günah!!!

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve talin tarafından 19 Kasım 2007 başlatılmıştır.

19 Kasım 2007
    Konu Sahibi : talin
  1. talin

talin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    Gandhi, günümüz dünyasının yedi büyük günahını şöyle sıralıyor:

1 Çalışmadan gelen maddi zenginlik arzusu.

2Bilinci ve vicdanı olmayan haz.

3 İnsancıl olmayan bilim.

4Karakteri ve yararı olmayan bilgi.

5.Ahlakı olmayan ticaret.

6 Prensipleri olmayan politika.

7 Özveriden ve sevgiden yoksun ibadet.

Gandhi, tüm bu saydıklarını yapan insanların günümüzde el üstünde tutulduğunu bilmiyor. Bu ''özenilen'' insanlara bir de günahkar damgasını vuruyor. Ne ayıp (!)

İşte size bu ''özenilen'' insanların düşünce silsilesi:

Ah bir milli piyangodan büyük ikramiye çıksa da yan gelip yatıp keyfime baksam. Her gece barda gönlüm hovarda gezip, renkli hayatlar diye televizyonda her akşam gördüğüm bir avuç renkli(!) insan gibi hayatın hazzını tatsam. Benim de canım var ben de insanım.

Bilim, tıp kisvesi altında yapılan insanlık düşmanı vahşi kapitalizm uygulamaları ve yutturmacalar beni hiç ilgilendirmiyor. Ama kimin eli kimin cebinde ve kimin kiminle seviyeli birliktelikler(!) yaşadığına dair bilgiler ve dedikodular beni çok ilgilendiriyor.

Saatlerce bir gol üzerine yapılan tartışmalarda öğrendiklerim de televizyon karşısında pineklememe değiyor doğrusu.

Ticarette ahlak olamayacağını zaten biliyorum. Alın teriyle kim zengin olmuş ki.

Politika dediğin zaten köprüyü geçene kadar ayıya dayı deme sanatıdır. Irak'ta, Filistin'de ölenlerden bana ne? ABD büyüktür. Ne eylerse doğru eyler... Büyüklerin safında olmak her zaman iyidir.

Ben namazımı da kılar, meditasyonumu da yaparım. Herkes benim ne kadar dindar ya da spiritüel olduğumu görüyor işte. Ama en yakınımdaki insanlardan bir yudum sevgiyi, iki tatlı sözü esirgerim. Zaten bir ben iyi, herkes kötü. Onlar da sevgime layık olsalardı, napayım.

Ah bir param olsa, beni seven biri olsa ne mutlu olurdum. Bir de her şeyi yediğim ve hiç egzersiz yapmadığım halde incecik kalabilsem benden mutlusu olmazdı.

Mutsuzluğumun sorumlusu başka insanlar ve içinde bulunduğum koşullar. O kadar da şikayet ediyorum bu durumumdan oysa. İnsanlar ne bencil. Benim sorunlarımla ilgilenmek için kıllarını bile kımıldatmıyorlar.

Amaaan, "düşün düşün b..tur işin" diyen atalarımız nasıl da doğru söylemiş.

Gidip Prozac'ımı yutayım da kendimi iyi hissedeyim bari.

Mutluluk bana bir hap kadar yakın nasılsa....

acı ama gerçek:sm_confused:
    sevgilera.s.

2. 19 Kasım 2007
  3. Zana_zana

Zana_zana Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    113
    teşekkürler ama öyleyiz........................

4. 26 Kasım 2007
  5. talin

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    rica ederimmm.ama öyle olmamak da bizim elimizde değil miyerimseniben
    sevgilera.s.

6. 26 Kasım 2007
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.418
    Ödül Puanları:
    363
    Çok güzel bir yazıydı Talinciğim!:asigim:
    Peki o kadar çabamıza rağmen elde edemediğimiz gülümsemeler ne olacak?!?:çok üzgünüm:
    Bir gün bizi de yakalar yakamızdan di mi mutluluk adındaki çocuk?:sm_confused:

8. 26 Kasım 2007
  9. talin

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    canım ya çok teşekkür ederim:1hug:....ben şuna inanıyorum ki canım bazı durumlarda çok çaba sarfetsek bile yaşamamız gereken neyse onu yaşıyoruz..hani herşeyin hayırlısı derler ya bazen çabalarımıza rağmen gülümseyemiyorsak bile eminim ki o an için gülümsemememiz gerektiği içindir bu....
    mutluluk adındaki çocuk dilerim ki her ihtiyacın olduğunda yanıbaşında olur:1hug:
    güzel yorumların için teşekkür ederimŞeniz
    sevgiyle kala.s.

10. 26 Kasım 2007
  11. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198

Mutluluğu çok uzakta arama, belki ayaklarının altındadır da farkında değilsindir, derler ama.benneyaptımki.....................

Bu arada teşekkürler Talin, yine bizi bazı konularda uyandırdığın için, çalar saat gibisin vallaa...........

12. 26 Kasım 2007
  13. talin

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    çok iyi beceririm uyandırma konusunuyerimseniben
    iş bende değil ki uyanmaya meyilli olan insanlarda
    yani sen gibi:1hug:
    sevgiyle kal canıma.s.

14. 27 Kasım 2007
  15. kayserilim

kayserilim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Şeniz saol canim haklisin bu sozunle cok guzel konulara deyiniyorsun takip ediyorum O guzel yuregine saglik guzel gozlerinden opuyorum eline saglik evet hersey insanin kendi elinde ben herzaman gulucugunu ne olursa olsun uzgunde olsam eksik etmem( cok uzgunsem kirginsam v,s) mumkun oldugunca hep pozitif dusunup kimseyi incetmemeye ozen gosteririm kirmaktan korkarim sevmek hayati yasamayi paylasmak ALLAH in verdi herseyi cunku hersey onun paylasamayacak bisey yokki guzel gorup guzel yasmak deyilmi yazak cok sey var aslinda ama bukadar burda sanal dunyada bile paylasmak insan istedikten sonra demia.s. gorusmek dilegiyle k.i.b

16. 27 Kasım 2007
  17. talin

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkür ederim canımŞeniz
    duygularıma çok güzel tercüman olmuşsun:1hug:
    sevgiyle kala.s.