Gr atmas!

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve EU2 tarafından 13 Kasım 2009 başlatılmıştır.

13 Kasım 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

merhaba kızlar... ben 18yasındaym. 4 yılık bir ilişkim war. sewdigim insan we ailesi kürt,biz birbirimizi çok sewiyoruz ama benim ailem we ilişkimi bilen cewremdeki akrabalarım bu ilişkiye karsı çıkıyrlar yasakkelime tek ne nedeni ise karsı tarafın kürt olması we ailelerin anlasamayıp kültür çatışması olacagı düşüncesi. sewgilimin ailesi böyle düşünmüyor ama ben we sewgilim bunu sorun yapmıoruz.ve birbirimizi çok sewiyoruz. :asigim: ama ailem we tanıdıklarım israrla ewlendikten sonra mutlu olamıyacagım we anlayasamıyacagımı söylüyorlar. :1no2: bununla ilgili görüşlerinize ve fikirlerinze ihtiyacım war kızlar bana yardım edin şimdiden herkese teşekkürler...:enbuyukkk:

2. 13 Kasım 2009
  3. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    bence kültürler değil yaşam tarzları önemli...
    Bence aileler birbirini tanısın öncelikle...
    Ama canım zaten şuan senin için çok erken şimdilik oluruna bıraksan olmazmı??

4. 13 Kasım 2009
  5. kusko

kusko öylesine işte... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Bencede acele etme.Ailelerinin içine gir.Arada kültür farkı varmı incele.Bunlar ileride büyük sorun olabilir tatlım.Sana doğru gelen onlara yanlış gelebilir.Ama tabiiki insanları
    ırk veya mezhebe göre ayırmak yanlış.Ama aile uyumu inan çok önemli.Acele etme kesinlikle:1closedeyes:

6. 13 Kasım 2009
  7. EU2

EU2 Guest

cimcime eses gercekten de erken ama ileride bunlar olucak we bu benim hep aklımda kürtlerden yada dogululardan bi konu acılsa bile olumsuz konusuyorlar bu da beni yıpratıyor ve haliyle ileride olacak sorunları düşünüyorum erken ewet ama beni çok üzüyor bu durum yanlış mı düşünüyorum??? :1no2::1no2::1no2::1no2:

8. 13 Kasım 2009
  9. EU2

EU2 Guest

kusko saol canım haklısnz gercekten ama bu hep aklımda hep gercekten üzülüyorum:1no2:

10. 13 Kasım 2009
  11. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Daha çok genç ve toysun, hayatı tanımıyorsun, dolayısıyla da erkek arkadaşını da tanıyabilmen çok zor...
    Benim de eşim kürt-alevi. Bense göçmen-sünniyim.. Benim de alem çok karşı ıktı, onlar da anlaşamayacağımızı kültür farkı olacağını söylediler...
    Ama ben eşimi tanıdığımda 26 yaşındaydım, üniversiteden mezun olmuş, çalışan kendi ayakları üzerinde duran bir bayandım.. Evlendiğimizde ise ben 30 o 34 yaşındaydık... Onun da benim de karakterlerimiz oturmuş kariyerimiz belirlenmiş, kendi ayaklarımızın üzerinde durabilen hayattan ve partnerinden ne istediğini bilen insanlardık.... Ailemin itirazları ilişkimizin 3. yılında son buldu... Fakat bu sefer eşimin annesini kaybettik, araya zaman girdi ve ilişkimizin 4. yılında nişanlanıp 4,5 ay sonra da evlendik...
    Asla pişman olmadım, eşim beni dünyanın en mutlu kadını yaptı.. Hiçbir kültür çatışması da yaşamadık. Herkes sınırını bilip birbirine saygı duyduktan sonra kültür çatışması değil kültür birliği oluyor....

Ama sen daha çok gençsin, sevgilini çok iyi tanıyabilmen, senin içindoğru adam olduğunu keşfedebilmen için biraz daha pişmen gerekiyor... Daha 14 yşında çıkmaya başlamışsın, gözünü onda açmışsın tabiri caizse.. Sen başka erkek görmemişsin ki karşılaştırma yapabilesin, daha hayatı tanımamışsın ki hayattan istediklerini bu adam sana verebilecekmi karar verebilesin, sen daha kendi ayaklarının üzerinde durmamışsın ki bu adama sırtını yaslayıp yaslayamayacağına karar verebilesin...
    Daha çok genç ve toysun, ailen haklı da çıkabilir, o adam gerçekten senin için doğru adam da olabilir... Daha iyi tanımaya çalış, ve zaman ver....
    Evlilik için çook ama çok erken....

