Gül Yağının Saça Etkisi - Denendi

Konusu 'Saç Bakımında Kullanılan Ürünler' forumundadır ve Proserpine tarafından 28 Eylül 2008 başlatılmıştır.

28 Eylül 2008
    Konu Sahibi : Proserpine
  1. Proserpine

Proserpine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Otacı şampuanımın içine 1 kapak gül yağı kattım. Zaten içinde ayrıyetten

- 1 kapak çam terebentin,
    - 2 tane bemiks, 2 tane bepanten ampül,
    - 1 çay kaşığı badem yağı
    - 1 çay kaşığı susam yağı
    - 1 çay kaşığı hint yağı
    - 1 çay kaşığı ceviz yağı
    - 1 çay kaşığı menekşe yağı
    - 1 tatlı kaşığı bal

vardı.

Bunlarla etkisi tabii ki saça muhteşem oluyordu ama, gül yağını da katınca ve gül yağı ile saçıma maske yapıp bekletince elde ettiğim parlaklığı ve nemi, canlılığı ilk defa böylesine farkediyorum saçımda. Banyodan çıktıktan sonra elime birkaç damla döküp saç uçlarıma sürdüm, kuruttum. Hem güzel koktu, hem de kuru uçlar yok oldu şakkıdı

Ayrıca saç fırçama da birkaç damla damlattım, her tarayışımda mis gibi kokuyor saçım :icecream:

Ayrıca cildim kuru ve hemen herşeyden alerji kaptığı için gül yağı ile cildime de masaj yapıyorum. Daha ilk denememde nem seviyesini yükselttim şakkıdı

Bundan sonra gül yağı kötükedihüso

2. 28 Eylül 2008
  3. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    sampuanın ıcıne katmak ne kadar mantıklı bılmıyorum zaten kac dakıka duruyor kı sampuan sacta?
    onun yerıne sac kremıne koymak daha ıyı degıl mı? yıkanmayan sac kremlerınden bahsedıyorum ya da sacı yıkmadan evvel bakım yapmak daha dogru degıl mı?

4. 28 Eylül 2008
  5. kardelen18

kardelen18 Guru Üye

Beğenildi:
    361
    Ödül Puanları:
    353
    bende deniyecem bu saçlarımdan bıktım artık uğraşmıyorum yaa çok kalın telli ne yapsam fayda etmiyor...:bbo:

6. 28 Eylül 2008
  7. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bende bemiks bepanthene evigen badem yağı ve hint yağını karıştırıp kullanıodum bundan sonra gül yağıda katıyım ozaman. saçlarım röfleli ve röfleden dolayı kuru gibi. yaptığım maskeyle saçlarımı kurtardım ama gül yağıda cazip geldi karışımıma ondanda ekliyim fikir için teşekkürler.

8. 28 Eylül 2008
  9. kardelen18

kardelen18 Guru Üye

Beğenildi:
    361
    Ödül Puanları:
    353
    canım ben hint yağı denemiştim o mu bozdu saçlarımı bilmiyorum ya onu kullanmadan önce çok güzeldi saçlarım sonra sertleşmeye ve kırılmaya başladı inanki şekle sokamıyorum yaa...

10. 28 Eylül 2008
  11. kardelen18

kardelen18 Guru Üye

Beğenildi:
    361
    Ödül Puanları:
    353
    o kadar kötü olduki saçlarım ....sert sert hatırlamak istemiyorum....:1no2::1no2:..

12. 28 Eylül 2008
  13. kardelen18

kardelen18 Guru Üye

Beğenildi:
    361
    Ödül Puanları:
    353
    olan oldu araştırmaya gerenk yok şekerim yerimseniben

yinede sağol ya düşündüğün için:1hug:

en güzel kestirmek belki o zaman biraz düzelir diyecem ama kökü bile sert yaaaaaaa:1no2:

14. 28 Eylül 2008
  15. Proserpine

Proserpine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Saç kremi de iyi fikir aslında, durulanan ve durulanmayan saç kremlerine (saçla ilgili herşeye :) ) katmak iyi olabilir.

Kullandığım yağların içine gül yağı da katıyorum,ne kadar yağ varsa hepsini karıştırıyorum yani, doğru mu bilmiyorum ama, saç için ne kadar yağ varsa hepsini karıştırıyorum.

Saçı yıkamadan evvel bakım yapmak elbette daha iyi sonuç verir, saç köklerinin emmesi açısından. Ama şampuana kattığında da, emer aslında. Çünkü saç derisine temas ediyor, o gözenekler tabii ki de nefes alıyor ve emer, fakat miktarı az olabilir. Bu yüzden maske yapıp yıkadığında daha etkili olur, çünkü saçında bekler, ve saç kökleri emebileceği miktarı emer. Böyle olmaz mı? CADIARZU

Yalnız sanırım gül yağı aktarlarda pahalı, internetten fiyatlarına baktım 20 küsür YTL falandı. For You denen bir market var, orada 4-5 YTL arasında.

16. 28 Eylül 2008
  17. aylin86

aylin86 eymenim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar gül yağının saç uzatma etkiside var....

18. 28 Eylül 2008
  19. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    gül yağını ben de koymuştum şampuanıma arkadaşlar ama sanırım her saça iyi gelmiyor, çünkü benim saçımı berbat derecede yağlandırmıştı, sabah yıkıyordum akşam yine yağlanıyordu.