*Grammer* ßöLümü:)

Konusu 'Yabancı Dil Eğitimi' forumundadır ve Molia tarafından 26 Nisan 2009 başlatılmıştır.

26 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Molia
  1. Molia

Molia Faded color of dreams ... Üye

Beğenildi:
    748
    Ödül Puanları:
    153
    ßayanLar..... İngilizce geçmi$i kaßarık oLan ßiri oLarak, Gramer aLanında takıLdıgınız hususLarda yardımcı oLaßiLirim... yerimseniben

2. 13 Haziran 2009
  3. gamze4422

gamze4422 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bana yardımcı olursanız sevinirm opuyorumnanaktan

4. 10 Ağustos 2009
  5. vm74

vm74 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    108
    sorabilirsiniz canım, ben elimden geldiği kadar yardımcı olurum ingilizcem iyidir.. Konuyu gören diğer arkadaşlar da yardımcı olacaktır eminim. Yalnız ben bazen yazdığım konuları bulamıyorum bi daha :KK70: özel mesaj da atabilirsiniz

6. 19 Eylül 2009
  7. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar,

she and I went to the party.
    she and me went to the party.

İkisini de duyuyorum, I yazı dilinde me konuşma dilinde diye duydum en son. Acaba ing. amer. ingilizceleri olarak mı farklı? kafamçokkarıştı

8. 19 Eylül 2009
  9. gxuxz_gxuxzeli

gxuxz_gxuxzeli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ame. ingiliz ingilizcesinde de she and I şeklinde oluyor diye biliyorum...

10. 29 Ekim 2010
  11. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İng gramer çok mu zordur
    Kursa gitmek istiyorum ama hoca gramer anlatmıyor az çok seviye var diye acaba grameri evde kalanını kursta yapabilir miyim yoksa kitapla zamanla grameride öğrenir miyim?

12. 31 Ekim 2010
  13. yorgun savaxsxçxix

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Tekrar merhaba:)
    İngilizce grameri aslında diğer yabancı dillerle karşılaştığında çok basit oluyor. adamlar akıllı, bu kadar çok tutulan dil olmasında bunun da etkisi var belki de.

Eğer konuşma pratiğine, telaffuza ihtiyacın varsa, konuşma ağırlıklı kurslar ideal, grameri bir şekilde internet sitelerindeki forumlardan elindeki kitaplardan da öğrenebilirsin. yani kitaptan kendi kendine öğrenmek zor gelebilir, dil öğrenmeye alışkın biri değilsen, ama sen çalışıp sonra da forumlarda soru yönelttiğinde çok kişi yardımcı olacaktır.

Ama...! Eğer kulaktan dolma ingilizce öğrendiysen, yani telaffuz , dinleme ve konuşmadan çok dilbilgisi eksiğin varsa, fazla paralar ödemeden halk eğitim merkezlerindeki kurslardan bile yararlanbilirsin diye düşünüyorum.

Ayrıca konuşma ağırlıklı kurslarda farkına varmadan da, yani kurallara girmeden de doğru gramer kalıplarını kullanmaya başlıyorsun, aklına takılanları da araştırıp öğrenebilirsin.

Başarılar:KK34:

14. 20 Kasım 2010
  15. yorgun savaxsxçxix

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar passive konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı acaba, örnek cümleler yapabilir miyiz biraz aktive-passive şeklinde yapsak?:KK61:

16. 24 Kasım 2010
  17. cemreeylul

cemreeylul j'attends avec patience. Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    konu sahibi yok sanırım istersen ben yardımcı olabilirm. özellikle takıldığın bi yer var mı yoksa pratikleştirmek için mi istiyosun?
    istersen ben aktif cümleler yazym sen pasif yap bunları, veya başka bi önerin varsa onu uygulayalım :)

18. 26 Kasım 2010
  19. yorgun savaxsxçxix

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    çok teşekkürler! aslında passive konusunu hiç bilmiyorum desem. yani okuduğumda anlıyorum ama kendim kurmam gerektiğinde çok sınırlı kalıyor. mesela;

this book is written by.... dan yola çıkarak "it was said." "the books are taken by the students."
    ya da almancadan yola çıkarak "this mail has been sent " vb demeye çalışıyorum ama çuvalladığımın farkında oluyorum :KK43:

ingilizcede tense leri bilmiyor sadece derdimi anlatacak/tartışacak şekilde konuşabiliyorum. sanırım bu da passive gibi diğer konulara takılıyor. mesela bana en çok gerekebilecek ya da öyle değil de, benim kullandığım zamanlar "do/'m doing/ will do / did / biraz da have done gibi, böyle yazdım çünkü ben hangi tens ne onu bir türlü ezberleyemedim, çok karışık geliyor zaman isimleri, tabii bir gün öğrenmeyi umuyorum. :KK5: mesela bu tense lerde konuşurken passive 'i nasıl kullanabilirim?

I did my homework. - The homework was done. ( mı olur acaba?)
    I do " " . - The homework is done. ?
    I will do " " . - It will be done.
    I'm doing " " . ????

Help meee :84: