Gözlerim balon gibi sisti

Konusu 'Oftalmoloji - Göz Hastalıkları' forumundadır ve Teknolog tarafından 9 Aralık 2008 başlatılmıştır.

9 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Teknolog
  1. Teknolog

Teknolog ŞÜPHECİİ..... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    **** GÖzlERİM ŞİŞti BALON OLdU*****

Bundan birkaç sene önce aynı şey başıma gelmişti ilk defa
    ama neden öyle bişey olduğunu bile anlamamıştım..Yıllardır
    göz makyajı yaparım her türlü kalemde kullandım ama başıma
    ilk kez geldi..bir sabah uyandığımda gözlerimm şişmişti balon
    gibi olmuştu...çok kaşınıyordu..bir hafta sürdü bu arada hiç
    göz makyajı yapmadım...sonra bir süre sonra geçince tekrar yaptım..aynı
    şey tekrar oldu feci bir kaşınmaa kaşıntıdan sonra gözler balon
    oluyorr..doktora gitmek zorunda kaldım ama hiç birşey yok dedi mikrop kapmış olabilirr dedi..ilaç verdi gönderdi ..ama bir süre sonra geçiyor göz makyajı yapınca tekrar oluyordu..bende araştırdım göz kalemlerinin bazıları alerji yapıyormuş.bütün kalemlerimi değiştirdim antialerjik kalemler aldım..lancome ...vs vs..uzun süredir böyle bişey olmamıştı..bugün sabah kalktığımda yine balon gibi gözler ve feci kaşıntı varr....ne yapacağımı bilmiyorum anti alerjik kalemlerde artık alerji yapıyor..böyle bir durum da olan arkadaşlar varmı varsa çaresini bulabildilermi..veya neler yapıyorlarr...bir fikir versinler lütfen..göz makyajı yapmadan dışarı çıkmayı hiç sevmiyorumm..artı bu kaşıntı öldürüyor insanı..:uhm:senağlamasenağlama:1no2:

2. 9 Aralık 2008
  3. susarak xoxzlxuxyorum

susarak xoxzlxuxyorum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dikkat etmek lazımm göz sağlığı çok önemli bi ilaç ismi vereyim onunla tezmizle günlük 2 kez yıksan yeter BLEFAROSHAMPOO BEN 1 YILDIR KULLANIYORUM KUZENİM GÖZ DOKTORU O ÖNERDİ İŞE YARIYOOOO

4. 9 Aralık 2008
  5. Teknolog

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148

canım çok saol bu mikrop kapmış olanlar içinmi alerji içinmi..benim alerji oluyorrr...hiç böyle bişey başıma gelmemişti..senelerdir göz makyajı yapıyorum.birde bazı kalemlerde civa var oda alerji yapar dedilerr...antialerjik olanlarda civada yok ama anlamıyorumm...resmne su toplamış gibi şişiyorr..sonra kalem sürdüğüm yerler yara tutuyorr gibi nasırlarşıyorr..kaşınıyorda kaşınıyorr deli gibi oluyorumm..balon gibi şişmesi gözlerimi açamamada cabası..senağlama:1no2:

6. 10 Aralık 2008
  7. susarak xoxzlxuxyorum

susarak xoxzlxuxyorum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım alerjik vakalar için paumuğa biraz döküyorsun 1 -2 saniye kadar gözünü ovaladıktan sonra 5 dk bekletiyorsun sonra yıkıyorsun göz çevresinde kalan makyaj kalıntılarını temizliyooo ben çok yararını görüdm halada kullanıyorum 15 ytl karneye yazılmıyo her eczanede bulabilirsin

8. 10 Aralık 2008
  9. Teknolog

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Teşekür ederim ben ozman doktorunda kullan dediğini kullandım geçiyor evet ben zaten makyaj temizleme suyu kullanıyoruz özellikle gözlere ama silmemekten değil şimdi sürüp dışarı çıkıyorumm sonra kaşınmaya başlıyorr eve gelene kadarz aten kaşıya kaşıya makyaj kalmıyor gözdee..ve eve gelip siliyorum suyla yıkıyorumm..sonra çay kompresi vee soğuk su kopresi yapıyorum yapmazsam kaşımaktan dolayı sızısı vee kaşıntısı geçmiyorr..ertesi gün balon gibi şişiyor birkaç gün sonraa kalem çektiğim yerlerr nasır gibi kabuklanıyor onlarda kaşınıyor ve dökülüyorr...böyle işte..bir senedir anti alerjik kalemlerle olmuyordu..şimdi onlardada oluyorr.napcam bilmyorumm..seninkinide bir deneyeceğim ama önemli olan geçmesi değil tekrarlamaması...

10. 10 Aralık 2008
  11. Deliha

Deliha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm canim,benimde bi kac ay once olmustu ve gecmeyince dr gittim hatta sislik yuzume inmisti cok kotuydu,dr iltihab var gozlerinizde dedi,sislik icin ayri iltihab icin ayri damla verdi,ve makyaj icin o da uyardi beni,insallah gecer,buyuk ihtimal iltihab vardir,gecmis olsun..

12. 10 Aralık 2008
  13. Teknolog

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    TEŞEKÜRLER CANIMM..geçmiş olsun..ŞİMDİ SENİN HER KALEMDEN çektikten SONRA TEKRARLIYORMU*?

14. 28 Aralık 2009
  15. mayhoS

mayhoS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya benimde dün abimin nikahı vardı kuaförde kadın birsürü sey sürdü gözüme bu sabah bi kalktım gözüm şişmiş (şuan şişik) mafoldumben Dısarı cıkmak istemiyorum acaba kendiliginden gecermi? :sinifsinif:

16. 28 Aralık 2009
  17. Teknolog

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canımm soğuk çayy pansumanı yapp..arada sopuk suu ile yıka..benimki hem kaşıntı hemde şiş vee kaşındığı için çok sızlama oluyorrr...

kaşıntın yoksaa üzülme hemen geçerr.

18. 29 Aralık 2009
  19. mayhoS

mayhoS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    dün bi arada indi şişik ama kasınıyodu simdi bu sabah yeniden sismis bide benim göz altımda hafif kızarıklık var yara gibi .. Cay pansumanı yapsam gecermi gercekten ?