Guatr hastalığında kehribar taşı deneyen var mı?

Konusu 'Endokrinoloji' forumundadır ve minoz tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

16 Aralık 2009
    Konu Sahibi : minoz
  1. minoz

minoz doğuştan yorgun Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bir arkadaştan duyduğum kadarıyla nodülden ameliyat olmuş kardeşinin nodülü yeniden oluşmuş ve doktor tekrar ameliyat riskli demiş.o da sağdan soldan bu taşın iyi geldiğini duyarak boynuna taşı takmış ve 2-3 ay hiç çıkarmamış.bu sürenin sonunda sarı olan taş kararmış ve doktora gittiğinde nodül falan kalmadığını öğrenmiş.bu benim duyduğum olay.daha sonra araştırdığımda da bu taşın gerçekten guatr hastalığına iyi geldiğini öğrendim.4 gün önce ben de bir kolye yaptırıp deneme sürecini başlattım.faydası olursa size bildirmeyi düşünüyorum. ama bunu daha önce kullanıp faydasını gören varsa haberlerinizi bekliyorum...

2. 18 Aralık 2009
  3. nila16

nila16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu çok güzel bir bilgi cnm inş.şifa bulursun.paylaşım için tşkler.Şeniz

4. 18 Aralık 2009
  5. minoz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah bulurum çok teşekkür ederimmm

6. 20 Aralık 2009
  7. sunflowers83

sunflowers83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sadece guatr hastasıysanız faydası dokunabilir.Bende haşimato troiditi var ve genetik bir rahatsızlık olduğu söylenerek bana kehribar verilmedi.Bence bir uzmana danışmanızda fayda var.

8. 20 Aralık 2009
  9. minoz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende de haşimato tiroidi var maalesef.nodülleri yok ettiğini varsayarak bizdeki iltihabi bezecikleri de yok edebileceğini düşündüm. Açıkçası doktorlar da alternatif tıpla pek ilgilenmedikleri için bilgisi olduğunu düşünmediğimden soramadım. Sunflower83 size doktor özellikle kullanmayın mı dedi? Eğer öyleyse kaş yapayım derken göz çıkarmanın mantığı yok, kullanmayayım ben de.

10. 5 Ocak 2010
  11. minoz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar kimse duymadı mı kehribar taşıyla tiroid bağlantısını? ben öğrenir öğrenmez saatlerce araştırma yapmıştım internetten sağlığım için, bu kadar tiroid hastasının hiç mi dikkatini çekmedi? lütfen sağdan soldan ufak da olsa duyduklarınız varsa paylaşın benimlee

12. 5 Ocak 2010
  13. bonib10

bonib10 tektanem SUDEM Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bendede haşimato troidi var. troidlere dereotunun iyi geldiğini biliyorum ama hiç kehribar taşını duymadım. her çeşit troide iyi geliyosa bende denemek istiyorum.

14. 5 Ocak 2010
  15. minoz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dereotunu ben de duydum ama tadından nefret ettiğim için yemek nasip olmadı...ben kehribar taşının nodüllere iyi geldiğini biliyorum ama haşimatoya bir faydası var mı onu deneyerek öğrenmeye çalışıyorum... sanırım birkaç ay kullanmam gerekiyor sonra sonuçları paylaşırım

16. 6 Ocak 2010
  17. bonib10

bonib10 tektanem SUDEM Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    minoz bizle paylaşacağın sonucun inşallah iyi olur. iyi haberlerini bekliyoruz opuyorumnanaktanhihoyyyt

18. 6 Ocak 2010
  19. minoz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederimm...umarım bir faydasını görürüm de sizlere de sonucunda yardımcı olabiliirimm yerimseniben