Guatr ameliyatı oldum

Konusu 'Endokrinoloji' forumundadır ve min tarafından 12 Mart 2009 başlatılmıştır.

12 Mart 2009
    Konu Sahibi : min
  1. min

min Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    arkadaşlar hiç guatr ameliyatı olan var mı?benim 1 ay oldu ve sesim hala normal çıkmıyor kısıklık ve ağrı var.doktor normal diyor ama artık işkillenmeye ve korkmaya başladım düzelmemesinden korkuyorum.içinizde ameliyat olan var mı?

2. 4 Nisan 2009
  3. 6642

6642 fatsaya döndüm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam min ben guatır amelayatı oldum 3yıl oldu benimki hipo tiroide bağlı nodüllü guatır çokta büyüktüler ben hiç ses kısıklığı yaşamadım yaşayanları duydum doktoruma sordum nodüller çıkarılırken ses sinirlerine bazen dkunuluyomuş geçiçi oluyo bu tür durumlar dedi benim boğazım iyileşmesi 1yılı buldu halen tedavi görüyorum minik bir ilacım var ömür boyu kullanacakmışım kontrollerm devam ediyo ameliyattan sonra hormonlarını kontrol ettirmeye devam et geçmiş olsun selamlar.

4. 4 Nisan 2009
  5. min

min Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    sağol canım bu arada çok araştırdım 2 ay oldu hala sesim çıkmıyor.özel bir hastaneye gittim kkb ciye.kadın sesimi duyar duymaz "ses teli felci olmuşsun yazık binde bir olur o da senin başına gelmiş,gçmeme ihtimali de var umarım cerrah siniri kesmemiştir" deyince ben şok geçirdim 2 gün ağladım....

başka doktorlara da çıktım onlar moral verdiler..3-4-5 ayda sesi açılanlar varmış.ameliyat komplikasyonu imiş.tek sıkıntım ameliyat olmadan önce cerrahımın beni uyarmaması idi..1 hafta sonra işbaşı yapabir-lirsin demişti.....

hala hastayım boynum acıyor..konuşmaya kalkınca boğazım hava kaçırıyor faranjit oluyorum...

evet benim gibi sorun yaşayanlar epey varmış....

6. 5 Nisan 2009
  7. 6642

6642 fatsaya döndüm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim kayın validem bundan 20 yıl önce guatır ameliyatı olmuş hemde küçük bir ilçe hastanesinde onunda ameliyattan sonra sesi hiç çıkmamıştamamen gitmiş 1hafta yazarak anlatmış derdini tatlıbişeyler yemeye başlayınca yavaş yavaş sesi açılmış ses siniri kesilmiş şimdi normal konuşuyo senin ses sinirlerin kesilse idi doktorun sana bigi verirdi endişelenme ben ameliyat olalı3yıl oldu hala soğuklarda kesilen yer ağrıyo faranjit ameliyattan sonra bende oldum boğazım hava hortumlarından tahriş olmuş sesin faranjitten dolayıda kısık çıkar zamanla iyileşirsin selamlar.

8. 5 Nisan 2009
  9. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 1997 de oldum. Böyle bir sorun yaşamadım. Aynı tarihlerde bir arkadaşım Ankara'da oldu ve 4 ay sesi kısık gezdi ve o arkadaşım Devlet Opera Balesinde Soprano olarak çalışıyor. Düşün durumun vehametini.. 4 ay sonra eskisinden güçlü çıktı sesi. Hatta bi sus kafamızı dinleyim der olduk.. Mıutlaka seninde sesin düzelecektir. Geçmiş olsun. Sevgiler...

10. 6 Nisan 2009
  11. min

min Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    çok teşekkür ederim arkadaşlar sağolun..herkes sizin gibi yaklaşsa bu konuya hiç böyle panik yapmazdım....ses benim için de önemli.eğer sesim giderse hayatım mahvolur.sabırla bekleyeceğim bakalım benim ses ne zaman açılacak....

12. 7 Nisan 2009
  13. 6642

6642 fatsaya döndüm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım ses tabikide çok önemli ama her şeyin sonu değil ameliyattan sağsalim çıkmışssın biliyorsun guatır ameliyatı çok riskli çocuklar duymasın dizisinin müzeyen hanımı duymuşsundur ameliyattan sonra hayatını kaybetti bazıları ameliyat masasında ani kalp durmasından ölenlerde var ben bunları bilerek ameliyata girdim kendime geldiğimde ilk önce allah beni çocuğuma ve aileme bağışladı inan sesim çıkmasaidi kurtulduğuma daha çoksevinirdim çok çektim ben bu hastaıktan kalbim günde beş altı defa tekliyordu ölüyorum zannediyordum şimdi çok şükür eskisine göre sağlıklıyım sende sağlığına kavuşursun fazla durma iyileşmene bak sevgiler selamlar.

14. 19 Nisan 2009
  15. sumer

sumer Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 3 yıl once oldum.evet sesimde buyuk degısıklıkler oldu.ilk aylarda ses tonumu ayarlıyamıyordum.normal konusurken bıden yuksek sesle konusuyordum etrafımdakıler uyarıyordu.sımdı duzeldı ama kalabalık ortamlarda sesım kısılıyor hala.ameliyatın bırsuru yan etkılerı var zamanla farkına varacaksın telaslanma.ne oldugunu yazmayacagım ama troıt amelıyatı ıle ılgılı sıtelere gıersen okursun.ama bununla yasacagını kabulledıkten sonra gerısı kolay gelır ben alısmaya basladım ama ılk yıl cok kotuydu.bilgilendıkten sonra kendımı alıstırtım bır kılo problemı harıc gecmı olsun

16. 22 Nisan 2009
  17. tugce86

tugce86 eylül gelini Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    38
    bende bundan 3 sene once oldum boyle bır sorun yasamadım ama dıger arkadaslara sormak ıstıyorum benım hemen sesım kısılıyor bıraz bagrınca sınırlenınce sızlerdede boyles orunlar var mı

18. 30 Nisan 2009
  19. sgursoy

sgursoy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim iki sene oldu ameliyatımı olalı çok araştırdım doktorları ameliyatta olmak istemiyordum. 5 dr falan gezdim En son annemin paranoyası yüzünden devlet hastanesine gittik ( özel doktorlar para tuzağı der hep ) çapa tıp fakültesinde sıramızı almış beklerken oradaki hastalarla sohbete dalınca randevusunu aldığım dr değil. o sırada sadece ameliyat kontrolleri yapan dr odasına resmen aradan kaynadım. Bana uzun uzun anlattı anladıki inatçıyım. Son olarakda birde cerrah olmayan bir uzmana görüneyim dedim.Onunlada görüştüm önereceği cerrahların adını sordum .ılk söylediği isimdi Prof.Dr. Tarık Terzioğlu . Ameliyata ikna olunca gittim randevuyu aldım ve bana bütün handikaplarını anlattı Tarık bey sesini kaybetme riski olduğu ses tellerine zarar geleceğinden kısıklık yaşabileceğini fakat kendi yaptığı ameliyatlarda bunların yaşanmadığını söyledi.. Ameliyata girdim narkozun etkisinde çıktığım anı dün gibi yaşarım adımı söylüyorlardı oysaki ben korkudan konuşamıyacağımı düşünüyordum. O sarhoşluk haliyle " efendim, üşüyorum" dedim. Sesimde sıfır zararla çıktım.Şimdide bağırsamda kısılmaz çabuk herşey eskisi gibi sesimde..

Şikayeti olan varsa ıstanbul'da yaşıyorsa mutlaka Tarık beye görünsün derim arkadaşlar hepinize geçmiş olsun..