Gözleri görmeyen ikizlerim... Lütfen okuyun...

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ikizlerim.32 tarafından 18 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

18 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : ikizlerim.32
  1. ikizlerim.32

ikizlerim.32 Guest

slm arkadaşlar konuyu buraya açtım çünki baya baktım ama bulamadım bu konuyla ilgili bi durum.evet arkadaşlar benim 2002 doğumlu ikizlerim var erken doğum yaptım tabi prematüre doğdu ve ben daha doğum yapar yapmaz daha yüzlerini bile görmeden koklayamadan küveze aldılar yavrularımı 50 gün kadar küvezde kaldılar üç gün içinde beni taburcu ettiler hastaneden her gün göğüslerimi sağıp süt götürdük hastaneye 1,300gram doğdular tabi erken doğumda olunca ciğerleri gelişmemiş nefes alıyolardı vermeyi unutuyolardı veriyolardı almayı unutuyolardı ve doktorlar yaşamasını istiyosanız eğer imza vericeksiniz ve bizde elimizden geleni yapıcaz dediler tabiki doğmuş meleklerimi bi köşede ölüme bırakamazdık ve kabul ettik.neyse 50 gün sora aldık bebeklerimizi bişekilde büyüyolardı zordu bakımları ama 6 aylık olmuşlardı bu süre zarfında doktora sık sık götürdük ama bişey farkettikki çocuklar hiç bize bakmıyolar bizi takip etmiyoılar hani bebekler annelerini takip eder onalara bakarya bebeklerimde yoktu bu his sürekli ağlıyolardı doktora tekrar götürdük bunu ilk farkettiğimizde 3 aylıklardı ozaman gittiğimizde normaldir diğer bebeklerden geride büyüyolar dedi peki diyip eve geldik ve işte dediğim gibi 6 aylık olduklarında bariz bi şekilde gözlerinde farklılık vardı ve o gün gittiğimizde hayatın bizimi için bittiğini düşündük bebeklerimin küvezde oksijen fazlalığından göz damarlarını yakmışlar görmeye yarayan damarları işte bu yolculuk bu kara günler o gün başladı hayatımızın dönüm noktası olmuştu o gün yıkıldık ve tedaviside yoktu o zaman şimdi hala araştırıyoruz ama kesin bi sonuç alamıyoruz fırtına gibi iki erkek evladım var tek eksikleri görmemeleri arkadaşlar ne olur aranızda bu durumda olan arkadaş varsa yada yakında olupta tedavi şansı olduğunu bilen varsa paylaşsın lütfen.bu jinekoloji bölümünde anne olmayı deli gibi isteyen arkadaşlar lütfen hayırlısını isteyin ben 1yıllık evliydim henüz ve bebek istiyodum zorla eşimi doktora gitmeye ikna ettim ve tedavi başladı sorası böle işte lütfen hayırlısını isteyin kızlar bu konuda yardım istiyorum bilen yada böle bi olay başına gelen varsa paylaşırsanız sevinirim tedavi olmasada en azından okulları eğitimleri neler yapıyosunuz bilmek istiyorum senağlama

2. 18 Temmuz 2008
  3. EU1

EU1 Guest

inanin çok üzüldüm allahim yardimciniz olsun

4. 18 Temmuz 2008
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.531
    Ödül Puanları:
    363
    Çok büyük geçmiş olsun...benneyaptımki
    Çok zor günler atlatmışsınız.. Allahım hep yardımcınız olsun bundan sonra da..
    Tedavisi konusunda bir bilgim yok.
    Ancak görme engelliler için okullar hep var. İzmir'de olsanız tavsiye edebileceğim yerler de olurdu ama İstanbul daha da büyük bir şehir,eminim orada da vardır.
    İnanın bana görme engelli çocuklar diğer çocuklara göre daha azimli oluyorlar,öğretileni daha çabuk kapıyorlar. Bu okullar da çok güzel eğitim veriyor çocuklara..Kışın belli dönemlerde o okullarda bulunduğum için az da olsa biliyorum bunu..:eek:
    Allahım kolaylık versin inşallah size..:teselli:

6. 18 Temmuz 2008
  7. greys.85

greys.85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    88

saol canım bizde üzülüyoruz ama yapılacak bişey yok rabbimin hediyesi buymuş teşekkür ederim ilgilendiğin için:teselli:

8. 18 Temmuz 2008
  9. greys.85

greys.85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    88
    teşekkür ederim tatlım senin mesleğin ne biz daha önce antalyadaydık buraya yeni taşındık burayı bilmiyorum tam o yüzden elim kolum şuan bağlı devlet okuluna gitmeleri gerekiyo fakat öğretmenlker kabul etmiyo etmek istemiyo bakalım uğraşıcam arkasını bırakmıcam ilgilendiğin için saol canım

10. 18 Temmuz 2008
  11. kiz_kulesi07

kiz_kulesi07 ...sensiz üşüyorum... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :sm_confused:çok üzüldüm gerçekten Allah yardımcınız olsunn..
    bi bilgim yok ama acil şifalar dilerim...:çok üzgünüm:

12. 18 Temmuz 2008
  13. leylek82

leylek82 çok zor bazen.... Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Size diğer annelerden daha çok iş düşüyo allah yardimciniz olsun.bizim okuldaki rehber öğretmenimiz de görme engelliydi nerde eğitim aldi bilmiyorum ama ne görenlerden daha kültürlüydü valla sizi tebrik ediyorum hemen eğitimle ilgilendiğiniz için.rabbim kolaylik verir inşallah

14. 18 Temmuz 2008
  15. balxixm.

balxixm. zaman eskiye dönermi...? Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende hamileyim ve o kadar etkilenimki şu an.bende hergün iğne oluyorum ama aklımda hep şüphe ya bişey olursa diye.hayırlısını sağlıklısını istiyorum bende.allah sabır versin.

16. 18 Temmuz 2008
  17. karamelek-07

karamelek-07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cok gecmiş olsun arkadasım allah yardımcınız olsun allahtan herseyın hayırlısını ıstemek lazım

18. 18 Temmuz 2008
  19. greys.85

greys.85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşlar ikizlerim.32 benim eltim oluyo birlikteyiz şuan ve ben kendi adresimi açmıştım sizde yazınca teşekkür etmek istedik ama benim adresten oldu bu siteye ben çoktandır üyeyim zaten bugün onuda kaydettim siteyi kullanmayı öğretiyorum lütfen bilgileriniz varsa paylaşın inanın çok memnun olucaz ikizlerim.32haberlerinizi bekliyo..