Gs diklii korunabilir

Konusu 'Genel Göğüs Sağlığı ve Bakımı hk.' forumundadır ve Elif tarafından 8 Mart 2009 başlatılmıştır.

  8 Mart 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.663
  Beğenildi:
  5.193
  Ödül Puanları:
  438


  GÖĞSÜN dikliğinin korunabilmesi için yapılacak jimnastik hareketlerinin yanı sıra limon tedavisi de büyük ölçüde yararlıdır. Bir limon suyu göğüslere hafif hafif mesaj yapılarak sürülür. Bu hareket cildin kanla beslenmesini kolaylaştıracağı gibi derinin gerginleşmesini ve göğsün dirilik kazanmasını sağlar. Ancak bu masajı bir defa yapmakla bırakmamalı sık sık tekrarlamalıdır.

  Yapılacak bazı jimnastik hareketleri de göğüs güzelliği için büyük önem taşır

  * Kollar omuz hizasında kaldırılıp eller bileklerin biraz ötesinden birbirine kenetlenir. Kesik hareketlerle dirsekler birbirine doğru itilir. Yorulunca kısa bir süre dirılenip bu hareket on defa yapılmalıdır.

  * Kollar omuz hizasında öne uzatılır. Eller yavaş yavaş omuzlara doğru getirilirken yumruk yapılır ve sanki bir lastik çekilip uzatılırmışcasına çekilir.

  * Parmaklar birleştirilir ve sağ el sağ omuza, sol el de sol omuza konulur. Dirseklerle geriye doğru daireler çizilir.

  * Kollar öne doğru uzatılarak yüzme hareketi yapılır. Kurbağalama yüzer gibi kollar önden yana doğru açılır ve tekrar öne getirilir. Bu hareket on defa tekrarlanır.

  * Yere oturup ele iki ağırlık alınır. Bu içine eşit ağırlıktaki eşya konulmuş birer naylon torba da olabilir. Bu torbalarla iki kolla aynı anda kürek çekiliyormuşcasına hareket yapılır. Bu hareketin de on defa tekrarlanması göğüs güzelliği için çok yararlıdır.

  * Bir demir çubuk iki elle tutulur, kollar aşağıya sarkıtılır. Iki kol hiç kırılmadan yatay olarak omuz hizasına getirilir, nefes alarak kollar aşağıya indirilir ve nefes verilir

  * Sert bir yere sırt üstü yatılır. Demir çubuk ele alınarak kollar havaya haldırılır. Sonra kollar mümkün olduğu kadar aşağıya indirilir ve bunu takiben de vücuda doğru çekilir.

  GÖĞÜSLERE MASAJ NASIL YAPILMALI?
  HEMEN her gün beş dakika süre ile yapılacak masa] göğüs cildinin esnekliğini, daha canlı ve diri kalmasını sağlayacaktır. Masaj yaparken göğüsleri elle bastırmak sakıncalıdır. Masaj daima yuvarlak hareketlerle yapılmalı, önce yukarıdan başlayarak kol altına doğru inmeli sonra yan taraflar ve göğüs kemiği üzerinde eller hafif hafif dolaştırılmalıdır.

  Masaj çıplak elle ya da sert olmayan bir kıl fırçayla yapılabilir. Devamlı olarak limon suyu ile yapılan friksiyonıın da göğüslere faydası çoktur.

  Girit modasında kadının göğüsleri genellikle açıkta kalırdı. Orta Çağda kadının giyimi çağın anlayışına uyarak değişti. Göğüsler oldukça kapalı olan elbiselere içine saklanmaya başladı. Ve bu gelenek günümüze kadar sürüp geldi.

  Artık çağımızda kadınlar göğüs büyüklüğünün değil diriliğinin, canlılığının özellikle vücudun diğer kısımlarıyla uyumlu olmasının önemli olduğu görüşünü kabul ettiler.

  ınce kumaşların ve vücuda yapışan elbiselerin moda oluşu göğüslenin önemini bir kat daha arttırmıştır. Artık düzgün bir göğüs, iri bir göğüse tercih edilmektedir.

  Göğüslerin bozulmaması ve eski formunu muhafaza etmesi için çeşitli usuller uygulanmaktadır. ıhmal edilmiş ve sarkmış bir göğüs sonradan ne derece bakıma tabi tutulsa bıle onyedi yaşındaki havasına dönmez ama canlılığını kazanabilir.,
  sagliksal.net
   
  Son düzenleme: 8 Mart 2009
 2. 17 Nisan 2009
  Konu Sahibi : Elif
 3. emineyilmaz

  emineyilmaz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Nisan 2009
  Mesajlar:
  21
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  teşekrler...