gözyaşı kanalı tıkanıklığı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve FERAYKANAL tarafından 8 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : FERAYKANAL
  1. FERAYKANAL

FERAYKANAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızımın gözyaşı kalalları tıkalı damla ve krem kullanıyoruz bir gözü geçti ama sağ gözünde hala iltihap akıyor çok canım sıkılıyor masajda yapıyorum ama geçmedi henüz göz pınarının yanı şişiyor elimle bastırdığımdada iltihap akıyor bu sorunu yaşayan ve kanalın açılmasını sağlayan var mı

2. 8 Temmuz 2010
  3. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda da vardı bu rahatsızlık,,ilaç kullanınca geçiyor ilacı bırakınca terkar oluyordu gözlerinde iltihap,,çeşit çeşit damla ve kremler kullandık ama bir tane damla fayda etti ve kızımın gözü iyileşti...
    ve ben sık sık masaj yaptım,,,inşallah senin yavrununda gözleri biran önce iyileşir..

4. 8 Temmuz 2010
  5. merakli_misafir

merakli_misafir Milky Mommy Fresh&Daily Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Geçmiş olsun. Benim kızımda da vardı bir gözünde gözyaşı kanalı tıkanıklığı. Bir tıkanır bir açılırdı. 6.ayda rutin kan tahlili vermek için kan alınırken çok ağladı, işte o gün kendiliğinden açılıverdi. Kızım o güne kadar hiç öyle ağlamamıştı, ağlatmamıştım. Çok ağlayınca basınçla açıldı. Eğer sizin kızınız da çok ağlamayan bir bebekse, belki sizinki de böyle açılabilir.

6. 9 Temmuz 2010
  7. nightelf

nightelf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumdada vardı geçen haftaya kadar.önce sulanmaya sonradan çapaklanmaya başladı.dr.a götürene kadar hafif limonlu ılık suyla hep sildim sonra dr. bir krem verdi o da fayda etmedi.tabi ben kendim araştırana kadar göz yaşı kanalı tıkanıklığı olduğunu bilmiyodum dr.net bişey söylemedi çünkü bize.ben nette okuduğum kadarıyla masaj yaptım ve akan yaşı ve çapağı hiç bekletmeden sürekli ılık suyla silmeye devam ettim çok şükür şuan hiçbişey yok...

8. 10 Temmuz 2010
  9. leo7

leo7 yağmur'un annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benm kızımdada var sağ göz kanalı tıkalı.doğduğu günden beri dewamlı yaş akıo ve çapaklanıyo.
    damla kullanıorum.çapaklanmayı kesio.ama yaş akıo hala.şuan 1 yaşında.ufak bi işlemle açılıo die duydum.geçmezse yapılacak..ama masaj çok ii geliomuş..biz yapamıoruz durmuo.masaj yapın.damla kullanın.ve dr göttün mutlaka.çay vs gibi şeylerle aklınızı bulandırmayın..her bebeğin durumu farklı..iyi günler...

10. 11 Temmuz 2010
  11. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Benim kızda da olmuştu,doktor krem verdi ama ben kullanmadım sürekli serçe parmagımla masaj yaptım,sütümle ve ılık su ile sildim geçti şükür,korkma her bebekte görülüyor,Allah şifa versin.

12. 11 Temmuz 2010
  13. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    kızım doğduğundan beri çekiyor,
    her gören ay buhasta mı,ay nesi var,bıktım,sıkıldım,
    silsem yavrumun gözü kıpkırmızı,
    sıksam artık dokundurtmuyor da,
    masajla ancak içerideki iltihabı atabiliyoruz,çay,anne sütü bilmem ne bunlar sadece çapaklı bölgeyi kolay temzilemeye yarıyor bizde,
    soğduğundan beri kullanmadığımız damla yada pomat kalmadı,
    hiç bir işe yaramadı,doktorumuz da bıraktırdı artık kullanmayı,
    geçmiycek de sanırım,
    kaşınıyordur da muhtemelen,üzülüyorum ama yapacak bişey yok,
    1.5-2 yaşına kadar geçmezse küçük bir operasyonlar açılıyormuş,
    bizi anca o paklıycak sanırım..

Size de geçmiş olsun..

14. 13 Temmuz 2010
  15. figen_figen

figen_figen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende de aynı dert var. oğlum 5 aylık. sol gözünde çapaklanma ve kızarıklık var. büyük oğlumda da vardı. masaj ve damlayla geçti. küçüğünde hala çözemedik sorunu. umarım operasyona gerek kalmaz.