Gözyaşı kanalı tıkanıklığı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Suko tarafından 15 Ocak 2009 başlatılmıştır.

15 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Suko
  1. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    kızımın sağ gözünde doğduğundan beri çapaklanma yaşıyoruz masajlar verdiğimiz göz antibiyotiği maalesef pek bir işe yaramadı 1 yaşına kadar hep geçer diye bekledik maalesef geçmedi bugün çocuk göz doktoruna götürdük gerekli kontrolleri yaptı ve 3-5 dakika sürecek bir operasyon ile gözyaşı kanalının açılması gerektiğini söyledi bu arda bu operasyon bebeğime narkoz verilerek yapılacak aranızda böyle bir sorunla karşılaşan var mı arkadaşlar fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim:))

2. 15 Ocak 2009
  3. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ben sadece çok geçmiş olsun demek istiyorum. . .Allah yanınızda olsun inşallah.

4. 16 Ocak 2009
  5. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    canım çok teşekkür ederim duyarlılığın için:))

6. 16 Ocak 2009
  7. efe75

efe75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bir aylık kızım var sanırım onda da göz yaşı tıkanıklığı var. şu an bizde damla ve masaj uyguluyoruz. inşallah geçer .ama operasyon sanırım kolaymış canını sıkma geçmiş olsun

8. 16 Ocak 2009
  9. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızım 2 aylık ve doğduğundan beri sağ gözü çapaklanıyor hatta bazen kızarıyor. 3 kez damla kullandım 5 gün boyunca ama geçmedi. Önümüzdeki hafta göz dr una gitmeyi düşünüyordum iyi bir dr var mı bildiğiniz. Sanırım kızımda da aynı sorun var.

Sorun diyorum ama Allah daha büyük dertlerde korusun. Eminim kızınızda bu küçük operasyonu kolayca atlatacaktır...

10. 16 Ocak 2009
  11. melodies

melodies GameOwer Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    selam canım ilk önce gecmiş olsun demek istiyorum..benim oğlum 8 aylıkken böyle bi operosyon gecirdi sonda uygulaması..narkoz veriyolar ama endişelenme az veriyolar bizimde sağ gözümüzdeydi ilkkinde acılmadı 2.cide acıldı..uygulama sonrası biraz zor oluyo yemek yiyemediği için belirli saat ağlıyo onun dısında korkulacak bişey yok..

12. 16 Ocak 2009
  13. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    canım size de geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda geçer....

14. 16 Ocak 2009
  15. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    canım geçmiş olsun benim kızımında ara ara kızarma oluyor ama sizin için daha çok erken 1 yaşına kadar süresi var normalde bebeklerin %95 inin tıkalı olan gözyaşı kanalı açılıyormuş 1 yaşına kadar .....

16. 16 Ocak 2009
  17. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    canım çok teşekkür ederim size de geçmiş olsun inşallah oğluşunun gözü tamamen iyileşmiştir canım ya neden 8 aylıkken bu operasyonu yaptırdınız genelde 1 yaş bekleniyor bu operasyon için ..bir de neden yemek yiyemedi operasyon sonrası oğluşun narkozdan dolayı mı acaba?cevaplarsan çok sevinirim...

18. 16 Ocak 2009
  19. osmak

osmak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim yigenimdede vardı masaj ve damla uyguladılar bir süre sonra geçti Allah şifa versin