gugus ucları ve emzıme

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve dimple2 tarafından 2 Eylül 2008 başlatılmıştır.

2 Eylül 2008
    Konu Sahibi : dimple2
  1. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    guzel anne adayları ben ıkı cocuk annesıyım sızınle bır tecrubemı paylasmak ıstıtorum ıkıncı dogumumdan sonra yanı logusalık donemımde cok buyuk acılar cektım gogus uclarım catlamayı gecyı ucları dustu yanı acık yara oldu ve 40 gun surdu lutfen krem surun

2. 2 Eylül 2008
  3. Noa

Noa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Benim de ilk bebeğimde çok sorunum oldu. Sen hangi kremi tavsiye ediyorsun. Ben hiç birinden fayda görmedim.

4. 2 Eylül 2008
  5. dimple2

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    aynen hıcbır krem ıse yaramıyor en az 5 6 cesıt krem kullandım catladıktan sonra olay bıtmıstır ama hamılelık donemınde ıyı bakım yapılsa faydası gorulur

6. 2 Eylül 2008
  7. Noa

Noa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Ben çok saatlerce emziriyordum herhalde hatayı orada yaptım. Kızımın kırk mevlüdünde ev misafir dolu olmasına rağmen ben yatak odasında çığlık çığlığa bağırıyordum. O kadar kötüydü durumum. Hamile arkadaşlarımı uyarıyorum ama başlarına gelmediğinden durumun ciddiyetini tam anlayamıyorlar. Pompalar da daha kötü yapıyor. Gögüs kalanı kullanmak tahrişi biraz azaltıyor. Bu sefer hem 15-20 dakikadan fazla emzirmeyeceğim hemde en ufak bir tahrişte gögüs kalkanı kullanacağım.

8. 2 Eylül 2008
  9. dimple2

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ben tam olarak sutu bosaltamıyordum o yuzden goguslerım ıltıhap olustu 15 ıgne yapıldı atesım40 a yukseldı cok fecı cok

10. 2 Eylül 2008
  11. Noa

Noa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Geçmiş olsun. Yaşayan bilir. Çok zor çok.

12. 2 Eylül 2008
  13. uzun beyaz bulut

uzun beyaz bulut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bir arkadaşım doğumdan iki ay önce hakiki zeytin yağ sürmeye başla çok faydasını görürsün demişti ben onu deneyeceğim

14. 2 Eylül 2008
  15. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    Ya henüz doğum yapmadım. 21 haftalık hamileyim. Tanıdık kime sorsom bu durumdan muzdarip... Gözüm korktu, şimdiden ne yapsam diye düşünmeye başladım...

16. 2 Eylül 2008
  17. saturnn

saturnn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benim de göğüs uclarım yara olmuştu.sağ göğsümdeki 2haftada geçti ama. sol çok fena oldu.ortadan ayrıldı resmen.göğüs kalkanı daha fazla ilerlemesini engelledi tabi iyileşme olmadı.ilk günden beri DU'IT diye bi krem kullandm ama faydasını görmedim pek.dr garmastan verdi sonra o biraz daha iyi gibiydi.ama 3 ay olacak nerdeyse hala sol göğsüm sızlıyo.bu çatlaklar yanlış emzirmeden de kaynaklanıyo.bebek sadece ucunu emdiği zaman yara oluyo.kahverengi bölgesiyle tutması gerekiyo.ama sonuçta geçiyo bu yaralar.emzirmenin tadını çıkarmak lazım yerimseniben

18. 2 Eylül 2008
  19. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    evet yaşayan bilir be çok şansızdır 2.5 ay açık yara oldu geömek bilmedi hepsini denedim piyasadakilerin en iyisi lansinoh geldi