Grip bebeği etkilermi??

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Larosw tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

11 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Larosw
  1. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar grip olmuşum bebeği etkilermi??? ne yapmalıyım geçmesi için yardımmm :çok üzgünüm:

2. 11 Aralık 2008
  3. Nesli

Nesli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    alıntı yapıyorum tatlım ;

Gribe yakalanmak bebeği etkiler mi?
    Grip veya soğuk algınlığının belirtileri sizi rahatsız etse de genellikle bebeğe zarar vermez.

Gebelikteki bağışıklık (immün) sisteminizdeki değişiklikler nedeniyle gebelik sırasında soğuk algınlığı belirtileri daha uzun sürebilir.

Ailenizde veya yanınızda çalışan kişilerde soğuk algınlığı varsa, ellerinizi sık sık yıkayın ve onlardan uzak durun. Çünkü bu mikroplar kolaylıkla hasta kişiye temas etmeyle bulaşır.

Gebelikte soğuk algınlığı ve griple başetmenin en iyi yolu, ilaç almadan kendinize en iyi şekilde bakmaktır. Bol dinlenme ve fazla sıvı alma ile şikayetleri azaltabilirsiniz.

Ayrıca;
    Odanızı devamlı nemlendirin, bunu bir miktar su kaynatıp buharının odanızda dağılmasını sağlayarak yapabilirsiniz.
    Ateşinizin olması durumunda ise hafif ılık banyolar sizi rahatlatacaktır.
    İştahınız soğuk algınlığından etkilenmiş olsa bile, yemenize dikkat edin. Özellikle az az ve de sık sık yiyin.
    Sıvı tüketimini arttırın. Bazı bitkisel çayları (adaçayı, ıhlamur, papatya gibi) ılık olarak içilebilirsiniz.

4. 11 Aralık 2008
  5. Nesli

Nesli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ayrıca bi yerlerde okumuştum, her gebelikte bir kez gribe yakalanma söz konusu oluyormuş, bağışıklık sistemi değişkenlik gösterdiği için olsa gerek :) üzülme tatlım, bebeğin iyi, sen de iyi olacaksın. Hem moral bozukluğu, üzüntü gibi etkenler bebeğine sandığından daha fazla zarar verir unutma bunu olur mu :CüvCüv:

6. 11 Aralık 2008
  7. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ya müthiş bi moral verdin bana çok teşekkür ederimmmmm a.s. a.s.

8. 11 Aralık 2008
  9. Nesli

Nesli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    rica ederim tatlım, bişey daha ekleyeyim hemen uygulayabilirsin istersen, kuzenime kaynanası -ikizlere hamileyken- yaptırmıştı işe yaramış yan etkisi de yok

bir su bardağı kadar limon suyuna ihtiyacın var, (taze sıkılacak!)
    içine 1 tatlı kaşığı tuz ekleyip bir cezvede ısıtıyorsun. Dokunabileceğin kadar ısıt fazla ısıtma.
    Sonra bunları ayaklarının tabanına masajla sür- ya da sürdür :) Bu çaktırmadan terletmeliymiş seni, aman ha terleyince çamaşırlarını değiştirmeyi de unutma :1hug:

10. 11 Aralık 2008
  11. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ilginç teori ama mantığıma yattı akşam eşim qeldiğinde yaptırıyim çok tşkkler cnmm a.s.

12. 11 Aralık 2008
  13. EvrimKuzey

EvrimKuzey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    140
    Ödül Puanları:
    153
    Sevgili elif, geçmiş olsun.. benim de ne büyük korkum, o yüzden olabildiğince dikkat etmeye çalışıyorum.

Benim tavsiyem kivi ye, kivi de ki c vitamini çok çok yüksek.. olabildiğince yemeye bak, birde lütfen ıhlamur dan baka hiç bir bitki çayı ama hiç bir bitki çayı içme lütfen, diğerlerinin hepsi bebeğine zararlıdır. Bir de bol bol uyumaya bak.. vücudun ne kadar dinlenirse o kadar kolay atlatırsın, bol su tüket ki toksinlerini atasın. Ellerini çok sık yıka ve de grip olan insanlardan resmen kaç, asla yok kırılırlar, yok alınırlar diye öpmeye toklaşmaya falan kalkma derim ben..

Şimdiden geçmiş olsun.

14. 11 Aralık 2008
  15. gurcan06

gurcan06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım stres bebeğini daha cok etkiler üzülmemeye gayret et:CüvCüv:

16. 11 Aralık 2008
  17. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148

dediklerini uygulayacağım çok teşekkürler a.s.