göze solüsyon damlatmak

Konusu 'Kontakt Lens, Gözlük' forumundadır ve sophronie tarafından 14 Eylül 2009 başlatılmıştır.

14 Eylül 2009
    Konu Sahibi : sophronie
  1. sophronie

sophronie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    172
    Ödül Puanları:
    123
    lens gözüme rahatsızlık verdiğinde solüsyon damlatıyorum. sizce bi zararı olur mu?

2. 14 Eylül 2009
  3. EU2

EU2 Guest

Hayır,bir zararı olmaz..

4. 16 Eylül 2009
  5. strawberrycake

strawberrycake Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tatlım sakın damlatma derim çok zararlı.göz kuruluğu yapar körlüğe kadar gideblr allah korusun

6. 16 Eylül 2009
  7. sabracadabra

sabracadabra Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    refresh al eczaneden..5 TL bişi..lens varken göze damlattığında acaip rahatlatıyor..ben de kullanıyorum dr tavsiyesi ile..
    zaten genelde gözün kuruduğu için lens rahatsızlık vermeye başlıyor..solüsyon damlatma..

8. 16 Eylül 2009
  9. EU2

EU2 Guest

Allah Allah ben lens gözde kuruluk yaparsa lens solüsyonunuzdan bir iki damla damlatın diye okudum.Zaten lensleri solüsyonda bekletiyoruz öyle gözümüze koyuyoruz.Göze bir zararı olsa neden solüsyon içinden alıp gözümüze takalım ki..Akıl var mantık var,yapmayın Allahaşkına...

10. 16 Eylül 2009
  11. sabracadabra

sabracadabra Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    e heralde solüsyonlayıp takıyoruz ama sonuçta o lensleri steril etmek için, gözümüzü değil...yani damla niyetine solüsyon damlatılmamalı bence..uzun vadede zararı olabilir

12. 16 Eylül 2009
  13. EU2

EU2 Guest

zaten uzun vadede olan bir şey değil..bir iki damla ...solüsyon göze zararlı diye hiç bir göz doktorundan duymadım şimdiye dek...solüsyon sadece stresil etmek için değil,lenslerimizin kurumasını da önlemek için aynı zamanda..

14. 16 Eylül 2009
  15. seseda

seseda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    bnde damlatıyorum lenslerım kuruduğunda berraklasıyor hem iyi geliyor.umarım zararlı değildir.bidahaki gttiğimde doktoruma sorarım.

16. 20 Eylül 2009
  17. yagmur_tanesi

yagmur_tanesi GÜL Kİ HAYAT SANA GÜLSÜN Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    bende renu var damlatıyorum ama yakıo gözümün tam üst beyeazının az bir yeri kuruyor hissediyorumm lensde oraya yapısıo bende damlattım ama bilmiyorum yakıo bu renu baska bir nemlendirici göz kurulugunu giderici damla alıcam

18. 8 Ekim 2009
  19. billie.jean

billie.jean Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya arkadaşlar doktora sormadan tavsiye vermeyin lütfen sağlık konularında; yok yapma kör olursun falan diye :)) bana doktor tavsiye etti; gözlerinin kurumaması için daha çok kırpmaya çalış ve günde 3-4 damla lens solüsyonu damlat dedi. işe yarıyor gerçekten de..