Greyfurt suyunun zayıflamada etkisi var mı...?

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve aeben tarafından 31 Ocak 2009 başlatılmıştır.

31 Ocak 2009
    Konu Sahibi : aeben
  1. aeben

aeben Her daim üye :)) Pro Üye

Beğenildi:
    28.908
    Ödül Puanları:
    463
    Merhaba ....greyfurt suyunun zayıflamada etkisi yada ..sürekli içmenın saglıga zararı konusunda bi bilgisi olan varmı arkadaşlar ...

Zira ben geçenlerde bir programda çagla şikelin kendi agzından kavaltıda taze sıkılmış greyfurt suyunu içtigini bi süre sonra kilo kaybettigini bunun da istemedigi bişi oldugundan içmeyi bıraktıgını ve kilo vermasının durdugunu . söyledi .
    ben geçen hafta diyetle birlikte 4 gün içtim bu sürede kilo verdim ama sadece gretfurt suyuyla degil .
    .
    Bir arkadaşımda tek başına greyfurt suyunun saglıga sakıncalı oldugunu söyledi bana .
    Böyle tecrübesi yada gıreyfurt suyunun sakıncali oldugu konusunda bilgilerinizi paylaşırmısınız ....a.s.

kıslar ekleme yapıyorum netteki araştırmalarım sonucunda ...

greyfurdun kandeki insilin miktarını dengeleyerek veya düşürerek . kan şekerini ayarlamsı sonucunda kilo vermemize yardıncı oluyo ....

ama gretfurt bazı ilaçların etkisini artırıyo ve ilaçlarda doz aşımı gibi bir etki ediyo o yüzden ilaç kullananlar içmeden önce bir doktora danışmalılar ......

Son düzenleme: 1 Mart 2009
  2. 31 Ocak 2009
  3. leni

leni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

aksine greyfurt çok sağlıklı bi meyve kilo verdirme etkisini biliyorum. ama bazı ilaçlarla birlikte yenmesinin ölüme kadar götürdüğünü okumuştum. dikkat etmek gerek.:kahve:

4. 31 Ocak 2009
  5. aeben

aeben Her daim üye :)) Pro Üye

Beğenildi:
    28.908
    Ödül Puanları:
    463
    canım onları ögrenmek içim açtım linki zaten tatlım ...kaydirigubbakcemile5 şükür ilaç almıyorum ama sede içmenin sakıncalı oldugunu içine biraz portakal yada bir başka yiyecekle içilmasi gerektigini duydum sizin görüşlerinizi ögrenmek istedim ....:1hug:a.s.

6. 31 Ocak 2009
  7. leni

leni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim dedem 70 küsür yaşında nerdeyse hergün greyfurt suyu içerdi çok faydalı diye ve çok sağlıklı. ilaç alınmadığı sürece bi zararı yok canıma.s.

8. 31 Ocak 2009
  9. leni

leni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Greyfurt meyvesi ve suyu kilo vermek isteyenler için de yararlı. ABD’de yapılan bir çalışmada diyetleri ile greyfurt meyvesi ve suyu verilen gönüllülerde kilo kaybının belirgin bir şekilde arttığı görülmüş. Kilo vermek isteyen 100 obez gönüllüye üç ay süresince normal beslenme programlarına ilaveten bir gruba her yemekten önce yarım greyfurt meyvesi, diğer bir gruba ise bir bardak greyfurt suyu verilmiş. Üçüncü grup ise greyfurt hariç aynı diyet programını uygulamış. Süre sonunda meyve yiyenlerin 1.5 ile 4.5 kilogram, meyve suyu içenlerin ise 1.5 kilogram civarında kilo verdikleri, buna karşılık sadece diyet programı uygulayanların 250 gram gibi çok düşük bir ağırlık kaybı sağlayabildikleri görülmüş. Muhtemel etki şekli olarak bu greyfurtun insülin hormonunu baskılaması ileri sürülüyor. İnsülin baskılanınca kişi kendini tok hissediyor, daha az yemek yemek ihtiyacı duyuyor.

alıntı..

10. 31 Ocak 2009
  11. Dora

Dora KoP Coşş HaYaT ztn boş =) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    greyfurt suyu evet çeşitli ilaçlarla alındığında zararlı ama tek başına içildiğinde çok güzel bir mevve.
    ben hatta sabahları suyunu içerdim içinede çok az elma sirkesi katarak. çokta güzel kilo verdiğimi biliyorum.
    gün içinde 2 kez içmiştim. yemeklerden öncesırnaşık şey

12. 31 Ocak 2009
  13. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    ozaman neymis greyfurt suyu hem faydali hemde kilo vermede yararliymis denicem insallah

14. 31 Ocak 2009
  15. ftmklc

ftmklc Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    872
    Ödül Puanları:
    188
    ben de tekrar başlıcam inşallah..geçen sene sabah ve akşam greyfurt yiyordum 1'er tane,kilo vermemde güzeldi..ve yemeğe başladıktan sonra öğrenmiştim kilo verdirdiğinia.s bazı ilaçlarla sakıncalı olduğunu ben de duydum yerimseniben

16. 31 Ocak 2009
  17. leni

leni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    greyfurt değil de greyfurtun kendisi daha çok verdiriyomuş üstteki araştırmaya görekaydirigubbakcemile3
    her öğünden önce yarım greyfurt yemeye başlıycam galiba ama tadını sevmiyorum benim için çok acı:mymeka:

18. 31 Ocak 2009
  19. ftmklc

ftmklc Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    872
    Ödül Puanları:
    188
    canım ben de hiç sevmezdim beni de eşim alıştırdı yemeye-tatlicadiarzu-diliminin üstündeki zarını açıpta içini yersen hiç acı olmuyor aksine alışkanlık haline geliyor o acımsılığı aramaya başlıyosun bu seferkaydirigubbakcemile3