Grip oldum,bebegime geçer mi?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve mangalia tarafından 1 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1 Şubat 2009
    Konu Sahibi : mangalia
  1. mangalia

mangalia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar kızım 7 haftalık.bu sabah uyandım ve burunum aktıgı fark ettim ,biraz da basım donuyor.grip olabilir veya nezle bilemiyorum bugun pazar doktor bulamam. bebegime geçer mi acaba?lutfen cevap bekliyorum.ne yapmalıyım? ve ne ilaç kullanıyım? sevgiler

2. 1 Şubat 2009
  3. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bol bol sıvı taze meyve sebze limon ıhlamur takviyesi.en önemlisi bol bol dinlen daha sık emzir bebeğinin üstüne hapşırma öksürme öpme .eğer emziriyorsan anne sütü bebeğini korur grip geçmez ben şakır şakır girptim hatta tüm aile bebeğe bişey geçmemişti anne sütü sayesinde.acil şifalar canım.

4. 1 Şubat 2009
  5. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    gribin geçmez sen emzirmeye devam et yanlız emzirirken nefesini ona verme alabiliyosan maske al yada kafanı başka tarafa çevir
    bol bol ıhlamur limon iç dinle Allah acil şifalar versin

candy123 bunu beğendi.
  6. 1 Şubat 2009
  7. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    maske takmak lzım tavuk çorbası ve ıhlamur tüketirsen daha hızlı iyileşirsin hatta gripken emzirmek bebek açısından daha olumluymuş diye duymuştum.

8. 1 Şubat 2009
  9. mangalia

mangalia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkur ederim arkadaşlar.yanlız olmadıgımı bilmek çok güzel.sagolun

10. 1 Şubat 2009
  11. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    mangalia geçmiş olsun cnm.maalesef lohusayken bende grip olmuştum hemde ateşli ve uçuklu :KK43:( bebeğimi emzirmeye devam ettim ama hep çok dikkatli davrandım.mesela mümkün olduğunca altını bile almadım.sadece emzirme sırasında temas ettim yani.ben maske almıştım ama boğuyorlarmış gibi oldum kullanamadım.çok şükür bebeğime geçmedi,bende sütün koruduğunu düşünüyorum ama dr geçer çok dikkat et demişti.ayrıca ben antibiyotik,öksürük şurubu,grip ilacı,burun spreyi ve vitamin de kullandım.günde 3 tane 1000 lik antibiyotikle zor ayağa kalktım.inşallah sen o kadar kötü olmazsın ama olursanda ilaç kullanabiliyorsun korkma

12. 2 Şubat 2009
  13. bxixdxixxsxxixm

bxixdxixxsxxixm KALBİM EGE' DE KALDI Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım sütten bebeğe geçmez. Ama hapşurduktan yada yüzünü elledikten sonra ellerini iyice yıkamadan bebeğini elleme.. Ve yüzünü bebeğine yaklaştırma. Emzirirken maske tak.. Şu ameliyat maskeleri var ya onlardan.. Mümkünse çok kucağına almamaya çalış... Çünkü daha çok küçük.. Acil şifalar diliyorum..

viebelle bunu beğendi.
  14. 2 Şubat 2009
  15. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ya girpliyken maskeyi bende denedim ama bebeğim çok korktu. emmesinin bırakmasının büyük sebebinin o olduğunu söyledi dr.bence bırakacağı vardı ama:KK43:(

16. 6 Şubat 2009
  17. Pink13

Pink13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende emzirme döneminde grip oldum. Sıvı tüketimim arttırdım. Ateşimde çıkmıştı ve Minoset ya da bu benzeri hamilelik sırasında da kullanabileceğimiz ağrı kesicilerden kullandım. Dinleme olanağınız varsa da sakın geri tepmeyin. Bebekle ne kadar az temas olursa iki taraf içinde o kadar iyi. Maske de kullandım ama sakın bebeğin karşısına direkt maske ile çıkıp çocuğun ödünü koparmayın. Eline verin gerekirse ve önce suratınız görsün yoksa korkabiliyorlar. Oğluma gülümserken maskeyi taktım çıkardın birkaç kez ve hep güldüm. Sonra o kadar alıştı ki ben hastalık için taktıkça o oyun sandı.

18. 7 Şubat 2009
  19. neslish

neslish aşk böceğim.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    maskeye çok fazla gerek olduğunu düşünmüyorum..çünkü emen bebek anne sütünden günler öncesinden alıyor o mikrobu ve vücut hemen bağışıklık kazanıyor..aşı gibi yani..