Gülümsemek

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve EU1 tarafından 3 Ocak 2008 başlatılmıştır.

  3 Ocak 2008
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Gülümseyin,Çekiyoorummm :-) Sabahın bir köründe kalkarsınız, daha uykunuzu alamadan giyinip kuşanıp koştur kuştur durağa gidersiniz. Bir dizi insan… Hepsi de birbirinden daha somurtkan olmak için gizli bir yarışa girmişlerdir sanki… İşinize ya da okulunuza vardığınızda aynı manzaranın bir başka versiyonuyla karşılaşırsınız.
  "Yav" dersiniz kendi kendinize "Bir Allah'ın kulu da güne güzel başlamaz mı?" İnanın, bu sorduğunuz soruyu her insan bir şekilde kendisine soruyor. Hadi sabahı bir derece anlarım. Kargalar kahvaltı başına oturmadan kalkmanın verdiği bir mahmurluktur.
  Tabiri caizse daha afyonunuz patlamamıştır. Peki öğlen? Akşam? İkindi vakti? Akşam üstü?...
  En basiti, gideriz fotoğrafçıya, "Abi" ya da "Hanım Abla, biraz tebessüm edin şimdi" der. İşte o an 'nerden çıktı bu yaa!..' deriz. O anda dünyanın en zor işidir bu.
  Gülümsemek neden bu kadar zor, hala anlayabilmiş değilim. İş kızmaya, söylenmeye, surat asmaya gelince çekinmiyoruz maşallah. Oysa bir gülümseme için nerdeyse bir 'oynayamam yerim dar' demediğimiz kalıyor. Yüzümüzde toplam 60 kas bulunmaktadır. Şimdi suratınızı bir asın bakıyım… Şu anda bir somurtmak için toplam 40 kasınızı hareket ettirdiniz. (birkaç dakika bu pozisyonda durursanız, kaslarınızın yanı sıra duygularınız da harekete geçecek. Amman değişmeden hemen diğerine geçelim&#8230:KK66:
  Şimdi de gülümseyin Hadiiiii… Bu yazıyı nerde okuduğunuz önemli değil Kafede, okula, işte. Somurttunuz, şimdi de bunu deneyin… GÜLÜMSEYİN Ve sadece 20 kasın hareketiyle kendinizi daha rahat ve mutlu hissettiniz değil mi?
  O zaman gülümsemenin formülü için şöyle diyebilir miyiz: GÜLÜMSEMEK = Minimum enerji+ maksimum fayda
  İletişim kurarken sihirli bir anahtar gibi kullanabilirsiniz gülümsemeyi... Kendi yüzünüzle birlikte başka yüzleri de aydınlatmış olursunuz. Fena mı işte? The Sun gazetesi, Psikolog Dr David Lewis'in 109 denek üzerinde yaptığı araştırmaya geniş yer verdi. Buna göre gülümsemek 16 bin sterlin (40 bin YTL) ya da 2 bin çikolataya eşit değerde. Çünkü gülümseyen bir yüz fotoğrafı gösterilen denekler, kendilerine para ve çikolata verildiğinde aynı oranda mutlu oldu.
  Alman Dr. Heiner Uber ''Gülme Prensibi'' adlı kitabında gülmenin yararlarından bahsetmiş. Burada sizinle paylaşmak istiyorum:
  1- Kötü huylu tümörlerle mücadele eder
  2- Soğuk algınlığından korur
  3- Şeker hastalığına karşı korur
  4- Tansiyonun dengede kalmasını sağlar
  5- Vücuttaki ağrıların azalmasını sağlar
  6- Stresi yok eder
  7- Mutlu hissettirir
  8- Saldırgan ve sinirli olmayı engeller
  9- Fiziksel olarak iyi hissetmenizi sağlar
  10- Sindirime yardımcı olur
   
 2. 3 Ocak 2008
  Konu Sahibi : EU1
 3. hadibakem

  hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

  Katılım:
  17 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  5.625
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  146
  teşekür ederim bizle paylaştığın için.

  insanlara gülmek nekadar zor geliyor.
  tamamm sokaktaki insana gülmüyon
  peki işyerindekine niye gülmüyon bir asabilik

  sanki dünya yıkılmış.