştırın. Ardından bir pamuk parçasını bu suda ıslatarak 20 dk boyunca göz kapaklarınızın üzerinde bekletin. Soğuk su ile gözlerinizi yıkayın.
    -Eşit ölçülerde limon ve domates suyunu karıştırarak günde iki kez göz altlarınıza uygulayın.
    -Zerdeçalı ananas suyu ile karıştırarak göz altı morluklarınıza sürün.
    -Naneyi ezerek göz çevresine uygulayın.
    -Göz çevresine yatmadan önce badem yağıyla masaj yapın ve buna iki hafta devam edin. Değişimi fark edeceksiniz.
    -Toz haline getirilmiş E vitamini kapsülünü bal ve yumurta akıyla karıştırarak göz çevresine sürün. Göz çevresindeki koyuluğu azaltacaktır.
    -Sıcak ya da soğuk bir bezi göz altlarına koyun. 10 dk sonra koyu renkli yüzeye badem yağı sürün.
    -İşaret parmağınızın altındaki tepeye (avuç içindeki) bastırın. Burası akupunktur noktasıdır ve göz sağlığına faydalıdır.

2. 3 Eylül 2009
  3. maviscik

maviscik Sabir;herkesden biraz dah Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    acaba yas grublarini nasil olurki kizim 14 yasinda ve goz alti morlugu var oda cok uzuluyor bende bakiyordum tesekkurler yinede denemek gerekiyor

4. 3 Eylül 2009
  5. angel_angel

angel_angel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    deniyicem başka çözüm yokmu kızlar?

6. 12 Şubat 2014
  7. bucum778

bucum778 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    kizlar bendede asiri göz alti morluklari var cok uyuyorum, cildimi sürekli temizliyorum cok iyi bakiyorum ama nedense bu morluklar hic gecmiyor, artik kapatici kullanmak istemiyorum , özellikle ilkbahar ve yaz aylarina yaklastigimiz su günlerde kapatici kullanmadan disari ckmak istiyorum bende . :KK43: