Grip oluyorum galiba...:((

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Nelya tarafından 2 Ekim 2009 başlatılmıştır.

2 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Nelya
  1. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Ben o kadar gripden korunmama ragmen grip oluyorum galiba :KK43:( ama bir tek sabahlari burnum akiyor.dogal olan ne yapa bilirim,yeni basliyoooor sanirim.balli sut ictim,nane,limon,bal da yaptim....Ihlamurun da iyi geldigini biliyorum ama ihlamurum yok.baska ne yapabilirim?

2. 2 Ekim 2009
  3. suaenvar

suaenvar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ğeçmıs olsun ama bence nane falan ıcme ğebelere kesınlıkle önermıyorlar dusuk olabılır dıye sen baska seyler arastır

4. 2 Ekim 2009
  5. ezgim29

ezgim29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben de öyleyim okuldan çocuklardan geçiyor bana da.valla meyve ve ıhlamur iyi geliyor başka ben de bilmiyorum.

6. 2 Ekim 2009
  7. Beyondparadise

Beyondparadise Az İnsan Çok Huzur ;) Üye

Beğenildi:
    320
    Ödül Puanları:
    363
    Geçmiş olsun Ben geçen hafta griptim bulantını biraz arttırabilir burnum hala yara :KK43:((
    viks buharı yaptım ben burnumu açsın diye bolcada meyve püresi yedim sanırım yapılacak başka bişi yok

8. 2 Ekim 2009
  9. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    evet ilac kesinlikle kullanmiyorum.sutle,ballaçkendim sıktığım meyve sularıyla falan idare ediyorumşbakalım yarına insallah biseyim kalmaz

10. 2 Ekim 2009
  11. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    portakal suyu çok iyi geliyor bana.grip olucamı anlayınca içiyorum taze sıkıp.
    sabah akşam iç sende,nanedende uzak dur canım hamilelere pek tavsiye edilmiyor.
    geçmiş olsun.

12. 2 Ekim 2009
  13. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ben de burda duydum,nanenin dusuge neden olacagini gercekten bilmiyordum.1 fincan ictim zaten,birsey olmaz:) portakal mevsimi degil ama,yararli olacagini fazla dusunmuyorum.biber ve kivide c vitamini portakaldan cokdur.malesef hicbiri yok evde...inşallah yarına kadar geçer....

opuyorum hepinizi...yorumlarınz icin tesekkurler.valla siz olmasaydınız kim bilir ne kadar nane icecektim....opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

14. 2 Ekim 2009
  15. neval_bydemir

neval_bydemir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende su an acaıp grıp durumdayım.bogaz agrım oksurugum bol mıkttarda bıraz once dr geldım bol sıvı tuketeceksınız,eger sevıorsanız ananas ve kıvı dekı c vıtamını portakaldan cok daha yuksek,buruna ılık tuzlu su cekıyorum 2 saate 1 bogazımada aynı sekılde tuzlu suyla gargara yapıorum sut bu durumda ıcındekı bıseyden dolayı oksurugu azdırıyormus bende lk defa duydum sute az bıseyde olsa ara verdım,gebelık sekerı yoksa sabah ac karnına 1 kasık balda eger balgam varsa sokturmede yardımcı oluo.bırde buhar

16. 2 Ekim 2009
  17. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    bu aralar heskes grip bende dahil özellikle hamileler daha cabuk yakalaniyo..
    hamileligin daha cok yeni galiba nane cayi icme rahim kasilmasina neden oluyo ilk 3 ay...düsük tehlikesi yapiyomus..
    ihlamur bul biyerden icine kabuklarini soyup bir limon dogra bitanede elma at beraber kaynat..balla tatlandirip iki bardagi gecmemek sartiyla ic..cok iyi gelio..
    hamileligimin basinda bende grip olmustum bununla toparladim simdi yine gripliyim ve yine bu yöntemle ertesi gün iyilesmistim...

bolbol kivi ye, limonata yap ic,,,
    gecmis olsun

18. 3 Ekim 2009
  19. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Nane ve maydonoz rahmi tetiklermiş.
    Sana önerebileceğim ılık bir suyun içine limon sık v e balla karıstır ılık ılık iç bende işe yaramısdı.umarım sende de işe yarar.Geçmiş olsun canım