Gül hastalığı olan var mı? Yardım lütfen...

Konusu 'Dermatoloji - Deri ve Cilt Hastalıkları' forumundadır ve darkblue tarafından 31 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : darkblue
  1. darkblue

darkblue Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlari merhabalar yüzümdeki kızarıklıklar ve ince kılcal damarlar cıktı birdenbire doktora gittimki gül hastalığı olduğunu söyledi (rosecea) içinizde bu hastalığı bilen varmı iyileşiyormu tedavisinde neler iyi geliyor???senağlama

2. 31 Temmuz 2008
  3. Eko

Eko Guest

mrb canım aynı hastalık bendede var gül hastalığı yüzde tutmazmış.haberin olsun daha çok göğüs altı göbeğin olduğu yerler.bende doktora gittim ilaç verdi iyileşme süresi 2 ay sürermiş

4. 31 Temmuz 2008
  5. Cinarefeninannesi

Cinarefeninannesi çınar efe_alya naz Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    cnm benım oglumun doguştan oldu yanlız gıt gıde buyuyor tamda boynunda emılmış gıbı duruyor çok kötu bı durum

6. 31 Temmuz 2008
  7. tavuskusu77

tavuskusu77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba canım. Benim de iki yıl önce olmuştu. Daha çok stresli zamanlarımla paralel olarak göğüs altı bölgemde çıkıyordu. Doktor ilaç vermişti. Zamanla geçiyor, sonra yeniden çıkıyordu. Ne zamanki artık onu takmadım o zaman geçti:) Şimdi stresli olduğum zamanlarda yüzümde egzama çıkıyor:KK43:

8. 1 Ağustos 2008
  9. darkblue

darkblue Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar teşekkür ederim demek kaynağı stresmış sanırım vucudun zayıf anını buldugunda cıkıyor ısmını bıle ılk defa duydugum hastalıkla tanısmıs oldum bakalım ılaclarımı kullanayım umarım gecer ama soyledıgınıze gore donem donem tekrarlayan bır hastalıkmıs güneşe vermeyecekmısım 50 faktor krem kullanacakmısım buhar sıcak banyolar falan daha cok arttırıyormus bu hastalıgı yabancı sıtelerden baktıgımda bu hastalıgın orneklerı var yuzlerınde aman allahım korkunc durumdalar allahım ınsallah bende oyle olmam cüzzamlı gibi gözükenler var ben daha baslangıcında gıtmısım cunku 2 hafta oncesıne kadar yuzum pırıl pırıldı ama allah caresız dert vermesın demek lazım

10. 1 Ağustos 2008
  11. tavuskusu77

tavuskusu77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım merak etme o gördüğün örnekler uç örnekler. İlaçlarda zaten o kabartıları söndürüyor. Sauna, hamam vb. sıcak ve nemli ortamlar onu artırır.

12. 10 Ağustos 2008
  13. darkblue

darkblue Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler arkadasım benı rahatlattın bende daha 1 ay bıle olmadı sadece kızarıklıklar bıraz azaldı tam olarak gecmedı demek 8 hafta sonra gecıyormus 2 tane pomad verdı doktorum kullanıyorum bolgelerı soyuyor demekkı papatya sabunu ıyı gelıyor bunu bılmıyordum sıkıntılı gunlerım oldu ama hemen degıl 1 sene oncesınde ....

14. 2 Eylül 2008
  15. bebito

bebito Guest

16. 5 Şubat 2009
  17. öncelikle geçmiş olsun canım.benimde eşimde bu hastalıktan var.gül hastalığı denen göbek göğüs sırt bölgelerinde oluşan döküntülerdir.gülleme diye bilinen ise yüzde burun alın bölgesinde oluşur.neden ortaya çıktığı tam olarak bilinemiyor stres yağlı baharatlı yemekler güneş alkol asitli içecekler fazla a vitamini vs. gibi nedenler var.tam olarak iyileşmede söz konusu değil hastalığın seyri kişiden kişiye farklılık gösterdiği için sen hayatında neleri yapmazsan hastalığın hafiflediğini kendin deneyerek bulmalısın.eşime antibiyotik vermişti doktor 2 hafta onları kullandı birde krem ve losyon verdi bu krem ve losyon eczanede doktorun tarif ettiği şekilde farklı farklı ilaçların karıştırılmasıyla yapılıyor.bunları her banyodan sonra kullanıncatamamen geçti kullanmayı bırakınca tekrar başladı.şimdi doktorun ayrıca verdiği bir şampuan ve krem var 1 yıldır sadece onalrı kullanıyor ve çıkmasını önlüyor ama bir hafta kullanmasın hemen tekrarlıyor hastalık.umarım sana fikir vermiştir yazdıklarım.sakın moralinide bozma seninki çok erken teşhis edilmiş şanslısın eşim 5 yıldır kaç doktora gitti egzama felan zannetiler hep biraz geç kalınmış bir tedavi onunki.
    ayrıca pdl lazer yöntemiyle kılcal damar tedavisi yapılıyor yüzdeki doğum lekeleri varisler ve gülleme için uygulanıyor bu yöntem biz şu anda onu araştırıyoruz kılcal damarlardaki çatlaklar tedavi edilince o kırmızılıklarda gidiyormuş sende bir araştır istersen kesin bir çözüm olurmu bilmiyorum ama :KK43:

18. 22 Şubat 2009
  19. similla

similla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    benimde özellikle kollarımda küçük kızarıklar çıkmıştı birsürü yerde,böyle güllü birşey sölemişti çok oldu tam hatırlayamadm,ilaçla fln düzeldi,hiçbir iz fln kalmadı,sen yeterki doktorun dedikelrini tam olarak uygula,geçmiş olsn