Gün gelir hesap döner.... Rabbim çok büyüksün... Anlayana tabii...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve munzur tarafından 26 Aralık 2009 başlatılmıştır.

26 Aralık 2009
    Konu Sahibi : munzur
  1. munzur

munzur sabırsız melek Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar daha öncede konular açmıştım beni bazılarınız tanırr. öncelikle cevaplarınızla bana yardımcı olacağınızı düşünerek teşekkür ediyorum.. ben 11 yıllık evliyimm ve bir kaynana zedeyim.. bana neler yaptıklarını anlatsam günler yetmez. içimi en açıtan olayı anlatmak ve bugünü söylemek istiyorum. bir kadir gecesinde bana allah belanı versin defol git oğluma karımı yok burası benim evim al çocuğunu ve git diyerek beni kendi evimden kovan o gün benim için sadece kocamın anası olan o kadın kaynanam ...... o gece rabbime yalvardım sen şahitsin dedim kimin belasını vereceğini bilirsin dedim. çok içim yanmıştı.. 4-5 sene görüşmedim taki kayınbabam rica edene kadar. Allahım kimseyi kimsenin eline düşürmesin onlarıda bana... o kadın ameliyat oldu bypas ve kayınbabam rica etii ben o damın hatrına baktım. hiç konuşmuyorum. yüzüne bakmıyorum. dışardaki yabancı muhtaçmış gibi düşünüp allah rızası için yaptım. veeee bugün o kadın beyin kanaması geçirdi konuşamıyooo sadece yüzüme baktı ve gözleri doldu.. eminim bana ettiği eziyetler geldi aklına gene muhtaç ama bu sefer ben yokum. kayınpederimede söyledim bakamam diye. bana yapmadığı eziyet kalmadı yanıma gelirse ben ona iyi davranmam dedim. oda anladı zaten haline üzülemedim ama sevinmedimde allah yardımcısı olsun. beni dövdürmesi hakaret etmesi kovması emretmesi ve beni istememesi bana o...pu bile demişliği yani hertürlü eziyeti vardı.. su an 33 yaşındayım ve birçok hastalık sahibiyim. hep sitres ve sıkıntıdan. ben çok şükürki kimseye nuhtaç değilim eşimlede çok sorunlarımız oldu hep sebebi o idi... çok uzun oldu arkadaşlar ama içimi dökmeliydim yoksa çatlıyacaktım.. kurban olduğum allahım öyle büyükki hakkedene veriyoo cezasını hala ona olan nefretim eksilmedi.. kendimi ona karşı sakinleştiremiyorum. lütfen bişiler yazın sakinleşmeye ihtiyacım var.. şimdiden hepinize teşekkürlerr...

2. 26 Aralık 2009
  3. Moonlight

Moonlight Huzur'da.. Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    haklısın diyorum bakmamakla.
    yani insan kndine bu kadar eziyet eden bir insana karşı nasıl tarafsız düşünebilirki.
    evinde,yaşamında..mutsuzluk sebebi olan kişiye karşı insan vicdanını nasıl yumuşatabilir ki..
    belki yanına geldiğinde iyi bile davranmayacaksın.
    en iyisi uzak durmak.hakkında hayırlısı

4. 26 Aralık 2009
  5. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    canım boşver geçmişi allah rızası için bak derim ben
    başka bakabilecek kimsesi yok mu biraz onlar biraz sen idare edersiniz canım yaaa
    tabi ki son karar senin a.ssen yaşadıklarını daha iyi bilirsin

6. 26 Aralık 2009
  7. munzur

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar sağolun eşimler iki erkek kardeş kanımda evliydi ama o kadın onuda boşandırdı.. malesef tek ben varım zaten çalışıyorum evde değilim ama ısrarla bana getirmeye çalıyolar yazık flan diyolar çıldırmak üzereyim. oğlum ondan nefret ediyor onun bile canını acıtmış o kadın.. bugünü değil yarını düşüneceksin derdi annem hep nekadar haklıymış huzurum kaçtı yaa napıcam ben bilmiyorum. zarten söyledim istemediğimi

8. 26 Aralık 2009
  9. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    sen çalışıyorsan nasıl bakacaksın ki zaten
    eşi bakamıyomu yada bir bakıcı tutamazlar mı
    en iyi çare bu gibi geldi banaCADIARZU

10. 26 Aralık 2009
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Anliyorum seni....sana bunca kötülük yapmis bir insana bakmak her insanin yapabilecegi birsey degil....

