Gringberg Metodu !!

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve EU1 tarafından 27 Mart 2008 başlatılmıştır.

  27 Mart 2008
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Gringberg Metodu  Grinberg metodu, dokunma ve hareketler yardımıyla bedenin kullanıldığı bir eğitim sürecidir. Size kişisel gelişem ve rahatlığınızı engelleyn fiziksel belirtiler veya tutumlarınızda değişim yaratmayı öğretir. Fiziksel belirtilerle, günlük alışkanlıklar veya sabitleşmiş davranışlar arasındaki olası bağıntıları inceler. Beden özgür ve her tür hareketi yapabilecek şekilde yaratılmıştır. Buna rağmen hayat boyunca edinilen alışaknlıklar bedenin özgürlüğünü ve hareketliliğini kısıtlayarak kronik arızalara yol açar. Böylece ağtılar, sıkıntılar ve benzer belirtiler ortaya çıkar. Örneğin kendini güçlü ve öz güvenli biri olarak göstermeye çalışan ve devamlı dik durmaya çalışan birinin zamanla sırt ve omuz ağrılarından yakınması olasıdır. Bu ağrılar bedenin kişiye bir şeyleri deiiştirmesi gerektiğini belirten sinyallerdir.

  Grinberg metodu kimlere yöneliktir?

  Migren, sırt ağrısı, kabızlık, alerji gibi kronik ve belirtileri olan nezle, iltihap, konsantrasyon eksikliği gibi sürekliliği olan problemler yaşayan çocuklara, fiziksel aktivite ve vücut dili ile ilgili meslek sahibi olup, bilgilerini geliştirmek isteyen kişilere, daha sakin, daha huzurlu ve daha aaaifli bir yaşam isteyen kişilere yöneliktir.

  Eğitim süreci

  Bir gringberg metodu uzmanı ile yürütülecek özel seansta, kişi iyileştirmeyi ve değiştirmeyi arzuladığı bir durumu belirler ve bunu esas alarak kişisel programını uygular. İstediği sonuca nasıl ulaşacağını böylece öğrenir.

  Sürecin amacı, beden bilincini geliştirmektir. Bunun değişik teknikler uygulanır. Vücut ve ayak masajları, çeşitli hareketler, nefes alma ve gevşeme teknikleri. Bedenin dikkatle ve yakından izlenmesi, bazı belirli davranışların bedeni nasıl etkilediğini ve bunun sonucunda belirtilen nasıl oluştuğunu keşfetmeye olanak verir. Bu durumları nasıl yarattığımızı algıladığımızda onları kontrol altına alabilir ve hatta onlara son verebiliriz.

  Footwork seansları

  Ayak masajının uygulandığı kısa bir öğrenim serisinden oluşur.(14 seans) Bu seanslar doğru nefes almayı, gevşemeyi ve suküneti öğretir. Özellikle strese bağlı belirtiler gösterem kişilere yöneliktir.

  İyileştirme Süreci

  Bu uygulama bedenlerinde rahatsızlık (migren, sırt ağrısı ve bunu gibi) hisseden kişilere veya herhangi bir ameliyat, kaza veya hastalık sonucu kaybedilen fiiziksel gücü yeniden kazanmak isteyenlere yöneliktir.
  __________________ a.s.