Grmcemde beni hizmeti sanyor!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve basbelasi tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : basbelasi
  1. basbelasi

basbelasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar merhaba,

Görümcemden bıktım. En son yaptığı beni iyice çileden çıkardı. Geçen hafta tatildeydim. Kaynanamın yazlığına gittik. Bu yıl tatile gidemiyoruz bari onların yanına gidelim dedik. Görümcem 2 aydır çocuklarıyla orada. Eşi haftasonları geliyordu. Daha önce konuştuk. Kendisi siz tatile gelince ben gideyim. Çocuklar falan rahat edemezsiniz, (görümcemin 8 ve 10 yaşlarında 2 kızı ve 1,5 yaşında 1 oğlu var) siz tatil yapın ben sonra tekrar gelirim dedi. Buraya kadar herşey çok iyi. Görümcem bizim rahatımızı düşünüyor.

Neyse geçen haftasonu izne çıktım ve biz yazlığa gittik. Bekliyorum ki haftasonu kalıp sonra eşiyle evine dönecek. Pazar günü oldu. ne eve dönen var ne hazırlanan. Birde üstüne misafir geldi. Neyse dedim bir günde misafir ağırlarız zaten tüm hafta kafa dinlicem. Kahvaltı, akşam yemeği, bulaşık falan hallettim. Misafir gitti. Gece bir telefon ertesi gün kaynanamın amcaları gelecek. 1 gece yatacaklar. Hadi dedim yaşlı insanlar yemeklerini yedirdikten sonra kaynanım onlarla ilgilenir biz denize gideriz eşimle. Sabah erken gelecekler diye kaynanamla kalktık kahvaltı falan hazırladık. Görümcem benden önce kalkmış. Almış oğlunu gezmeye çıkmış. Neyse dedim çocuk durmadı herhalde. Geldi. Kaynanam dediki git sen geline yardım et ben çocuğa bakarım. Masayı hazırlayın. Geldi mutfakta dikildi dikildi. Ben herşeyi hazırladım. Sonra benimle birlikte geçti oturdu. Bekliyoruz misafirleri. Ortanca kızı yenge bugün denize gidecekmisiniz? Bende gelebilirmiyim dedi. Daha ben kıza cevap vermeden görümcem atladı. "Yok kızım nereye gidecek yengen, misafir gelecek. Evde olur sen dayınla gidersin denize." Şok oldum. Kaynanam siz dinlenin ben yemek yaparım. Siz gezin ben evdeyim deyip durur. Görümcem kaynanalığa soyundu. Bende "abla 1 hafta tatilim var ben dinlenmeye, denize girmeye geldim, misafire hizmet etmeye gelmedim. Kahvaltıyı yaptırır toplarım ben eşimle giderim denize dedim." Bozuldu. Sonra eşim kalktı. Hani misafirler biran önce kahvaltı yapalım da denize gidelim dedi. Bende ben gelmiyorum sen çocukları al git dedim. Anlattım ablasının yaptığını. Çok istiyorsa kendi hizmet etsin. Birbuçuk aydır yangelip yatıyor. Kalksın anneme yardım etsin dedi. Misafir geldi biz kahvaltıyı ettirdik bulaşıkları falan topladık çıktık. Görümcemin çocuklarınıda aldık denize gittik. Akşam geldik. Ben duş alırken eşim çekmiş görümcemi açmış ağzını yummuş gözünü. Sen eşimi hizmetçi mi sandın. Çok hizmet istiyorsan kendin yaparsın. Aylardır burdasın hiç bişeye dokunmuyorsun diye fırçalamış. Eşime de yok ben öyle demek istemedim falan demiş.
    Tüm hafta bana surat yaptı, devamlı iğneli iğneli konuşmalar falan. Burnumdan gitirdi 1 haftayı. Cumartesi dedik biz eve dönüyoruz. Çıktı bizimle evine döndü. Birde konu komşuya kaldırıp "gelin benim gitmemi istemedi, abla kal 1 hafta daha birlikte gideriz dedi" demiş.

Kendisi ne denize girer ne bişey yapar. 1,5 yaşındaki oğlunu kucağından indirmeden tüm gün emziriyor, gezdiriyor, yatırıyor. Başka hiç birşey yapmıyor. Kızlarına tüm yaz kaynanam bakıyor. Sonrada çocuklarla uğraşmaktan canım çıkıyor diye yakınıyor. Ben çocuğum yokken onun kadar ne gezebiliyorum, ne bişey yapabiliyorum.

Bu yaptığı ilk değil daha öncede ne suratsız gelinliğim kaldı, ne ev yerleştirirken eşyaları kıskanması. 2 yıldır burnumdan getirdi her şeyi.

2. 3 Ağustos 2009
  3. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bence hiç yüz göz olma tavrını koy eşinede söyle herşeyi ablan surat yapıyor şöyle böyle diye. ama eşin çok güzel ağzının payını vermiş helal olsun. kaynananda eşinde görümcenin ne olduğunu biliyorlar boşver sen onu hayatına devam et.

4. 3 Ağustos 2009
  5. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    hay allahım ya.....

ne düşüncesiz insanlar var...

eşinide takdir ettim iyi yapmış....

ama keşke dönerken onuda almasaydınız yanınıza anlasaydı....:eek:klava:

6. 3 Ağustos 2009
  7. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    hiç üzülme! adam gibi adam eşin arkan da kayınvaliden de anlayışlı ve halden anlayan biri ne mutlu ...

iyide vermişsin cvbını görümcene ,susup kalmamışsın,o yaptıkça ,zılgıt yiyen yine o olacak ,kendi derdine yansın o...

ama dikkat et ! 4 gözünü açmış senin açığını yakalmak için zaman kolluyor olur sana karşı hırsından..sakın meyil verme !kendini üzmeye bile değmez canım,eşine helal olsun ne mutlu sana :) sevgiler..

8. 3 Ağustos 2009
  9. beyaz06

beyaz06 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hiç kafana takma mesafeni koy fazlada muhatap olma bak ne güzel eşinde arkanda sana laf söyletmiyor ne güzel işte.ya tam tersi olsaydı o zaman daha kötüydü.sen eşinle mutlu olduktan sonra görümceni takma bile.

10. 3 Ağustos 2009
  11. pofidi

pofidi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    eşin gereken konuşmayı yaptıktan sonra gerisini düşünme
    gerektiği yerde gerekeni söylemektende çekinme

12. 3 Ağustos 2009
  13. hot chocolate

hot chocolate kuzucuk Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    eşin söylemiş söyleyeceğini
    kayınvalidenizde düşünceli insanmış
    görümceye takılma bence..

14. 3 Ağustos 2009
  15. _MySticqirl_

_MySticqirl_ ÖZGÜR... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Eşine helal arkanda durmuş...Bakalım bızımkıler ne yapıcak ahh ahhhhhh =)

16. 3 Ağustos 2009
  17. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Eşin senden yana olduktan sonra gerisi vızz gelir tırıs gider:)))

18. 3 Ağustos 2009
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bu tür tatil vakalarini cokca yasamis biri olarak -tatlicadiarzu-sadece sunu diyecegim canim...

Kesinlikle bu tür seylere takilip tatilini zehir etmiceksin...:kahve:

Umursamaz davranacaksin...esinde gereken cevabi vermis kendisine...oh ne ala...

Bosver.:nazar: