Gülelim mi? Ağlayalım mı? Hayran mı kalalım?

Konusu 'Komik ve İlginç Fotoğraflar !' forumundadır ve kxixsmetsiz kedi tarafından 29 Mart 2009 başlatılmıştır.

29 Mart 2009
    Konu Sahibi : kxixsmetsiz kedi
  1. kxixsmetsiz kedi

kxixsmetsiz kedi 15senedirseviyorum seniii Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kaliforniya'daki bir hayvanat bahçesinde anne kaplan çok ender olan üçüz kaplan yavrusunu
    doğurmuş. Ne yazık ki, gebeliği sırasındaki sorunlar yüzünden yavrular premature doğmuş ve

çok küçük olmaları nedeniyle yavrular doğumdan hemen sonra ölmüşler.

Anne kaplan doğum sonrası iyileşmiş ancak, fiziksel olarak gayet iyi olmasına rağmen sağlığı

bozulmaya başlamış. Veterinerler bebeklerini kaybetmiş olmasının onu depresyona girmesine

neden olduğuna karar vermişler ve eğer bir başka anne kaplanın yavrularını onun yanına

koydukları taktirde belki eski sağlığına kavuşabileceğini düşünmüşler.

Ülke çapında diğer tüm hayvanat bahçelerini araştırmışlar ancak yas tutan anneye verebilecekleri

aynı büyüklük ve yaşta yavru kaplan bulamamışlar.

Bunun üzerine veterinerler, bazen bir cinsin başka bir cinsin yavrusuna annelik edebildiği

düşüncesiyle hiç denenmemiş bir uygulamayı yapmışlar. Ama bulabildikleri tek yetim yavrular

minik domuzcuklarmış. Onlara kaplan derileri giydirerek anne kaplanın yanına koymuşlar.

Acaba anne kaplan onları kabul edecek miydi, yoksa kendisine bir ziyafet mi çekecekti?

Sonucuna bakın... gözlerinize inanamayacaksınız.

Şimdi lütfen bana söyler misiniz....

Bir anne kaplan ile yetim domuzcuklar gayet iyi geçiniyorlar da neden dünya üzerinde yaşayan

biz insanlar birbirlerimizle geçinemiyor, din, ırk, renk ve diğer bir sürü aptal-salak nedenler

yüzünden birbirlerimizi öldürüyoruz?

Yoksa biz insanlar mı bu "vahşi" dediğimiz hayvanlardan daha acımasız, daha vahşiyiz?

2. 29 Mart 2009
  3. Molia

Molia Faded color of dreams ... Üye

Beğenildi:
    748
    Ödül Puanları:
    153
    ınsan yapısı farklıdır. Vahsidir. Saldırgandır. Fesattır bazen. Kıskanctır. Duygusaldır. Mantıksaldır. Bazen dusunceli bazen dusuncesizdir. Fedakardır. Bu söylediklerimin bazıları hayvanlarda da var evet. Ama ınsanlarımız bu duyguları abarttıkları vakit çığrından cıkıyor her sey. Kabullenememe güdüsüdür. Bazı seyleri kabul etmekte gucluk cekeriz. Bazılarına da eyvallah der geceriz. Genelde kolaya kacılır. Zor yolları aşmayı düşünmek yerine pratiğini ararız hemen. Eskiden bu zamana cok sey degisti. Teknoloji insanın dusuncelerini degistirdi. Hamlaştırdı, yanlış şeyler düşünmeye meyil etti, duyguları yoğunlaştırıp mantıksallıgı geriletti. Eskiden sokaktan gecen birine bir sey soruldugunda güleryüz gösterilirdi. Simdi ise sana hırsızmış, gangstermiş gibi bakip suratsız ifadeyle cevaplıyıp kaciyor. Günümüz cok cok farkli. Maddiyat, huzursuzluk ve dertler insanları sogutmus her seyden. Insanlardan da.......

4. 29 Mart 2009
  5. roShum

roShum aay bi hoşuum;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    hayran kalalım gerisini boşverelim,dimi eltim..

6. 29 Mart 2009
  7. azelya55

azelya55 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Harika birşey bu senağlama
    Çok etkilendim teşekkür ederim a.s.
    Okurken sandım ki kedi felan koycaklar, ama domuz hiç aklıma gelmemişti kaydirigubbakcemile3
    Ne tatlı olmuş cicileriyle o domuzcuklarda kaydirigubbakcemile3

8. 29 Mart 2009
  9. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    yazık ya kıyamammm canım benim :çok üzgünüm: evet kaplanlarla dolmuzların bile gün gelip anlaşabildiği dünyada insanların anlaşması neden bu kadar zor bende anlamıyorum benneyaptımki

10. 30 Mart 2009
  11. asksinsencansinsen

asksinsencansinsen EVLIYIM MUTLUYUM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    insan yada hayvan farketmez önemli olan anne olmak bilincli olmak o duyguyu tatmak doyasiya yasamak ve tadini cikarmak insanin icinden gelmeli ne anneler var malesef ki bu bide hayvan gözlerim doldu emeginize saglik iyiki paylasmissiniz cok saoluna.s.

12. 30 Mart 2009
  13. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    33.286
    Ödül Puanları:
    563
    Çok güzel ya sonuçta onlarada annelik yapıyor ya gerisi zaten boş.
    Anneliği onlarda tadıyor