12. 13 Kasım 2009
  13. EU2

EU2 Guest

Daha çok genç ve toysun, hayatı tanımıyorsun, dolayısıyla da erkek arkadaşını da tanıyabilmen çok zor...
    Benim de eşim kürt-alevi. Bense göçmen-sünniyim.. Benim de alem çok karşı ıktı, onlar da anlaşamayacağımızı kültür farkı olacağını söylediler...
    Ama ben eşimi tanıdığımda 26 yaşındaydım, üniversiteden mezun olmuş, çalışan kendi ayakları üzerinde duran bir bayandım.. Evlendiğimizde ise ben 30 o 34 yaşındaydık... Onun da benim de karakterlerimiz oturmuş kariyerimiz belirlenmiş, kendi ayaklarımızın üzerinde durabilen hayattan ve partnerinden ne istediğini bilen insanlardık.... Ailemin itirazları ilişkimizin 3. yılında son buldu... Fakat bu sefer eşimin annesini kaybettik, araya zaman girdi ve ilişkimizin 4. yılında nişanlanıp 4,5 ay sonra da evlendik...
    Asla pişman olmadım, eşim beni dünyanın en mutlu kadını yaptı.. Hiçbir kültür çatışması da yaşamadık. Herkes sınırını bilip birbirine saygı duyduktan sonra kültür çatışması değil kültür birliği oluyor....

Ama sen daha çok gençsin, sevgilini çok iyi tanıyabilmen, senin içindoğru adam olduğunu keşfedebilmen için biraz daha pişmen gerekiyor... Daha 14 yşında çıkmaya başlamışsın, gözünü onda açmışsın tabiri caizse.. Sen başka erkek görmemişsin ki karşılaştırma yapabilesin, daha hayatı tanımamışsın ki hayattan istediklerini bu adam sana verebilecekmi karar verebilesin, sen daha kendi ayaklarının üzerinde durmamışsın ki bu adama sırtını yaslayıp yaslayamayacağına karar verebilesin...
    Daha çok genç ve toysun, ailen haklı da çıkabilir, o adam gerçekten senin için doğru adam da olabilir... Daha iyi tanımaya çalış, ve zaman ver....
    Evlilik için çook ama çok erken....

ewet haklısınz bende erken biliorum suan ewliliği düşünmüyorum zaten ben ileride böyle bi sorun çıkıcak biliorum onun için böyle diorum ne olur neler yapabilim yada yapmam die ....

14. 13 Kasım 2009
  15. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Hiçbişey yapamazsın canım...
    Tek çözüm zaman... zamanla erkek arkadaşının olumlu taraflarını ailene yansıtıp onlara erkek arkadaşını sevdirmeye çalışacaksın....

16. 13 Kasım 2009
  17. EU2

EU2 Guest

ashemez abla mı demeliyim yada canımm:kedi: ya kuzenlerim war onlar önceden karsı çıkmışlardı şimdi ben sewdigim için yanındalar ama onlarda da sewgilimin beni ileride mutsuz edicegini düşünüyorlar nerden aklınıza geliyor neden böle düşünüyorsunz diorum bana hissediyoruz senin üzümeni istemiyoruz diolar onlarada hak wermeye calışıorum ama neden bu kadr karsılar anlamış degilm sadece ırk çatışması yapıolar ailemzde kürtle ewli onlan war o da cok zor zamnlar gecirmiştir ama şimdi çok mutlu ben neden öle olmama neden korkuyrlar bilmiorum ben mi yanlışm.....

18. 13 Kasım 2009
  19. EU2

EU2 Guest

senin yaşam standartınla oların yaşam standartı uyuyormu ve aiilenle onun ailesi anlaşabilirmi bir bunu düşün sakin kafayla.. Henüz cidden çok gençsin şuan seviyorum aşığım herşeye varım katlanırım diyorsun fakat yani ilerledikçe mantık devreye giriyor Unutma sadece sizler evlenmiyorsunuz ailelerinde anlaşması çok önemliii..
    Şöyle yapabiirsin annenle konuşup karşı tarafın annesi ve varsa ablasını alıp size oturmaya gelmelerini sağlayabilirsin olmazmı?? Hiçdeğilse ön tanışma olur belkide annen ön yargısında haklı yada haksız olduğunu anlamış olur...

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Kasım 2009