Kayinvalidemin kaynanasi senin kaynanandan beterdi belkide, kadin öldü ama hala ünü nam salmis.....adi gectigi zaman herkez ohhhh böyle kaynana düsman basina bile düsmesin der....neler cekmediki kayinvalidem? Hakaret, Siddet, istemiyoruz seni defol git....neler neler anlatmakla bitmez.....ve 35 yillik evliligi boyunca kaynana ve kayinbabasi ile oturdu...elden ayaktan düstüler ayni bir bebek gibi bakti, altlarini aldi, yemeklerini kendi eli ile yedirdi....ölene kadar ikisinede bakti kayinvalidem....:nazar:

Anne nasil dayandin? Nasil sana bunca kötülük yapmis insanlara böyle iyi olabildin diye sordugumda....Kizim aff etmek iyilerin intikamidir demisti bana.....bu sözü ömrüm boyunca unutmam....

Tabikide yapilanlar unutulmuyor kolay kolay canim, neler yasadignida sen bilirsin....lakin sunu unutmaki bu dünyada verecegimiz her karar öbür tarafda tartiya konulacak....insallah dogru karari verirsin....

Allah yardimcin olsun:Saruboceq:

12. 26 Aralık 2009
  13. munzur

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum 2 de evde oluyoo yarım gün idare eder diyo kayınbabam sabah kahvaltısını yaptırcaz öğlen oğlum ilgilencek (daha9 yaşında) akşam biz içim kaldırmıyo kızlar gülsüm sultan çok doğru nu dünyada yaptıklarımız öbür tarafta tartıya koncak işte bu yüzden ilkinde allah rıza için yaptım gecici bir süre şimdi ise tamamen bana bırakmayı düşünüyor kayınpederim köye gidecekmiş arada gelirmiş öyle diyor. burda evi var küçük oğlu dul onunla beraber yaşasın zaten çalışmıyor niye ben.... köye gitmesin adam karısının yanında dursun niye ben.... çözümsüz durum olur işte ozaman bana yaptıklarına karşı allah rızası için yaparım ama şimdi çözümleri var. ölmek istiyorum yaaa bu bir kabus olmalı

14. 26 Aralık 2009
  15. munzur

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayrıca bu kadın ağzı dursa eli durmaz herşeye karışır seni beğenmez yaptığını beğenmez yemez yıkadığını beğenmez giymez kendi bir haltmış gibi tövbe yarabbim ya günaha giriyorummmm düzenimi bozar bende eziyet ederim kendimden korkuyorum susmam durmam kendime hakim olamam. eski cahil değilim bir birikim var içimde...

16. 26 Aralık 2009
  17. esmer gxuxzeli

esmer gxuxzeli Bismillahirrahmanirrahim" Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    tek bi
    kelime soyluyorum gecmiş gecmişte kalmıştır
    boş ver allah rızasını düşünnn ve eğer imkanın el veriyorsa baktır bakıcı al çünkü çalişyorsunnn

18. 26 Aralık 2009
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bir Kadinla bir erkegin yapabilecegi isler cok farklidir arkadasim....

Erkek ne kadarda iyi baksa bir kadinin yapabildigni yapamaz diye düsünüyorum.....biz kadinlar yapi geregi bu islerde daha düsünceliyiz....o yüzden senin ilgilenmeni istiyorlardir...

Lakin kendini zora sokmaninda bir anlami yok.....calisan bir kadina bu isi yüklemek olmaz....

Simdi konusma anlasma zamani....al esini kayinbabani karsina konus arkadasim....gider arada bir ilgilenirim, hal hatir sorarim, elimden geldigi kadariyla yardimci olurum....ama suan bakimini tam olarak üstlenmem mümkün degil diye izah et.

Esin ve Kayinbaban anlayisli insanlarsa sana hak vereceklerdir canim....

Üzülme.....ölümden gayri herseye bir care vardir elbet:teselli: