Griple nasıl baş ediyorsunuz?

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve vertigo tarafından 7 Ekim 2010 başlatılmıştır.

7 Ekim 2010
    Konu Sahibi : vertigo
  1. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar merhabalar malumunuz hava soğumaya başladı gribe karşı nasıl önlem alıyorsunuz ben öğretmenim ve okulda gripli çocuktan bol bişey yok.aşıya cesaret edemiyorum grip ilacı da yasak napcaz ya beni boğazım felan da berbat durumda sizin kullandığınız ve bebişe zarar vermeyecek bişeyler var mı?

2. 7 Ekim 2010
  3. ss81

ss81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    size uygun tavsiye edebileceğim bir yöntem var.hamilelik döneminde küçük çocuklarda birebir etkili.bal şerbeti.yapılışı bir bardak su bardağına birtatlı kaşığı bal yarım limon günde iki sefer uygulaya biiyoruz.hiçbir kötü etkisi yok.allah şifa versin çocuklarım ve ben bu şekilde direnç sağlıyoruz.kızım okula gittiği için daha dikkatli olmaya çalışıyoruz.hamilelik döneminde de ilaçsız bu iyi oluyor

4. 7 Ekim 2010
  5. _zeynep

_zeynep Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende kış aylarında gribi ağır atlatanlardanım. tahta tarçın kök zencefil ve limon kaynatıp içiyorum buna bal da katabilirsin. zencefil grip için antibiotik görevi görüyormuş geçmiş olsun.

6. 7 Ekim 2010
  7. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    bende grip oldum üstelik sinüzitim de çok fena başım çatlayacak gibi ağrıyor ve boğazım sürekli gıcık öksürük oluyor..ıhlamur tavsiye ediyor doktorlar cnm..birde şu emme tabletleri var onlarda hamilelikte zararsız şeker gibi eczanelerde satılıyor strepplis gibi bir ismi vardı benim kullandığımın..ayrıca bal limon az zencefil karıştır iç içebilirsen biraz acı oluyor ama ii geliyor..acil şifalar sana

8. 7 Ekim 2010
  9. sedasem

sedasem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    vertigo geçmiş olsun 1 haftadır girmeyince seni merak etmiştim.
    bol bol meyve ye.tavuk suyu çorba iç.dinlenmeye çalış canım

10. 8 Ekim 2010
  11. capellas

capellas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende çok fena grip oldum üst dudağım tamamen uçukla kaplandı baya zordaydım 28 haftalıkta hamileyim dün doktora gitmiştim grip içinde ne yapabilirim diye sordum bol bol limonluca tavuk suyundan çorba iç ıhlamur iç dedi zaten 1 hafta sürer diyor artık böyle geçiricez hepimizi acil şifalar:2:

12. 10 Ekim 2010
  13. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    önerilerinize çok teşekkürler arkadaşlar elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum ama tarçınla zencefilin bir zararı olmaz dimi?