Grilesmis beyaz camasirlara cagre.

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve Sadegul84 tarafından 18 Ocak 2009 başlatılmıştır.

18 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Sadegul84
  1. Sadegul84

Sadegul84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Rengi solan ve grilesen beyaz camasirlari tekrar beyaz olmasini nasil saglanir?

2. 18 Ocak 2009
  3. pembepatron

pembepatron Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    bimde bind aktivit çamaşır beyazlatıcı var .birde arielin beyazlatıcısı

4. 25 Ocak 2009
  5. jadestone

jadestone Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar benim de bi sorunum var.Beyaz çamaşırlarım hiç bi zaman makinadan bembeyaz çıkmıyor.
    Pahalı deterjanların hemen hemen her markasını denedim ama olmuyor.Ankaranın suyundan diyeceğim ama tanıdıklarımda böyle bi sorun yok.Acaba beyazlarınızı kaç derecede yıkıyorsunuz.Bi de sorun makineden kaynaklanıyor olabilir mi?

6. 28 Ocak 2009
  7. bektaxsx

bektaxsx Guru Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    286
    eskiden annelerimizin yaptığı gibi sabun tozu ve domestosla kaynat derim ben bembeyaz olur

8. 28 Ocak 2009
  9. bektaxsx

bektaxsx Guru Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    286
    ilk önce deterjan Alo kullanıyorum ne deterjanlar kullandım bana mısın demedi, 2 seferde yıkıyorum beyazları 1. sinde kısa program 40 derece domestos ve deterjan atıyorum, 2. sinde 70 derecede domestos ve deterjan atıyorum bembeyaz çıkıyor yalnız deterjanda elini korkak alıştırma yeteri kadar koy göreceksin çamaşırlar tertemiz çıkacak, şimdiden kolay gelsin:dance:

10. 28 Ocak 2009
  11. nazligonca

nazligonca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben bi çamaşırı iki defa makineyi çalıştırıp yıkamam dogrusu biderece daha beyaz olsun diye yazık yani.bence bunun asıl nedeni makineler.annemin makinesine bakıyorum içinde foşur foşur su ile yıkanıyo benimkindede suyu göremiyorum.yeni makinelerde su tasarruf oranı artınca çamaşırlarda gırileşiyolar.ben 90 derecede yıkıyorum ve çamaşır suyu ekliyorum ama anneminkiler kadar olmuyor

12. 28 Ocak 2009
  13. _vanilla_

_vanilla_ o bir anne:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Ben bütün beyazlarımı (ama sadece iç çamaşırı yada çok açık renkliler olacak) En yüksek dereceye ayarlıyorum, Daha sonra makinam ön yıkama yaptıktan sonra 2. yıkamadaki deterjanı allıcağı zaman 1 çay bardağı domestos döküyorum sonrada makinayı kapatıp yaklaşık 1 saat bekletiyorum Daha sonra makinayı çalıştırıp yıkama işlemi bitiyor.. Biraz zahmet ve dikkat istesede inanaın çamaşırlar kar gibi beyaz oluyor.. Bi deneyin derim...

14. 28 Ocak 2009
  15. meyza

meyza Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle merhaba ben beyazlarimi persil camasirsodasi ve karbonat ile 95 derecede yikiyorum ve kar gibi cikiyor camasirlarim sanada tavsiye ederim

16. 28 Ocak 2009
  17. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar yardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
    bende kocişimin 2 tane çok pahalı beyaz gömleğini yıkarken siyah çorabı karışmışşş..
    sonuç gömlekler haşat ikisinide 1 kere giydi nasıl kurtarıcam bu gömlekleri ben renkler gri akıl verin yahuuuuuuu

18. 28 Ocak 2009
  19. kakule

kakule Guru Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    306
    kesinlikle 90 ve 95 derecede yıkanan çamaşırın bembeyaz olduğuna inanmıyorum aksine morartıyo çamaşırları... ben bim in çamaşır beyazlatıcısını ve deterjan olarakta ariel kullanıyorum 70 derecede hem ön hem normal yıkama yapıyorum bembeyaz olmazsada asmıyorum deneyin görün...birde beyazlarım çok kirliyse makinayı ikinci yıkmada bir saat kadar kapatıp bekletiyorum...