Gözünde Retina yırtılmasından dolayı Ameliyat olanlar?

Konusu 'Oftalmoloji - Göz Hastalıkları' forumundadır ve xixtxixr&buse tarafından 18 Eylül 2008 başlatılmıştır.

18 Eylül 2008
    Konu Sahibi : xixtxixr&buse
  1. xixtxixr&buse

xixtxixr&buse Sana ait bütünüm :))) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar gözünden retine yırtılmasından dolayı ameliyat olmuşsanız ya da çevrenizde bu rahatsızlıktan dolayı ameliyat olan varsa bilgi tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim
    birde Ankarada bu konuda hangi hastaneyi tercih edersiniz
    Gazi hastanesine gidiyorum ama memnun değilim değiştirmeyi düşünüyorum

2. 19 Eylül 2008
  3. xixtxixr&buse

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar bu konuda bilgisi olan yok mu ?

4. 20 Eylül 2008
  5. nergis77

nergis77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    88
    retina yırtılmalarında vakit kaybetmeden retina konusunda yoğunlaşmış bir göz hastalıkları uzmanına gitmek şarttır. üniversite hastanelerinden retina konusunda uzman bir doktora acilen muayene olunuz, zaman kaybetmek zararınıza, bu gibi problemlerde bir iki gün bile çok çok önemli.

daha fazla vakit sakın kaybetmeyin, çok geçmiş olsun.

6. 22 Eylül 2008
  7. gams

gams Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benim görme problemim vardı.. göz hekimine başvurdum ve göz yaşı bezlerimin kuruması sebebiyle retinamda çizilme olduğunu öğrendim.. yırtılma olmadığından ameliyat gerekli görülmedi şimdi tedaviye katkılı gözlük ve sunni göz yaşı kullanıyorum

8. 27 Eylül 2008
  9. xixtxixr&buse

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ankarada tavsiye edbileceğiniz dr varmı?

10. 21 Şubat 2009
  11. naz21

naz21 Guest

Retina hastalığından en çok çeken kişilerden biriyim sanırım.eğer hastalığın retina dekolmanıysa acil alanında uzman bir kişiye gitmelisin.ben eylül ayında öğrendim hastalığımı 8 profesöre gittim hepsi acil ameliyat dedi ve ertesi gün ameliyata alındım hem genel hem lokal anesteziyle serklaj adı verilen ameliyatı oldum gözüm ilk başlarda çok kötüydü günlerce damla kullandım ve 1 ay sonrada aynı göze lazer ameliyatı oldum seni korkutmak istemem ama gerçekten çok zor bi ameliyat retina dekolmanı acı çekmyosun ama çok uzun sürede ileşyo hala gözetim altındayım.ağar kaldırma ve zıplamak gibi hareketlerden kaçın ve hemen bir profesöre muayene ol.çok geçmiş olsun sormak istediğin birşey varsa sorabilirsin her zaman

12. 26 Nisan 2009
  13. ilham_perisi

ilham_perisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Kesinlikle!!!bende retina dekolmanı yüzünden ameliyat geçirdim tam 3 kere gerçekten çok acilll müdahele gerektiren bi rahatsızlık Allaha bin şükür şuan iyiyim...Allah korusun tekrarlamasın çok zor günlerdi gerçekten :KK43:

14. 27 Nisan 2009
  15. mel2tem

mel2tem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar phpv hakkında bilgisi olan varmı.. persistent hiperplastic primary vitrous

16. 14 Mayıs 2009
  17. ebruuysal

ebruuysal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bendede retina yırtılması var doktorum bir hafta içinde amaliyat dedi korkuyorum nasılolur nasıl geçer lütfen bilgi verin lütfen

18. 18 Mart 2010
  19. aheste

aheste Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benim ablam sağ gözünden 3 kere ameliyat geçirdi 1.retina yırtılması2.ameliyattan sonra gelişen retina yırtılması3.ameliyat sonrası olma olasılığı yüksek olan katarakt şuan sağ gözü iyi Allaha sükürler olsun ama şimdide sol gözünde retina yırtılması gerçekleşti ve ameliyat oldu cok zor bir ameliyat ve cok iyi bakılması gerekir