Gözde sulanma ve çapaklanma :(

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve wrose tarafından 23 Ekim 2009 başlatılmıştır.

23 Ekim 2009
    Konu Sahibi : wrose
  1. wrose

wrose MURAT & DEFNE Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    kızımın sol gözünde çapaklanma ve sulanma var dr sordum göz doktoruna götürmem gerekiyormuş ben daha çok ufak diye henüz götürmedim mafoldumben kaynatılmış ılıtılmış suyla temizledim anne sütüyle temizliyorum ama yok daha geçmedi , mecburen haftaya göz dr randevu alıp götürmeyi düşünüyorum, kızlar aynı sorunu yaşayan oldu mu aranızda? ne yaptınız ? göz yaşı kanalları tıkalı olabilir diye olabiliyormuş :KK43:( doğduğunda yoktu 1 hafta sonra olmaya başladı :KK43:( oğlumda da böyle bi sorun olmuştu damla ile 1 haftada geçmişti, kızımda 2 hafta oldu hala geçmedi mafoldumben

2. 23 Ekim 2009
  3. OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM

OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    sulanma değilde çabaklanma bizde de oluyor bende anne sütüyle temizliyorum

4. 23 Ekim 2009
  5. engidi

engidi prenses kizimin kardesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizdede var sağ gzünde. yarın doktora götürücez herhalde. sarı iinimsi ltihapta var çünkü. göz kanalıyla alakalı olabilirmiş

6. 23 Ekim 2009
  7. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ya bizimde dünden beri var. birgün önce ben yüzüne birde gözlerini kaynatilmis su ile sildim öbür gün birden sari bir akinti basladi. Bugün doktoru yok baska doktora ulasmaya calisiyorum sormak icin. Masaj zaten yapiyorum. Bide dogdu hafta göz damla kullandik 3 gün boyunca.

8. 23 Ekim 2009
  9. estel

estel Guest

geçmiş olsun öncelikle kaynamış ılımış suyla temizlemek faydalı olabilir ancak anne sütü filan değdirmeyin gözüne çok sakıncalı olabilir..

evet bazı durumlarda işe yarayabilir ama bazı durumlardada çok ters etki eder..

doktorunuza göstermeden kalkışmayın bence böyle şeylere daha çok minik..

süt yakabilir gözünü..

10. 23 Ekim 2009
  11. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    313
    kızlar korkmayın benim kızım erken dogdugu icin her ay goz muayenesine goturuyorum capaklanma biz de de var ama sorun degil dikkat etmeniz gereken suyu kaynatıp sogumasını yani ılımasını beklemek bi de bi gozunu sildiginiz gazlı bezle digerini silmeyin

12. 23 Ekim 2009
  13. haziran66

haziran66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    wrose'cum göz için kaynamış ılımış su değil de, hastanede "distile su" ve gazlı bez ile içten dışa bir kez silip bezi atmamızı söylemişlerdi. bir de burun köküne ve göz altına hafifçe masaj yapmak gerekiyormuş.

14. 23 Ekim 2009
  15. _Eda_

_Eda_ Emekli :) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    benim bebistede var 4aylık oldu daha geçmedi. Doktora gittik göz kanal tıkanıklığı var dedi göz damlası verdi ve hergün 3 kere masaj yapacaz.

16. 23 Ekim 2009
  17. evla

evla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizde oğlumda aynı sorunu yaşıyoruz,dün doktora gittik,göz doktoruna yönlendirdi.Göz doktoru da gözde damar tıkalı oldğunu söyledi masaj ve özel bir damla yaptırdık onu kullanıyoruz asitli solüsyonlada hergün 3 temizliyoruz.Bu durumda olan bebeklerin yüzde doksanında damar açılıyormuş ama eğer açılmazsa 1 yaşında küçük bir operasyonla açıyorlarmış.Bir doktora gitmenizde fayda var,sonradan canınız sıkılmasın.

18. 23 Ekim 2009
  19. cicibisi

cicibisi http://ygtnblogu.blogspot Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bizde de var ayn sorun,başını üşütmüşsündür dediler.:bbo:
    sütümü ufak bi pamuğa sıkıp siliyorum,ilk günki gibi deil geçiyo sanırım..