Gülerken Üst Diş Etlerim Görünüyor....:(

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve mernem tarafından 27 Şubat 2010 başlatılmıştır.

27 Şubat 2010
    Konu Sahibi : mernem
  1. mernem

mernem Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba benim derdim de gülerken üst diş etlerimin fazla görünmesi. İnternette yaptığım bir araştırmada Vestibuloplasty denilen bir teknikle üst dudakların altından yapılan kesilerle dudak aşağıya doğru yeni yerine dikiliyor ve böylece hem üst dudak daha kalın görünüyor (İşin en güzel tarafı da bu) hem de güldüğünüzde görünen fazla diş etleri artık görünmez bir hal alıyor. Fakat çok fazla bilgi ve video bulamadığım için böyle bir operasyon geçirmiş birileri varsa yardımlarını bekliyorum. Merak ettiklerimin bu küçük çaplı ameliyetın ne kadar riskli olduğu ve çok acı çekilip çekilmediği ayrıca bu ameliyatı sadece periodontologlar mı yapmalı yoksa işinde uzaman herhangi bir diş doktoruda yapabilir mi? Bu konu ile ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum......:) Şimdiden teşekkürler.......:)bilmiyorumkismile

2. 27 Şubat 2010
  3. deniz.

deniz. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bence bu ameliyatı herkes kolay kolay yapamaz...yapar ama sonuç neye benzer....estetikçiler yapar diye düşünüyorum ben....

4. 27 Şubat 2010
  5. mernem

mernem Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aslındabu ameliyat diş doktorlarının ilgi alanına giriyor sanırım estetik cerrahların böyle bir operasyon yaptığını duymamıştım daha önce.....?

6. 28 Şubat 2010
  7. YildizlarVeGece

YildizlarVeGece Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    bence bu pek dişhekimliği alanına girmiyor tamam sonucta dişetleri pek gorunmuyor ama ne dişe ne de dişetine mudahale var bunu yapsa yapsa estetik cerahları yapar ama bence diş etini hafif torpluyorlar o sanki daha duzgun bir operasyon.cunku insan vucundan en cabuk iyileşen dikiş dişetindeki dikiştir bir haftada bitişir.

8. 1 Mart 2010
  9. sofia.

sofia. Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bende aynı sorunu yaşıyorum ama dudak altına yapılacak bi dolgunun tek başına yeterli olacağını sanmıyorum dişler damak hizzasından geri çekilirek bi işlem uygulaması war 2 yıl önce ö dişlerime kaplama yaptırırken sormuştum ama o acıyla tekrar dişlerime dokunmaya cesaret edemedim :çok üzgünüm:

10. 4 Mart 2010
  11. mggm

mggm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bendede aynı sorun var 2000 yılında estetik diş hekimine sormuştum o anlatmıştı önce diş etlerini kısaltıyolar daha sonra dişler yüzeyden çok az törpülüyolar ve lamine yapıyolar ama diş etlerin kısaltıldığında lamine için bir hafta bekliyosun güldüğünde kaç diş gözüküyosa onları düzeltiyolar ozamanlar çok pahalıydı yaptıramadım belki şimdilerde düşmüştür fiyatlar alttaki linkte kısa bi makale var bu konu hakkında eğer fiyat öğrenebilirseniz paylaşırsanız sevinirim

12. 9 Mart 2010
  13. hilde

hilde Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaslar merhaba benimde gulerken ust disetlerim fazla gozukuyor yani gummy smile denilen bir guluse sahibim. Bugun gingivektomi denilen yani fazla dis etlerin alinmasi gibi 1 saatlik bir operasyon gecirdim suana distlerim dikisli ve sis agrim yok ama bakalim sislik inince bide dikisler alininca gorucem farki. cok zahmetli bir operasyon degil tavisye ederim.

14. 9 Mart 2010
  15. kArtALyUvAsI

kArtALyUvAsI Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benim gülüşümde öyle

16. 10 Mart 2010
  17. f.arana

f.arana Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    operasyonu türkiye de mi oldun cnm?

18. 11 Mart 2010
  19. hilde

hilde Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Hayir canim yurt disinda oldum ama turkiyedede bu isin uzmanlari var ama cok iyi bir uzman olmasi gerekiyormus cunku ust cene oldugunda cok onemliymis gorunus acisindan yani