Gül bahçesi..mutlaka okuyun

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve MissBiricik tarafından 24 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    24 Eylül 2009
    Konu Sahibi : MissBiricik
  1. MissBiricik

MissBiricik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    GÜL BAHÇESİ

Zamanin birinde bir kasabada yasayan dünyalar güzeli bir kiz varmis..

Bu kiz öyle güzelmis ki çok uzak sehirlerden ve ülkelerden çok zengin, çok yakisikli, asil pek çok delikanli onu görmeye gelirmis.. Kendisiyle evlenmek isteyen nice prensi nice sovalyeyi reddeden güzel kiz kimseleri begenmezmis.. Bu arada ayni kasabada yasayan ve bu kiza asik olan genç bir delikanli da bu kizi istemis.. Ama kiz onu da reddetmis.. Aradan uzun yillar geçmis.. Bizim delikanli kasabadan ayrilmis ..Kendine baska bir hayat kurmus ve evlenmis, çoluk cocuga karismis..

Birgün yolu bir zamanlar yasadigi güzel, küçük kasabaya düsmüs.. Orada tanidik birine rastladiginda aklina bir zamanlar orada yasayan dünyalar güzeli kiz gelmis ve ona ne oldugunu sormus.. Yasli adam önünde gül bahçesi olan bir evi göstererek kizin evlendigini söylemis.. Bizimki bir zamanlar herkesi reddetmis olan kizin kocasini pek merak etmis..

Bir gün gizlenip kocasini evden çikarken görmüs.. Kizin kocasi sisman, kel ve çirkin mi çirkin bir adammis.. Üstelik zengin bile degilmis.. Çok merak eden adam kocasi gittikten sonra evin kapisini çalmis.. Kiz kapiyi açinca kendini tanitmis ve neden böyle bir adamla evlenmis oldugunu sormus.. Kiz da ona arkasindaki gül bahçesinden en güzel gülü koparip getirirse cevabi verecegini bu arada tek sartinin bahçede ilerlerken geriye dönmemesi oldugunu söylemis.. Adam da bunun üzerine yüzlerce güzel gülün oldugu bahçede ilerlemeye baslamis.. Birden çok güzel sari bir gül görmüs..

Tam ona dogru egilirken biraz ilerde kocaman pempe bir gül gözüne carpmis.. Tam ona uzanirken daha ilerde muhtesem güzellikte kirmizi bir gül goncasi görmüs.. Derken bir de bakmis ki bahçenin sonuna gelmis ve mecburen oradaki bir gülü koparip kiza götürmüs.. Bahçenin en güzel gülünü getirmesini beklerken kiz bir de ne görsün yapraklari solmus ciliz bir gül.. Bunun üzerine adama dönen kiz söyle demis: "Bak gördün mü? Her zaman daha iyisini bulmak isterken ömür geçer ve sen en kötüsüne razi olmak zorunda kalirsin.. Bu yüzden gençlik elden gitmeden elindekiyle yetinebilmeyi ögrenmek gerekir.."

2. 28 Eylül 2009
  3. MissBiricik

MissBiricik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hani yorumlar ben çok beğenmiştim
    bu kıssayı özellikle bekar hatuşlar okusun diye ama tık yok:eek:lmaz:

4. 28 Eylül 2009
  5. canayakxixn

canayakxixn Bir Nefes&Düş Gibi Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Harikaydı.Gerçektende her zaman daha iyisini bulmak isterken ömür geçiyor ve biz farkına çok geç varıyoruz.Zamanı fırsatları iyi kollamak gerek................ :a015:

6. 2 Ekim 2009
  7. zeyno xan

zeyno xan ez welatım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    emeğinize sağlık çok güzel
    kimseleri beyenmeyen erkek kardeşimin arkadaşı anlatmıştı bunu
    çok etkilenmiştim

8. 8 Ekim 2009
  9. Mb@Fb

Mb@Fb Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Evet özellikle genç kızlar için dikkate alınması gereken bi yazı.....Güzeldi...

10. 8 Ekim 2009
  11. birumutt

birumutt boncuk gözlüm Üye

Beğenildi:
    305
    Ödül Puanları:
    188
    çok güzel canım ellerine sağlık

12. 9 Ekim 2009
  13. zarifecik

zarifecik Guest

bunu biliyorum çok gerçek her zaman öyle yapıyoruz ben artık yapmamaya çalışıyorum ama aç gözlü insanoğlu olmuyoopuyorumnanaktan

14. 24 Ekim 2009
  15. talin

talin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.